Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Стартирам дарителска инициатива, като събирам стари ненужни, работещи или леко повредени компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които гиизпращат или лично предаване. Ако попаднат по-скъпи машини, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, хора нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства. Ще публикувам снимки и клипове в фейсбук страницата ми и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод. Всичко  е на ДОБРОВОЛНИ НАЧАЛА! НЕ СЪМ ДАРИТЕЛСКА ОРГАНИЗАЦИЯ и нямам общо с такава.

Надявам се да намеря много благородни хора! Благодаря! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!

Допълнителна ифнромация:

Фейсбук страница: https://www.facebook.com/www.callpchelp.eu/
    Сайт: http://callpchelp.eu/blog/2016/06/17/call-pc-help-daritelska-initsiativa/

Ятото: http://www.yatoto.bg/pages/daritelska-iniciativa-na-call-pc-help/publications
    Kaldata.com: https://www.kaldata.com/forums/topic/254710-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D1%80/?page=2#comment-3410336

Call Pc Help - Дарителска инициатива.png

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Ивайло Костов написа:

Наясно ли със законите регулиращи тези дейности?

Не съм официална дарителска организация. Идеята е от човек --> при мен, поправям, добавям елементи, подобрявам и --> подарявам... простичко... Всичко е на доброволни начала. Но да запознат съм със законите :) и до колкото знам, не ги престъпвам :).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, callpchelp написа:

Не съм официална дарителска организация. Идеята е от човек --> при мен, поправям, добавям елементи, подобрявам и --> подарявам... простичко... Всичко е на доброволни начала. Но да запознат съм със законите :) и до колкото знам, не ги престъпвам :).

Време е да се запознаеш тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, Ивайло Костов написа:

Време е да се запознаеш тогава.

...  https://www.facebook.com/staripc/?fref=ts

Приканвам администратори ако е възможно да премахнат излишните мнения моите включително ( без темата, само мненията след Темата на публикацията. ).

Благодаря!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, callpchelp написа:

...  https://www.facebook.com/staripc/?fref=ts

Приканвам администратори ако е възможно да премахнат излишните мнения моите включително ( без темата, само мненията след Темата на публикацията. ).

Благодаря!

А как можете във форума да докажете добрите си намерения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хммм.. докато ви пишех яростния си коментар, ядосан от безумията ви, които не за пръв път срещам ми блокира браузъра.... . Имам уеб сайт с адрес и телефон елате и вижте!!! АМАН  от хора като вас, заради които си заминаха всички велики дейци!!! Аман от простотия човешка! Иначе, ония със рекламите и смс-ите и куп други работи дето УЖ даряват на бедни, на нуждаещи се деца ги подкрепяте, а те НАЙ-МНОГО крадът и лъжат, освен всичко са и незаконни... Нито правя опти за измама,нито развивам нелегална дейност!!! Омръзна ми от злоба и предателство! ''Дай да кажа на полицая че оня лъже, нищо че не лъже, ама щом аз нямам комат хляб, нека и той да няма''.......... Да не говорим че аз дарявам дори от своето в името на каузата си!!! Аз самия съм останах с работен компютър и личен на по 10 години и отгоре, които едва работят  тъй като ги товаря много. Омръзна ми да се правя на очтителен и да се опитвам да държа учтива реч! Беше ми любим тоя форум ,напоследък само злоба, спам, излишни коментари обиди, негативизъм, липса на компетентност и взаимопомощ....... Умря ли българина, какво подяволите стана не знам? Или подяволите е отговора!!!!!!!!!!!!!!

Отидете до Варна, и се запознайте с хората на които дарих първия получен лаптоп... за сега единствен.... ОТИДЕТЕ ДЕ!!!!! https://www.facebook.com/www.callpchelp.eu/?ref=bookmarks

Търсете поста, свържете се с организаторката и я питайте, да ви снима и Еконт ордера за пратката ако искате!!! Първият дарен беше за Фондация Света Анна. Ако искате ТЯ да дойде при всеки един от форума Тома Неверни да му го сложи пред очите ама хубавичко да го види...... знаете ли не ме интересува, спамете си пишете си. който трябва ще повярва. Който има очи и уши без пердета и тампони ще види!!! Защо ли се тваря с нерви идея си нямам.. За съжаление ми е слабост и бързо ме разпалва човешката простотия!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, callpchelp написа:

Хммм.. ххххххххххххх

Изпускане на нервите? Това не ми харесва!

Не ми харесват и някои от коментарите във Фейсбук!

Изгубих доверие!!!!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Кумчо вълчооо написа:

Изпускане на нервите? Това не ми харесва!

