Премини към съдържанието
Гост

Настройки на Palit GTX750ti

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте,преди няколко дни сложих нова PALIT GTX 750ti на кошницата си и с нея като върви THUNDERMASTER програма за настройки,за какво точно служат те(понеже сам малко невеж в тази област),и добра идея ли е да ги увеличавам или намалявам примерно.Използвам видеокартата единствено и само за играта CS:GO и ми върви с приличните 130-150 FPS но на моменти играта като чели започва да зацепва.И ако примерно променям настройките който са винаги на средна стойност при стартиране на компа мога ли да подобря графиката :?

Редактирано от Nikolai Kocev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз с GT730 в CS GO играя с 50+ - fps при положение ,че абсолютно всичко е настроено на макс. Лично на мен ми се струва напълно достатъчно. Има доста различни мнения по този въпрос. Едни твърдят ,че 30fps e напълно достатъчно спрямо възприятията на човешкото око. Доказано е ,че човешкото око различава до 24 кадъра в секунда. Хубаво е да проверите вашия монитор ,защото ако и той е от масовите 60 или 75hz ,производителността на картата от 150fps напълно се обезсмисля. 

Разбира се има доста статии ,които убеждават хората ,че реално високите fps са осезаеми ,но за мен това е просто маркетингова пропаганда ,за да убедят хората ,да си дават парите за нещо ,което фактически не им е нужно. 

THUNDERMASTER служи за овърклок. Първо прочетете малко по тази тема ,и чак след това се хващайте да овърклоквате картата. Зацепването може да е от много неща ,малко рам ,претоварен процесор ,или разни софтуерни проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Ок мерси за инфото.Само да отбележа че сам с 8 гб рам и при пусната игра диспечера на задачи рядко ми изкарва над 4 гб заета рам колкото и неща да сам отворил.Същото е и с процесора,рядко надвишава 30-35% използване.Имам този проблем отпреди време с CS-a и приятел ми каза че е от прегряване на процесора.Взех нов вентилатор за него и сега процесора не минава 30-35 градуса като температура.С напълно упдейтнат Windows 7 64bit и последни драйвери на всичко и проблема си го има.Интересното ми е че този проблем е само в CS-a.Играех и LOL и NFS RIVAL и при тях всичко си беше перфектно но при CS след няколко часова игра се проявява този проблеми и е дразнителен.След рестарт на кошницата се оправя за няколко часа и после пак така става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може компютърът да е заразен. Според мен проблемът е по-скоро софтуерен. Имате ли антивирус? Аз ползвам нод 32 и съм доволен. Преинсталиране на ОС и след това качване на приличен антивирус би трябвало да решат проблемите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Nikolai Kocev написа:

Здравейте,преди няколко дни сложих нова PALIT GTX 750ti на кошницата си и с нея като върви THUNDERMASTER програма за настройки,за какво точно служат те(понеже сам малко невеж в тази област),и добра идея ли е да ги увеличавам или намалявам примерно.Използвам видеокартата единствено и само за играта CS:GO и ми върви с приличните 130-150 FPS но на моменти играта като чели започва да зацепва.И ако примерно променям настройките който са винаги на средна стойност при стартиране на компа мога ли да подобря графиката :?

Явно не е от картата. Какъв е процесора? Иначе Thundermaster  е програма за клок. Аз ползвам само тая програма за клок, въпреки че от 2 години съм с карта на MSI. Причината е, че предлага една допълнителна опция за напрежението на паметта, която я няма при MSI Afterburner  примерно. Какъв е точно модела на Palit - StormX Dual 2G  или по-слабия? 

BIOS-а на картата лесно се модва, като се увеличава TDP. Инфо съм дал тук как става. Така ядрото може да хване стабилни 1400 MHz  без спад на честотата. Паметта обикновено стига до 6350 MHz+-50  MHz. 

Проблемът обаче не е във видеокартата ти, а 100% само в процесора ти. 

преди 5 часа, Soviet Soldier написа:

Доказано е ,че човешкото око различава до 24 кадъра в секунда.

Всъщност, човек различава до 16 Hz.  24 кадъра в секунда бяха старите филми в комунистическото кино. А примерно филми като тия на Чарли Чаплин, са с 16  fps ;) 

преди 4 часа, Nikolai Kocev написа:

Ок мерси за инфото.Само да отбележа че сам с 8 гб рам и при пусната игра диспечера на задачи рядко ми изкарва над 4 гб заета рам колкото и неща да сам отворил.Същото е и с процесора,рядко надвишава 30-35% използване.Имам този проблем отпреди време с CS-a и приятел ми каза че е от прегряване на процесора.Взех нов вентилатор за него и сега процесора не минава 30-35 градуса като температура.С напълно упдейтнат Windows 7 64bit и последни драйвери на всичко и проблема си го има.Интересното ми е че този проблем е само в CS-a.Играех и LOL и NFS RIVAL и при тях всичко си беше перфектно но при CS след няколко часова игра се проявява този проблеми и е дразнителен.След рестарт на кошницата се оправя за няколко часа и после пак така става

При НФС Rival кадрите са ограничени до 30 фпс, защото при тая игра и изобщо при игрите от тая поредица, голямо влияние оказва процесора. Затова и хората си заключиха играта на 30  fps, поучавайки се от лошия опит с HP, където бяха заключени на 60 фпс и почти всички имаха проблеми с дроп. 

