Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , реших да си сглобя АМД машинка 

http://www.emag.bg/dynna-platka-asrock-970-pro3-r2-0-socket-am3-51210/pd/DFPDV3BBM/ дъното

http://www.emag.bg/video-karta-asus-radeon-r9-380-2gb-strix-gaming-oc-gddr5-256bit-hdmi-dvi-displayport-asus-strix-r9-380-dc2oc-2gd5-g/pd/DK1622BBM/ видео картата

http://www.emag.bg/procesor-amd-fx-x6-6300-3500mhz-14mb-socket-am3-fd6300wmhkbox/pd/E4K4KBBBM/?gclid=CjwKEAjwrIa9BRD5_dvqqazMrFESJACdv27GWKde3sEcmaTsKLfSxMt809lHSH3MABcej2Z7xH7XghoC9g3w_wcB&ref_cmp=ps&emagi_click_id=6b06e60b5ba189246f5c2975fc473afe процесора 

Та , да попитам за съвет . Тези 3 компонента добре ли съвпадат и дали ще мога да играя игри от 2015 , 16 и за в бъдеще на максимални графики . Игри като Batman Arkahm city , The Witcher,Gta V , Battlefield 4 .. И да допълня че имам 6 гб рам . 

Благодаря :)) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимални мне можеш да забравиш , първо тази карта която си избрал е вече старичка , аз имам същата и по-добър процесор с повече рам и пак не мога да играя всичко на макс както казваш някои настройки си ги изключвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато нещо не върви на максимални детайли, просто намаляш резолюцията, щом искаш да си с максимални детайли. Ти даваш 500 лева общо за дъно и процесор. За тия пари си вземаш интелска платформа, дори с i5  процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Кико написа:

Когато нещо не върви на максимални детайли, просто намаляш резолюцията, щом искаш да си с максимални детайли. Ти даваш 500 лева общо за дъно и процесор. За тия пари си вземаш интелска платформа, дори с i5  процесор.

Поне на пръв поглед i5 струва около 500 лв.Така че не говори вицове :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 6500 може да се намери за за 420, като се добави едно дъно за 100-120 сумата става към 550лв. Това е 50лв отгоре, но за сметка на това процесора е актуален. AMD, колкото и да съм им фен, не може да се отрече, че този процесор е на няколко години вече, а същото важи и за картата.

Aко вярваме на сухи статистики, то определено се взима нещо много по-добро от AMD FX 6300 - сравнение.

Същото се отнася и за видеокартата. Не е лоша, но е доста стара.

Дори да се сглоби такава машина, тя ще върши работа, макар и доста далеч от максимални настройки. В това няма спор. Въпроса е че е набутване при положение, че за същите пари може да се вземе актуална видеокарта с поддръжка на DX 12 и актуален процесор. Дори да не става въпрос за Интел. АМД също ще изкарат след около месец, месец и нещо новите процесори и ще има доста богат избор.

Ако тия части се намерят втора ръка ще е друга работа. Ама все пак 800-900лв за чисто нови компоненти, които са поколение от преди 4-5 години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям написаното по-горе. Безмислено е да даваш парите си за компоненти, които са на по 3-4 години, вече морално остарели. Ако държиш на АМД, изчаквай още 3-4 месеца и ще можеш да избереш от новите им поколения процесори и видеокарти и за същите пари би получил производителност и енергоефективност от порядъка на 2-3 пъти. Ако си склонен да избираш Интел и Нвидия за същите пари ще си купиш  компоненти максимум на 1 година като технология, но като производителност поне 2 пъти, ако ли не и повече.

Редактирано от Ник89
граматични грешки (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, atridi написа:

Поне на пръв поглед i5 струва около 500 лв.Така че не говори вицове :P 

2016-08-04_112803.jpg

Дъно около 110, останаха малко пари дори и за DDR4. Но ако предположим, че човека не иска да купува памет, значи има DDR3. Продава я и добавя пари за DDR4. 