Не ми харесват и някои от коментарите във Фейсбук!

Изгубих доверие!!!!

Живи и здрави....................... Да не говорим че идея нямам за какви коментари във фейсбук говорите ?.  страницата е нова и няма коментари, има само публикации...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално за Тома Неверни:

Цитат от публикацията:

Цитат

Вече оставихме усмивки с първото си дарение на употребен лаптоп, който ние реновирахме и дарихме на ”Фондация Света Анна” и тяхния Център за Временно Настаняване “Равен старт” в гр. Варна. Центъра се занимава с подпомагане на младежи излизащи от доме за деца без образование и работа. За нас беше огромно удоволствие да помогнем по някакъв начин.

Лаптопа беше с повреден пластасов корпус, който поправихме, почистихме го, оправихме други дребни забелешки, преинсталация на операционната с-ма с Windows XP. ЗА СНИМКИ И КЛИПОВЕ ОТ ДАРЕНИЕТО ВИЖТЕ НАДОЛУ В ПУБЛИКАЦИЯТА.

ОРИГИНАЛ:

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ФОНДАЦИЯ СВ. АННА:

https://www.facebook.com/www.stannafoundation.org/?fref=ts

http://stannafoundation.org/

СНИМКИ:

1.png

2.png

13817292_1645206355796011_1622605212_n.j

13563590_1039871522728030_1836426329_n.j

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хем иска да ги дарим хем пък и да му платим доставката... Не е ли малко нагло ? 

Иначе ако става дума имам доста машини..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Росен Р. Александров написа:

Е, има логика до някъде. Ти ще му пратиш една машина примерно, аз ще пратя една машина. И той трябва да ги прегледа, евентуално преконфигурира и раздаде на получатели. Ако трябва да плаща и двата транспорта, ще му стане солено.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Случая аз му давам проверени машини. Къде е логиката... Предпочитам лично да ги даря на нуждаещи се а не на него че той уж щял да ги дари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Росен Р. Александров написа:

Логично е... Ако го дарявате директно на някой и той няма пари доставката за негова сметка ли ше бъде ?! Тогава не едарение а половин дарение... Запознах се със семейства, които намират пари за хляб и живеят в мизерия, малко след като дарих първия лаптоп. Освен товяа ако трябва да плащам и всички доставки, трябва да съм милионер, а не съм. Напротив въпреки това с кеото се занимавам, успявам да покрия само ремонтите на машините и доставката КЪМ дареното лице. Като надали всеки път и това ще успявам да покрия. Ако има нужда от ремонт също е за моя сметка. днес ми писаха и вече чакам втори лаптоп. Имам приятел колега който се занимава с дарения на та лаптопи и компютри и т.н., който пороцедира по същия начин и си помагаме. Той има доста повече дарения и хората му се доверяват, а човека дори ми казва че няма нужните умения да отремонтира всичко, прави само семпли неща, като сглобяване, и преинсталиране.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Росен Р. Александров написа:

В Случая аз му давам проверени машини. Къде е логиката... Предпочитам лично да ги даря на нуждаещи се а не на него че той уж щял да ги дари...

От една страна съм съгласен, но нали и при директно дарение, пак ти трябва да платиш транспорта. А човекът се е нагърбил със задачата да ги прегледа и "разпредели" безвъзмездно.

Българинът е зло животно. :) Виинаги търси дълбоката конспирация и задните помисли.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш да ги даряваш лично е супер. тогава го направи, ще ти дам списък с чакащи  :) А той си е дълъг и аз няма да мога да успея на всички да даря. Тъй като списъка се увеличава всеки ден. Ако се съберът още доброволци които разбират, сами да даряват своите устройства ще е още по-добре :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако става дума където съм аз мога с лопата да ги рина стари лаптопи, които не са винаги с перфектен външен вид но голям процент работят. Макар че... Дали в днешно време си заслужава да се даряват пенсиониран машини с по 2ГБ рам и едноядрени процесори.. Тъй като не са достатъчни дори за елементарни неща.

Аз каквото предлагам и поддържам е все с Линукс. Тъй като няма Windows който да може да работи на остарели машини.

Разполагам в момента с 3 излишни лаптопа..

Acer Aspire 5920 - Core 2 Duo T5500 4GB Ram

Fujitsu Siemens Amilo Pro v3505 - Core 2 Duo T7400 2GB Ram

Hi-Grade (не знам модела) Pentium T2020 или нещо такова беше не помня с 1GB Ram 

преди 1 минута, ExaFlop написа:

От една страна съм съгласен, но нали и при директно дарение, пак ти трябва да платиш транспорта. А човекът се е нагърбил със задачата да ги прегледа и "разпредели" безвъзмездно.

