Премини към съдържанието
Shreek

Как да отключа BIOS-а на HP Pro 3500 Microtower PC?

Препоръчан отговор

Преди известно време, при разпродажба на компютри от една фирма, се сдобих с HP Pro 3500 Microtower PC, но не мога да вляза по никакъв начин в биос-а му. Не можах да намеря и информация с коя комбинация от клавиши се прави това, така че е възможно и просто да не зная как точно се прави. Моля за помощ, а ако темата не е в правилният раздел, нека бъде преместена или изтрита - по усмотрение на модераторите, но ако това последното се случи - метнете ми една бележка в кой раздел е мястото и.

Питам се дали си заслужава да сложа едно по-сериозно захранване, да сложа четириядрен, и да разкарам старата система на цокъл 775, но май няма да е оправдано финансово.                                 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 час, emil644466 написа:

при старта на компа помпай F10.

Благодаря. Тази вечер не мога да разместя нещата, но още утре ще го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, Shreek написа:

Благодаря. Тази вечер не мога да разместя нещата, но още утре ще го пробвам.

Между влизане в биос и отключване на биос има гора разлика. Уточни кое от двете е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не можах по никакъв начин да вляза в БИОС. Нямам спомен пробвах ли и F10, но утре ще си припомня дали съм го пробвал. Имам инсталиран Уиндоус на въпросният компютър, но просто искам пълният контрол върху машинката.

А каква е разликата? При заключен БИОС не можеш да променяш стойностите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влизаш ли въобще в bios или ти иска парола? Това ме интересува. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До меню с парола не стигнах, но и в БИОС не влязох. Понеже взех машинката преди месец и нещо, не помня пробвах ли и F10, но този бутон ми е познат от работата ми с едни стари щайги през далечната 1998-ма година.

Утре ще разместя нещата, ще го метна на бюрото, и ще пиша дали съм влязъл някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Shreek написа:

До меню с парола не стигнах, но и в БИОС не влязох. Понеже взех машинката преди месец и нещо, не помня пробвах ли и F10, но този бутон ми е познат от работата ми с едни стари щайги през далечната 1998-ма година.

Утре ще разместя нещата, ще го метна на бюрото, и ще пиша дали съм влязъл някъде.

Няма как да не може да влезеш в bios.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 3.08.2016 г. в 0:07, Емил Костов написа:

Няма как да не може да влезеш в bios.

Има как - като блея и не пробвам F10. И да има иконка за изчервяване - ще се направя на приятно разсеян за нея, но ви благодаря, че ми припомнихте, че в БИОС се влиза и с F10.

Имам пълен достъп до машината, и няма никакъв проблем. Благодаря на всички, писали в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.