Ето една примерна сглобка:

2016-08-04_113312.jpg

Продава старата памет или взема дъно с DDR3, което все пак не е за предпочитане. С DDR 3:

2016-08-04_113702.jpg

Това при всички положения ще е много по-добрия и стабилен вариант от тоя с FX6300, който на всичко отгоре ще трявба да се клоква за що годе добри резултати, а това изисква добро дъно и добър охладител, за да няма човек печка и самолет до себе си. FX6300  в същност е конкурент на i3,  а не на i5. Но и i3 6100  например го бие както и където си поиска.Особено при по-новите игри в комбинация с DDR4 памет.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , можете ли да ми дадете 3 компонента на AMD , или на Intel  до 700 лв , с които ще съм доволен и за следващите 3-4 години и няма да имам проблем с игрането на игри 

преди 18 минути, Кико написа:

2016-08-04_112803.jpg

Дъно около 110, останаха малко пари дори и за DDR4. Но ако предположим, че човека не иска да купува памет, значи има DDR3. Продава я и добавя пари за DDR4. 

Ето една примерна сглобка:

2016-08-04_113312.jpg

Продава старата памет или взема дъно с DDR3, което все пак не е за предпочитане. С DDR 3:

2016-08-04_113702.jpg

Това при всички положения ще е много по-добрия и стабилен вариант от тоя с FX6300, който на всичко отгоре ще трявба да се клоква за що годе добри резултати, а това изисква добро дъно и добър охладител, за да няма човек печка и самолет до себе си. FX6300  в същност е конкурент на i3,  а не на i5. Но и i3 6100  например го бие както и където си поиска.Особено при по-новите игри в комбинация с DDR4 памет.

Добре а каква видео карта ще препоръчаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, p3ekan написа:

Добре , можете ли да ми дадете 3 компонента на AMD , или на Intel  до 700 лв , с които ще съм доволен и за следващите 3-4 години и няма да имам проблем с игрането на игри 

Добре а каква видео карта ще препоръчаш ?

Ами ти си си избрал. Аз не ти знам бюджета, но за тия пари R9 380  си е добра. 

Казваш 700 лева за 3 компонента. Аз виждам, че си предложил 3 компонента за 870 лева. Кое е вярното?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрани продукти:

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо

ASROCK H110M-HDV LGA11511111.86 лв.111.86 лв.

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX1440.54 лв.440.54 лв.

8G DDR4 2133 ADATA266.31 лв.132.62 лв.

Междинна стойност: 685.01 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 4.89 лв.

Обща стойност: 680.12 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кико написа:

Ами ти си си избрал. Аз не ти знам бюджета, но за тия пари R9 380  си е добра. 

Казваш 700 лева за 3 компонента. Аз виждам, че си предложил 3 компонента за 870 лева. Кое е вярното?  

от 700-900 лв мога да отделя за тези 3 компонента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, p3ekan написа:

от 700-900 лв мога да отделя за тези 3 компонента :)

Ами значи смятай колко е сбора. В първия случай 910-920 лева с уговорката, че купуваш и DDR4  памет.

Във втория без DDR3, сумата е 865 лева. Без доставките. Сложи 8-10 лева доставка от Nikem, ако примерно от там се купят дъно и процесор. 

Така и не разбрах, имаш ли DDR3  памет? И ако имаш, какво ще правиш старите части? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

Ами значи смятай колко е сбора. В първия случай 910-920 лева с уговорката, че купуваш и DDR4  памет.

Във втория без DDR3, сумата е 865 лева. Без доставките. Сложи 8-10 лева доставка от Nikem, ако примерно от там се купят дъно и процесор. 

Така и не разбрах, имаш ли DDR3  памет? И ако имаш, какво ще правиш старите части? 

Ами старите ми части са Nvidia gtx 8800 768 mb , процесорът бешеее .. quad core 2.33 ghz не мога да си спомня точно защото не съм в къщи , 6 гб  рам ддр3  ии да старите части най-вероятно ще ги продам за малко пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, p3ekan написа:

Ами старите ми части са Nvidia gtx 8800 768 mb , процесорът бешеее .. quad core 2.33 ghz не мога да си спомня точно защото не съм в къщи , 6 гб  рам ддр3  ии да старите части най-вероятно ще ги продам за малко пари .

