Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, искам да си купя нова видео карта, спрял съм се на Nvidia GTX950 обаче не знам дали ще може да се сложи на този компютър за това ще ви побликувам няколко неща относно него

2x 2GB DDR2 Ram, 2Rx8

Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU 2,40 GHZ, 4 CPU(s)

seagate 7200 rpm 500 GB harddrive

Значи ппц съм го купил от Англия за 30 паунда (около 70 лв) с две записвачки е, и две видео карти до колкото знам са Nvidia GT8500 258мбит, но да доста слабички... за това искам да си купя една кадърна. Бюджет до 380 лв най-много. Съгласен сам и на по ефтини видео карти но да са кадърни, главни игри, на които ще се играят е CS GO, World of Warcraft Legion, пробвах цсго, но вървеше само с 25-30 фпс заради слабите видео карти. Ще ви кача и снимки и на част от дъното. Ако ви трябва нещо попитайте.

Беше комплект с хубав монитор и буфер, така че не сам направил лоша инвестиция просто ми трябва кадърна видео карта, и ако ми кажете, какво още би ми трябвало да си купя няма да сбъркате. За захранването знам че е 550W повече инфо за него ще дам по късно. (Не съм на компютъра)

13682507_1111789195555468_1965872850_o.jpg

13898711_1111789198888801_1022803068_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забрави. Мъки големи ще са. После ще трябва да сменяш всичко. 

Да не те изплаша, ще кажа какво може да се вземе за тия пари, като разкараш ценната антика и вземеш някой лев още.

Намираш един i3 2100  или подобен на старо за стотина лева. Дъно H61 на старо за около 40 лева. РАМ DDR3, може и нова, 4 GB  за 35 лева. И като събереш паричките, става 175 лева. С доставките да кажем 190 лева. Продаваш твоята антика за 80 лева, значи си назад 110 лева. До ония 380 имаш 270. За 270 вземаш или нова r7 370  или търсиш нещо по-добро на старо. Това е чалъма. Друг няма. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кико написа:

Забрави. Мъки големи ще са. После ще трябва да сменяш всичко. 

Защо така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, proxy97 написа:

Защо така?

Пo-горе си редактирах поста. Но конкретно за мъките...процесорът е много , ама много слаб за GTX950. На практика ти при почти всички игри ще си ограничен само от процесора, а картата ше си почива. Язък, дето си дал триста и кусур лева за тая карта. Резултатът ще е плачевен. За твоята конфигурация максимум видеокарта за 150 лева. Но ако имаш парите, ще е по-добре да смениш цялата платформа...най-изгодно с LGA1155. 

Ей тоя гледам продава процесори за стотина лева, дето ще ти свършат добра работа:

Цитат

i3-2100- Intel® Core™ i3-2100 Processor 
    (3M Cache, 3.10 GHz) - Тестван и работещ . Може да се използва за работа , филми и тежки игри . Цена - 100 лв 

http://olx.bg/ad/protsesori-s-garantsiya-intel-1155-1156-i-boksov-ohladitel-ID5OJr0.html#57f34a42a3;promoted

Ако е без охлаждане, ще трябва да намериш някой бокс за 10-15 лева или да му искаш смъкване на цената на тоя заради липсата на охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи направо да си купувам дънна платка   LGA1155 , Този процессор който според теб е добър, рам памет, то ще ми трябва и захранване.. айде записвачките може да си взема старите, както и хард диска, ако не се бърка, пък тоя хич не ми е може и да седи, важното е да си намеря по-добре машинка а мислех че този е добър и само да си взема видео карта..

Редактирано от proxy97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Машината е стара но CPU то е достатъчно за 120 fps на CS GO. Тия 20 30 са поради омазан Windows вероятно, а и картите са слаби.

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-DUAL-2G/ - не ви трябва по-силна карта.

Хард диска проверете дали е здрав и захранването. Изчакайте и други мнения.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Julius Decimus написа:

Машината е стара но CPU то е достатъчно за 120 fps на CS GO. Тия 20 30 са поради омазан Windows вероятно, а и картите са слаби.

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-DUAL-2G/ - не ти трябва по-силна карта.

120фпс на какви настройки?, че то на моя лаптоп с intel i3 dual 1.8 ghz 8 гб рам, intel hd graphics 4000 имам 60-100 фпс, само че е лаптоп и е много скапано да играеш на лаптоп, просто искам да играя нормално... даже мислех да си купя http://evarna.com/index.php?route=product/product&path=45&product_id=574 но все ми повтарят амд това амд онова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, proxy97 написа:

Значи направо да си купувам дънна платка   LGA1155 , Този процессор който според теб е добър, рам памет, то ще ми трябва и захранване.. айде записвачките може да си взема старите, както и хард диска, ако не се бърка, пък тоя хич не ми е може и да седи, важното е да си намеря по-добре машинка а мислех че този е добър и само да си взема видео карта..