преди 4 часа, Nikolai Kocev написа:

След рестарт на кошницата се оправя за няколко часа и после пак така става

Това говори за прегряващ процесор или за омацване на играта. Подобни проблеми има примерно при Сталкер заради утечки на паметта.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Процесорът ми е малко много смотан АМД А8-3850 4 ядрен 2.9ГХ и пак с HWMonitor температурата му е ниска... Пробвах и с антивирусна която пуснах нищо не намери и пак си е така :(

ScreenHunter_01 Aug. 04 10.27.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми аз съм пък с Celeron g1840 и GTX950 имам 60+ фпс 1360x768, Shadows - High, другото е на Low.FXAA-Off 4xMSAA.Не знам как ще е достатъчно 30фпс в тая игра, но при мен падне ли под 60 в някой места по маповете и вече не става за игра.Това е около 45-55 фпс.На сърф маповете 150-200.Има трейнинг мапчета, на който имам 120+фпс и мога да кажа, че разликата между 60-100 и 120+ е огромна.За мен нормална игра има само 150+фпс.200-та са изхвърляне и реално нормален човек разлика трудно ще види.За VS няма да коментирам, щото тогава вече не става за игра.Видеото реално играе доста малка роля в тая игра и реално с приличен процесор и GTX750Ti е достатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Nikolai Kocev написа:

Процесорът ми е малко много смотан АМД А8-3850 4 ядрен 2.9ГХ и пак с HWMonitor температурата му е ниска... Пробвах и с антивирусна която пуснах нищо не намери и пак си е така :(

ScreenHunter_01 Aug. 04 10.27.jpg

Процесорът е повече от достатъчен за тази игра. ОС в какво състояние е? Ако е пиратска версия без поддръжка и актуализации ,може да не функционира правилно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, Soviet Soldier написа:

Процесорът е повече от достатъчен за тази игра. ОС в какво състояние е? Ако е пиратска версия без поддръжка и актуализации ,може да не функционира правилно. 

Акомога да вярвам на горния пост за това, че и със G1840 има проблеми при CS, то А8 значи не става, защото е доста по-бавен. Още повече, ако е пуснал CS  на едно ядро. Ако и не е клокнат, тогава работта хептен загрубява.  При АМД процесорите рядко съм виждал програма, която да показва верни стойности на температурите. Все пак инсталирай си HWiNFO, пусни я преди игра, играй, излез от играта като почнат да падат кадрите и погледни максималните температури. Ако е от температурите, оправи си охлаждането. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Проблемът ми не е с падане на кадрите.Те си стоят постоянни 100+,просто след по продължителна игра започва все едно да ме връща с по 1-2 секунди кадето сам бил преди, с чисто ново инсталирано копие на Windows 7 64 bit съм,напълно ъпгрейднато до последните налични ъпдейти,и дори когато съм в игра и пипам ребрата на охладите ля си те не са топли или поне не много а едвам се усеща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Nikolai Kocev написа:

Проблемът ми не е с падане на кадрите.Те си стоят постоянни 100+,просто след по продължителна игра започва все едно да ме връща с по 1-2 секунди кадето сам бил преди, с чисто ново инсталирано копие на Windows 7 64 bit съм,напълно ъпгрейднато до последните налични ъпдейти,и дори когато съм в игра и пипам ребрата на охладите ля си те не са топли или поне не много а едвам се усеща

Това с връщането назад ми звучи повече ,като проблем с интернета. Между процесорът и охлаждащия блок има термо паста ,която ако не е нанесена добре ,не се отдава топлината към алуминиевия блок а се задържа в процесора. 
    Аз примерно я играя с още по-слаб процесор Intel core 2 duo E8400 и такъв проблем не съм имал. Хората я играят и с разни стари Celeron и Pentium ,които дори не се вписват в минималните изисквания на играта. Какво ще е това нагряване ,че да спъва производителността на процесора ви ,на поне 50% . . .  не доумявам! Ако реално процесорът се изпържваше по една или друга причина ,то компютърът ви щеше често да се рестартира сам. Случва ли се подобно нещо? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отивате в настройките и задавате като максимален пинг за намиране на игра 70-80.Пишете Net_graph 1 и следите latency-то.Ако надвишава 60-70 то значи проблема ви е в интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Не ми се е случвало да се рестартира сам изобщо,относно интернета сам с що-годе преличен интернет.Разните сайтове за измерване на скороста му показват между 55-60MB скорост на Download и 10-12 на Upload,свалям с юторента или биткомета с повече от 5 мб/с,в играта "net_graph 1" ми изкарва както казах по-горе 100+ fps,LOST графата е на 0,Latency от 30 до 40.Термо пастата я получих с https://plasico.bg/охлаждане-cpu-cooler-low-profile-htpc-200-pwm-775-1150-amd-23757.html с този вентилатор който ми е на процесора и е на 1-2 месеца не повече.С него имаше пликче с термо паста и беше изрично упоменато да се сложи ЦЯЛАТА която беше между 3-4 грама а не да се спестява с цел да се "има за повече".Въпреки цялата помощ която ми оказвате за което сам ви благодарен много,все повече започвам да се замислям за смяна на процесора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.