Българинът е зло животно. :) Виинаги търси дълбоката конспирация и задните помисли.

Точно че нямам доверие на българите. Лъгали са ме българи и нямам доверие. А хора от форума ме познават тъй като почти всяка година по коледа подарявам по нещо на хора от хардуер раздела. Като всичко си е било за моя сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Росен Р. Александров написа:

почти всяка година по коледа подарявам по нещо на хора от хардуер раздела. Като всичко си е било за моя сметка

Браво! Похвално!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам също един настолен Dell Precision M90 но е доста стар.. Взех го тук от англичаните но е в лошо визуално състояние.

Има нужда от лек ремонт липсват му паметите които са DDR400 два едноядрени процесора Xeon на по 3.2ГХз.

Един много стар лаптоп HP Invent мисля че.. Работи като цяло но няма звук. А нямам никакво време да се задълбочавам. В Англия живота не е така безгрижен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Росен Р. Александров написа:

ако става дума където съм аз мога с лопата да ги рина стари лаптопи, които не са винаги с перфектен външен вид но голям процент работят. Макар че... Дали в днешно време си заслужава да се даряват пенсиониран машини с по 2ГБ рам и едноядрени процесори.. Тъй като не са достатъчни дори за елементарни неща.

Аз каквото предлагам и поддържам е все с Линукс. Тъй като няма Windows който да може да работи на остарели машини.

Разполагам в момента с 3 излишни лаптопа..

Acer Aspire 5920 - Core 2 Duo T5500 4GB Ram

Fujitsu Siemens Amilo Pro v3505 - Core 2 Duo T7400 2GB Ram

Hi-Grade (не знам модела) Pentium T2020 или нещо такова беше не помня с 1GB Ram 

Да ти кажа тези които нямат възможност се радват дори на лаптоп от 90-те, особено дечицата. Имах един такъв, натъпкан с стари детски игри и вършеше страшна работа, имам сборка от детски игри, стари които са по 10-20 Мб и са лекички, точно за тези машини.

Първият официално дарен от мен е със 500 Мб рам, и си е доста тромав, но съм направил олекотени версии на браузъри и програми. махам излишното и така вършат работа за интернет, обучителни игри, филмчета и музика, писане на документи. Таквиа семпли неща, които всъщност и търсят хората нуждаещи се :). Много от тях нямат пари за интернет, и като им натъпча машината с игри и филмчета за обучение, научно популярни. Имат да гледат с месеци :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

Браво! Похвално!

В Същност миналата година се отказах тъй като много доброжелатели от форума ме нарекоха лъжец и измамник и омаловажиха добрите ми намерения.

Но тези които са получили от мен пратките знаят че не е така. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам също един настолен Dell Precision M90 но е доста стар.. Взех го тук от англичаните но е в лошо визуално състояние.

Има нужда от лек ремонт липсват му паметите които са DDR400 два едноядрени процесора Xeon на по 3.2ГХз.

Един много стар лаптоп HP Invent мисля че.. Работи като цяло но няма звук. А нямам никакво време да се задълбочавам. В Англия живота не е така безгрижен.

Лесна работа :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Същност миналата година се отказах тъй като много доброжелатели от форума ме нарекоха лъжец и измамник и омаловажиха добрите ми намерения.

Но тези които са получили от мен пратките знаят че не е така. 

Винаги е имало и ще има такива животни по майката Земя.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от callpchelp
        Събираме, стари работещи или леко повредени или компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които ни ги изпращат или лично предаване.
        Ако попаднат при нас  по-скъпи истройства, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства.
        Ще публикуваме снимки и клипове в нашата фейсбук страница и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод.
        Надяваме се да намерим много благородни хора! Благодарим! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!
        С позволение на администратоите, мога да публикувам линк, към публикацията в сайта ни. Ще се радваме на разпространение и помощ.
        Това не е реклама идеята е обмисляна доста преди това с което започнахме да се занимаваме в IT сверата. Резултатите ще са налице и ще бъдат показани, както дарителите, така  и свършените дела.

• от Gangosa
        Сдобих се с лиценз за въпросната програма и понеже исползвам операционна система windows xp и не мога да я инсталирам на тази система го подарявам .
        Явно 7 8 и виста се поддържа .
        Съжалявам ако съм объркал раздела, но видях подобен раздел само за програми за защита.

Подарен на incredibl3
      • от mucunka
        Подарява се малко коте, на 2 месеца, мъжко, обезпаразитено за вътрешни и външни паразити. За информация тел.: 028220149.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.