А сега нямаш ли захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Кико написа:

А сега нямаш ли захранване?

Имам разбира се, ако не се бърка да взема това от този, даже имам и други 2 компютъра мисял че по - стария ми даже е с още по-добре стига да не се бърка де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Julius Decimus написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-DUAL-2G/ - не ви трябва по-силна карта.

Ммм. Добре. Още чакам обиколка на Magione, каквато и да е ;)  Ако включи едно ядро на CS:GO,  ще види и 60  fps  през крив макарон. особено с пушилка. Предполагам, че хората винаги искат да изкарат 120 фпс, а не само когато разглеждат природата. 

Кока, де се мъчиш още?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На каква резолюция ?

Картата 750 ти може 150 fps на мах. при 1920x1080 на CS GO.

Амд-то също става, но Интел е за предпочитане, тъй като ЦС-а върви по-добре на CPU на висок гигахерц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, proxy97 написа:

Имам разбира се, ако не се бърка да взема това от този, даже имам и други 2 компютъра мисял че по - стария ми даже е с още по-добре стига да не се бърка де

Тия карти са икономични. Ти искаш карта за 380 лева, а не предвиждаш захранване. Значи имаш, нали?

преди 18 минути, Julius Decimus написа:

Изчакайте и други мнения.

Кефиш ме, ще ти звънна ;) Викаш да чакаме човеците, дето ще ни объркат и прецакат? Ценен си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кико написа:

Тия карти са икономични. Ти искаш карта за 380 лева, а не предвиждаш захранване. Значи имаш, нали?

На този компютър е 550W, не знам дали са достатъчни.

преди 7 минути, Julius Decimus написа:

На каква резолюция ?

Картата 750 ти може 150 fps на мах. при 1920x1080 на CS GO.

Амд-то също става, но Интел е за предпочитане, тъй като ЦС-а върви по-добре на CPU на висок гигахерц.

A изобщо ще има ли проблем да я сложа на този компютър? да не само да ми прави проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Кико написа:

Кефиш ме, ще ти звънна ;) Викаш да чакаме човеците, дето ще ни объркат и прецакат? Ценен си. 

Нищо подобно. Не съм казал, че предложението ти е лошо. Игрите са CS и Wow, много са по-леки от тия дето играеш. 

Взима си 750 ти и си цъка и това е. Нов комп ако е целта, то темата щеше да е с друго заглавие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, proxy97 написа:

На този компютър е 550W, не знам дали са достатъчни.

A изобщо ще има ли проблем да я сложа на този компютър? да не само да ми прави проблеми...

GTX750Ti  е по-слаба видеокарта, но също е доста, ама доста по-бърза от това, което може да подкрепи твоя четириядрен неклокнат процесор. А и да е клокнат, промяната няма да е голяма.  Иначе 550 W  не означават нищо. Ако гледаме реално на нещата, захранването ако е набор на кофигурацията, е за смяна. Но иначе преспокойно може да си боднеш NVIDIA  карта, без да се притесняваш. Виж, АМД имат малко по-висока консумация и заради старото захранване може да има проблем, но лично аз никога не съм бягал от проблемите. Караш със стари компоненти, а се страхуваш нещо да не се прецака? Айде стига! Имаш ли еърбеци в колата си?

преди 4 минути, Julius Decimus написа:

Нищо подобно. Не съм казал, че предложението ти е лошо. Игрите са CS и Wow, много са по-леки от тия дето играеш. 

Взима си 750 ти и си цъка и това е. Нов комп ако е целта, то темата щеше да е с друго заглавие.

Оф, човек, бях с подобна конфигурация и дори с GTX460  бях прецакан. Просто не искам и друг да се прецаква като мен. Виж, ако бях като 90% от потребителите на тоя сайт, щях с все сърце да препоръчам подобна комбинация, само и само да не съм само аз прецакания :) Ама не съм, жал ми е за хората и за младежите като вас ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Кико написа:

GTX750Ti  е по-слаба видеокарта, но също е доста, ама доста по-бърза от това, което може да подкрепи твоя четириядрен неклокнат процесор. А и да е клокнат, промяната няма да е голяма.  Иначе 550 W  не означават нищо. Ако гледаме реално на нещата, захранването ако е набор на кофигурацията, е за смяна. Но иначе преспокойно може да си боднеш NVIDIA  карта, без да се притесняваш. Виж, АМД имат малко по-висока консумация и заради старото захранване може да има проблем, но лично аз никога не съм бягал от проблемите. Караш със стари компоненти, а се страхуваш нещо да не се прецака? Айде стига! Имаш ли еърбеци в колата си?