Значи най-добре е да минеш на варианта с DDR4,  а тия 6ГБ ДДР3   да продадеш. Оставаш с 8 GB DDR4. След време слагаш още 8 GB  на другия слот и нещата заспиват за няколко години. После ако не ти харесва видеокартата, може да смениш с по-добра. Имаш възможност за ъпгрейди, без да сменяш процесор и платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре в крайна сметка кой процесор да взема и кое дъно ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, p3ekan написа:

Добре в крайна сметка кой процесор да взема и кое дъно ? 

Според парите които ти се дават. Аз дадох примерно дъно, но ако не ти харесва по някакви причини, може да си го смениш с подобно. Ето какво предлагам аз + видеокартата от емаг. И гледай да я вземеш навреме, че гледам е с намаление и нищо чудно утре да няма такова.

i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
GB H110M-DS2 LGA1151 
8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 546.39 лв. с ДДС

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

Според парите които ти се дават. Аз дадох примерно дъно, но ако не ти харесва по някакви причини, може да си го смениш с подобно. Ето какво предлагам аз + видеокартата от емаг. И гледай да я вземеш навреме, че гледам е с намаление и нищо чудно утре да няма такова.

i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
GB H110M-DS2 LGA1151 
8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 546.39 лв. с ДДС

Добре , чудно ми с тези компоненти дали ще мога да играя мощни игри в следващите 2-3 години с повече от 40 фпс ? напримерно batman arkham knight ? И игрите няма да бъдат всички на High а по скоро на Medium , high ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на 1080p. Видеокартата обаче е само с 2GB памет, но за тия пари просто няма как да се вземе нещо по-добро. Има вариант да смениш процесора с i3 6100 и да вземеш по-скъпа видеоакрта, примерно GTX960 4GB  или R9 380X също 4 GB. А ако не ти се бърза, изчакай още няколко дни за цените на RX470, пък после си прави сметката коя видеокарта е най-подходяща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , много благодаря , Мисля да си взема 6100 и да дам малко повечко пари за r9 380x която варира на цена от 470-510 лв :)) Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, p3ekan написа:

Добре , много благодаря , Мисля да си взема 6100 и да дам малко повечко пари за r9 380x която варира на цена от 470-510 лв :)) Благодаря 

Ако ще даваш 500лв за карта по-добре вземи rx480 4gb . Във vario е за 503 лв !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че подобна бърза видеокарта трябва да върви поне с i5  процесор. По тая логика може да се вземе и Пентиум с GTX1060, но на практика ще си дадеш парите на вятъра и ще си скубиш косите.  Тръгнахте по плоскост, която води до много бъдещи теми с въпроси, ама защо имам дроп, що кадрите поскачат, що картината не е гладка и тем подобни. 

Виж, вземай i5 с R9 380. Хем ще имаш плавна картина с над 40  fps  при всички игри, хем в бъдеще ще продадеш тая карта и ще вземеш по-бърза. Забрави за тоя I3 6100...аз го дадох като вариант, но това е по-лошия вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Кико написа:

Личното ми мнение е, че подобна бърза видеокарта трябва да върви поне с i5  процесор. По тая логика може да се вземе и Пентиум с GTX1060, но на практика ще си дадеш парите на вятъра и ще си скубиш косите.  Тръгнахте по плоскост, която води до много бъдещи теми с въпроси, ама защо имам дроп, що кадрите поскачат, що картината не е гладка и тем подобни. 

Виж, вземай i5 с R9 380. Хем ще имаш плавна картина с над 40  fps  при всички игри, хем в бъдеще ще продадеш тая карта и ще вземеш по-бърза. Забрави за тоя I3 6100...аз го дадох като вариант, но това е по-лошия вариант!

Добре а I5цата може ли да се overclockне и какво дънно ми трябва за да го overclockна ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, p3ekan написа:

Добре а I5цата може ли да се overclockне и какво дънно ми трябва за да го overclockна ? :)

Ако е K може . Иначе ти трябва със Z170 чипсет !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , гледах клипове в нета как с дънна от 150 лв си оуварклокват процесорите и нямаше проблеми, и какво ще рече К ? 

Редактирано от p3ekan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами овърклока ще ти излезе пак 850-900 лева, но без видеокартата. 

Овърклокът е възможен с определени версии на BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.