Премини към съдържанието
bobi miteva

Форматирана под 8 и 10 флашка не се приема от XP

Препоръчан отговор

Създадох .doc документ под Windows 10, качих го на флашка, но на два компютъра с XP, когато я прикача, ми показват съобщение, че трябва да я форматирам, защото не била наред. Давам на XP да форматира флашката, той уж го прави, но след това отново не може да я отвори и казва, че трябва да се форматира.

Някакви предположения как може да се реши проблемът?? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, информиран написа:

Създадох .doc документ под Windows 10, качих го на флашка, но на два компютъра с XP, когато я прикача, ми показват съобщение, че трябва да я форматирам, защото не била наред. Давам на XP да форматира флашката, той уж го прави, но след това отново не може да я отвори и казва, че трябва да се форматира.

Някакви предположения как може да се реши проблемът?? :(

Пробвайте да форматирате с FAT файлова система. Колко е голяма флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да добави exFAT драйвер за XP вместо да форматира флашката 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/955704

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, capnemo написа:

Пробвайте да форматирате с FAT файлова система. Колко е голяма флашката?

Флашката е 8 гигабайта. Тъй като не бях прочел отговора Ви, я форматирах под Linux Mint във FAT32 и тогава XP я прие. След това все пак пробвах да я форматирам по още веднъж под 8 и 10 и тогава XP също я приемаше. За втория компютър с XP засега не мога да кажа нищо, тъй като е служебен и в момента нямам достъп до него...

преди 3 минути, ined написа:

Може да добави exFAT драйвер за XP вместо да форматира флашката 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/955704

За едната машина с XP (на която засега проработи все пак паметта) мога да гарантирам, че е с инсталирани всички ъпдейти. Дори, доколкото знам, е получавала доскоро ъпдейти за xp embedded версията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката е прекалено голяма за да я разпознае дъното. Трябва ти 2 или 4. Освен това бутваща флашка за XP се прави най-добре само с програмата Komku. Там проблеми няма. Тя си е направена точно за такъв Windows.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Влашката е прекалено голяма за да я разпознае дъното. Трябва ти 2 или 4. Освен това бутваща флашка за XP се прави най-добре само с програмата Komku. Там проблеми няма. Тя си е направена точно за такъв Windows.

Свалих програмата. Каква файлова система е оптимална за 8 гигабайта? Какво ви е мнението за MiniTool Partition Wizard Free?

Редактирано от информиран (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гарантирам за Komku. Правил съм с няколко други софтуера и все не се получава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Гарантирам за Komku. Правил съм с няколко други софтуера и все не се получава. 

Само да се уточним - нали за това става въпрос - http://www.komku.org/2013/04/usb-flash-drive-force-format-tool.html ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, информиран написа:

Само да се уточним - нали за това става въпрос - http://www.komku.org/2013/04/usb-flash-drive-force-format-tool.html ?

Не, затова става на въпрос. Ето ти и стъпките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не, затова става на въпрос. Ето ти и стъпките.

Извинявай, не сме се разбрали, аз не искам да инсталирам XP от флашка - просто два компютъра с тази ОС не приемаха флашка, която бях форматирал под управлението на Windows 8.1 и 10 с помощта на вградения инструмент. За момента единият вече я приема, а за другия ще пиша утре.

Иначе, когато ми се наложи да инсталирам XP от флашка, използвам Rufus и досега не съм имал проблеми в това отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, информиран написа:

Извинявай, не сме се разбрали, аз не искам да инсталирам XP от флашка - просто два компютъра с тази ОС не приемаха флашка, която бях форматирал под управлението на Windows 8.1 и 10 с помощта на вградения инструмент. Иначе, когато ми се наложи да инсталирам XP от флашка, използвам Rufus и досега не съм имал проблеми в това отношение.

Нормално. Windows 8.1 и Windows 10 вече не форматират във FAT. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Нормално. Windows 8.1 и Windows 10 вече не форматират във FAT. 

Ако за XP препоръчително да е във FAT, има ли програма, която да форматира в такава файлова система под гореспоменатите операционни системи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, информиран написа:

Ако за XP препоръчително да е във FAT, има ли програма, която да форматира в такава файлова система под гореспоменатите операционни системи?

FAT или NTFS. Виж само да не ги форматира в GPT формат, че тогава няма виждане и от седмица ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм му пуснал да прави бавно форматиране във Fat32 като последна проба след това ще го приеме ли машината с XP, до която в момента имам достъп:

Локалните ми дискове наистина използват GPT, но това не би трябвало да повлияе на флашката, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж не би трябвало, но ще видим!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.