Премини към съдържанието
Gogo456

Проблем с дялове

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента съм с 8.1. Имам 3 дяла - C, D, E. Реших да сложа за втора ОС Win 10. Взех от D 60 гб и направих нов дял с вградения инструмент в ОС. И преди го бях правил, но този път нещо се обърка. Всички дялове станаха с някакъв друг цвят: keoI0fl.png Реших, че няма проблем, сложих десятката на флашка и като избрах дяла на който да се инсталира ми излезе, че не може да се инсталира на динамичен диск. Потърсих в интернет и имаше начин да се оправи, но се иска да се преформатира целия диск. Има ли начин да се оправи без форматиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за какво ти е 10 след като имаш 8.1. Безмислено е! Или си остани на осмицата или мини на 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ntfs позволява само 3 главни дяла и един разширен. Изтрий win10, премести надясно десните два дяла, конвертирай десния дял в логически, сега в дупката между втори и трети дял създай нов дял - може и логически да е.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Емил Костов написа:

И за какво ти е 10 след като имаш 8.1. Безмислено е! Или си остани на осмицата или мини на 10.

Искам да сложа Insider Preview, за да видя дали има някакви драстични промени и във функционалността, и в производителността.

преди 5 минути, ExaFlop написа:

ntfs позволява само 3 главни дяла и един разширен

Току-що премахнах 4 дял и опцията за конвертиране от Dynamic на Basic в Partition Wizard не дава грешка. Има ли шанс да прецакам нещо с нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Gogo456 написа:

Искам да сложа Insider Preview, за да видя дали има някакви драстични промени и във функционалността, и в производителността.

Току-що премахнах 4 дял и опцията за конвертиране от Dynamic на Basic в Partition Wizard не дава грешка. Има ли шанс да прецакам нещо с нея?

Шанс да се омажат нещата винаги има. Затова подобни програми винаги предупреждават за Backup на важна информация. Може спокойно да минеш на 10 стига да имаш SSD!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно това ми е проблема с дясятката. Нямам ссд и нещата не вървят много добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Gogo456 написа:

Опитай да обясниш какво не върви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Gogo456 написа:

Такава глупост скоро не бях чел, но не си виновен ти - подвел си се от Емил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема ми е, че работи много бавно на компютъра ми, старт менюто понякога отказва - такъв вид проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това не е от липсата на ССД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ей това отдавна се чудя два уиндоса на един компютър!? Линукс и уиндоус разбирам!

Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят. 
    Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос. 
    Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, ExaFlop написа:

това не е от липсата на ССД

Честно вече и аз не знам. На приятел на компютъра си върви без проблеми, а не мисля, че има големи разлики в хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, velony написа:

Не ти разбирам! Или отговаряш или подминавай! И не ме занимавай с бисерите си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро проблема  за да не може да създаде нов дял не е ли,че е в MBR partition,а не в GPT , не мисля да има отношение с  ntfs .

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое издание на Win 10 инсталираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, velony написа:

Ами хайде отговори на постващия и му обясни стъпка по стъпка нещата. И бъди готов да си обвинен и нахейтен ако нещата се омажат. Чакам да обясниш с линкове и стъпки как се правят нещата. Чакам да покажеш как в чужд форум нещата се правят по друг начин.

преди 21 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не ти разбирам! Или отговаряш или подминавай! И не ме занимавай с бисерите си!

То целаа е да има бисери, нищо друго не е важно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти AOMEI Partition Assistant Professional ,изтегли и активирай с ключа,с тази програма можеш да конвертираш MBR на GPT без загуба на данни и да си правиш колкото искаш дяла, плюс това има много повече опции за работа с диска от тези на уйндоус менажера.

License-PartitionAssistantPro.zip      Програмата е от промоция тук,да не помислят модераторите,че давам някакви кракове........:)

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Слави Маринов написа:

Ето ти AOMEI Partition Assistant Professional ,изтегли и активирай с ключа,с тази програма можеш да конвертираш MBR на GPT без загуба на данни и да си правиш колкото искаш дяла, плюс това има много повече опции за работа с диска от тези на уйндоус менажера.

License-PartitionAssistantPro.zip      Програмата е от промоция тук,да не помислят модераторите,че давам някакви кракове........:)

преди 8 часа, Емил Костов написа:

Ами хайде отговори на постващия и му обясни стъпка по стъпка нещата. И бъди готов да си обвинен и нахейтен ако нещата се омажат. Чакам да обясниш с линкове и стъпки как се правят нещата. Чакам да покажеш как в чужд форум нещата се правят по друг начин.

То целаа е да има бисери, нищо друго не е важно!

Ето така се правят нещата, както е писал Славчо, не да обяснявате ня постващият колко е тъп, че си е инсталирал 2 windows - а.

Разгледай опцийте на програмата. Двата дяла, в които ще поставяш ОС трябва да са Primary. Другите може да са Primary или Logical. След като направиш нещо, програмата има представяне на това, как ще станат нещата след прилагане на действията. Лесно ще стане, поиграй си малко. Информация не се губи. Успех.

P.S. Системата резервира дял който също е  Primary, и с твоите 2 дяла Primary, които до направиш за двата windows-а стават 3 бр. Имаш още 1 дял да го направиш Primary или Logical. По принцип дялове за Линукс  и Несистемни дялове може да ги направиш на колкото си искаш Logical дялове.

Редактирано от velony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, velony написа:

Двата дяла, в които ще поставяш ОС трябва да са Primary

Не е задължително. Важно е зареждащият дял (boot) да е Primary. За MBR(ntfs) важна е формулата - до 3 Primary и един Extended(който може да съдържа само логически дялове, но не и файлове):
    https://technet.microsoft.com/en-us/library/dd799232(v=ws.10).aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С Aomei Partition Wizard успях да го оправя. Сега всичко е както преди. Благодаря ви за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Gogo456 написа:

С Aomei Partition Wizard успях да го оправя. Сега всичко е както преди. Благодаря ви за помощта!

А уйндоса успя ли да сложиш?Аз също съм с 8.1 и 10ка, dual boot и си вървят екстра.Ти обаче трябва да сложиш инсайдер версията на 10ката,че опусна срока за надграждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм с мултибут - 8/10/Strelec от wim файл и са на три дяла, единият от които е логически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

И аз съм с мултибут - 8/10/Strelec от wim файл и са на три дяла, единият от които е логически.

8.1 предполагам,не чиста 8ца,а това последното за пръв път го чувам:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, бе - мързеше ме да пиша толкова - ся са набутах :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.