Ами просто тогава е най-добре да купувам нови такива, но не ми се дава 800лв, за да си го правя сам.. доста се отклонихме от темата, макар че въпреки това пак ми помагате с избора, ако наистина е по-добре да си купя по нова конфигурация и мога да го направя г/д с този бюджет значи може така да е по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, proxy97 написа:

Ами просто тогава е най-добре да купувам нови такива, но не ми се дава 800лв, за да си го правя сам.. доста се отклонихме от темата, макар че въпреки това пак ми помагате с избора, ако наистина е по-добре да си купя по нова конфигурация и мога да го направя г/д с този бюджет значи може така да е по-добре

Точно. И тая нова конфигурация, за която говоря, е пак стара на 5 години, но доста, ама доста по-добра. Извинявам се за натъртването при писане, но се прецакваш с карта акто GTX750Ti  и още повече с GTX950, която е много по-бърза, но пък разлика няма да усетиш, дори да дадеш само 150 лева за видеокарта. Опитвам се да кажа, че ако все пак си купиш GTX950,  ще е добре да събереш парички за нова платформа като следваща покупка. Не че е невъзможно, ама представи си следното. Днес вземаш GTX950  за 350 да кажем. Буквално утре излиза заместник за същите пари и 30% по-бърз. Ти нямаш процесор, нямаш RAM,  а се опитваш да играеш с карта за 350. Докато си купиш процесор, РАМ, вече карта с бързината като твоята ще е 250 лева, а ти нищо няма да си усетил от бързината и. Разбра ли за какво говоря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Кико написа:

Оф, човек, бях с подобна конфигурация и дори с GTX460  бях прецакан. Просто не искам и друг да се прецаква като мен. Виж, ако бях като 90% от потребителите на тоя сайт, щях с все сърце да препоръчам подобна комбинация, само и само да не съм само аз прецакания :) Ама не съм, жал ми е за хората и за младежите като вас ;)

Тъй. Като цяло си прав, ама не и за тия 2 игри !

Не си ги пробвал. FPS то няма да пада под 100 с CPU-то което е в момента и 750 ti (ако всичко друго по системата е наред). Това е моето мнение, всеки си преценя.

Моето мнение да се взима под внимание САМО ако питащия реши да бодне само 1 нова видео карта, не по скъпа от 750 ти. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Julius Decimus написа:

Тъй. Като цяло си прав, ама не и за тия 2 игри !

Не си ги пробвал. FPS то няма да пада под 100 с CPU-то което е в момента и 750 ti (ако всичко друго по системата е наред). Това е моето мнение, всеки си преценя.

Кока, дай си мнение с клокнатия процесор, че аз се отказвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако процесора е q6600 няма да има никакъв проблем с цс-а, ама сложи едно охлаждане и клоквай здраво. Погледни във тубата тоя процесор има сумати клипове на бенчмаркове на нови заглавия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземи това - http://nikem-bg.net/cart/55866p1r52202p1r54936p1rf.html и след това събирай парички за нова видео карта.

Другия вариант е да вземеш http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N75TOC2-2GI-GTX750-TI-2G-D5/, което е като максимум за твоята конфигурация.

П.С. Един приятел с I3-4130 и GTX 750Ti 2GB на ЦС:ГО вади 250-300 FPS на резолюция 1366х768, та ти си преценявай колко ФПС ще извадиш и на каква резолюция.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, kyoshinn написа:

Вземи това - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-TURBO-GTX960-OC-2GD5/ и след това събирай парички за нова видео карта.

Другия вариант е да вземеш http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N75TOC2-2GI-GTX750-TI-2G-D5/, което е като максимум за твоята конфигурация.

П.С. Един приятел с I3-4130 и GTX 750Ti 2GB на ЦС:ГО вади 250-300 FPS на резолюция 1366х768, та ти си преценявай колко ФПС ще извадиш и на каква резолюция.

Ай недей моля те :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Кико написа:

Ай недей моля те :) 

Какво искаш да кажеш с това ?, че е по-добре да вземе 950/60 ? С този процесор едва ли е добра идея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, kyoshinn написа:

Какво искаш да кажеш с това ?, че е по-добре да вземе 950/60 ? С този процесор едва ли е добра идея...

Не, искам да кажа, че за LGA775  максимум карта за около 150 лева. Тая дето си му предложил като максимум, просто ще работи с кажи речи половината от капацитета си при много игри. Имам такава и знам за какво говоря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Кико написа:

Не, искам да кажа, че за LGA775  максимум карта за около 150 лева. Тая дето си му предложил като максимум, просто ще работи с кажи речи половината от капацитета си при много игри. Имам такава и знам за какво говоря. 

Тъй....тия пичове вообще не са чели горните коментари, работта ясна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.