Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , реших да си сглобя АМД машинка 

http://www.emag.bg/dynna-platka-asrock-970-pro3-r2-0-socket-am3-51210/pd/DFPDV3BBM/ дъното

http://www.emag.bg/video-karta-asus-radeon-r9-380-2gb-strix-gaming-oc-gddr5-256bit-hdmi-dvi-displayport-asus-strix-r9-380-dc2oc-2gd5-g/pd/DK1622BBM/ видео картата

http://www.emag.bg/procesor-amd-fx-x6-6300-3500mhz-14mb-socket-am3-fd6300wmhkbox/pd/E4K4KBBBM/?gclid=CjwKEAjwrIa9BRD5_dvqqazMrFESJACdv27GWKde3sEcmaTsKLfSxMt809lHSH3MABcej2Z7xH7XghoC9g3w_wcB&ref_cmp=ps&emagi_click_id=6b06e60b5ba189246f5c2975fc473afe процесора 

Та , да попитам за съвет . Тези 3 компонента добре ли съвпадат и дали ще мога да играя игри от 2015 , 16 и за в бъдеще на максимални графики . Игри като Batman Arkahm city , The Witcher,Gta V , Battlefield 4 .. И да допълня че имам 6 гб рам . 

Благодаря :)) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Максимални мне можеш да забравиш , първо тази карта която си избрал е вече старичка , аз имам същата и по-добър процесор с повече рам и пак не мога да играя всичко на макс както казваш някои настройки си ги изключвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато нещо не върви на максимални детайли, просто намаляш резолюцията, щом искаш да си с максимални детайли. Ти даваш 500 лева общо за дъно и процесор. За тия пари си вземаш интелска платформа, дори с i5  процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, Кико написа:

Когато нещо не върви на максимални детайли, просто намаляш резолюцията, щом искаш да си с максимални детайли. Ти даваш 500 лева общо за дъно и процесор. За тия пари си вземаш интелска платформа, дори с i5  процесор.

Поне на пръв поглед i5 струва около 500 лв.Така че не говори вицове :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5 6500 може да се намери за за 420, като се добави едно дъно за 100-120 сумата става към 550лв. Това е 50лв отгоре, но за сметка на това процесора е актуален. AMD, колкото и да съм им фен, не може да се отрече, че този процесор е на няколко години вече, а същото важи и за картата.

Aко вярваме на сухи статистики, то определено се взима нещо много по-добро от AMD FX 6300 - сравнение.

Същото се отнася и за видеокартата. Не е лоша, но е доста стара.

Дори да се сглоби такава машина, тя ще върши работа, макар и доста далеч от максимални настройки. В това няма спор. Въпроса е че е набутване при положение, че за същите пари може да се вземе актуална видеокарта с поддръжка на DX 12 и актуален процесор. Дори да не става въпрос за Интел. АМД също ще изкарат след около месец, месец и нещо новите процесори и ще има доста богат избор.

Ако тия части се намерят втора ръка ще е друга работа. Ама все пак 800-900лв за чисто нови компоненти, които са поколение от преди 4-5 години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям написаното по-горе. Безмислено е да даваш парите си за компоненти, които са на по 3-4 години, вече морално остарели. Ако държиш на АМД, изчаквай още 3-4 месеца и ще можеш да избереш от новите им поколения процесори и видеокарти и за същите пари би получил производителност и енергоефективност от порядъка на 2-3 пъти. Ако си склонен да избираш Интел и Нвидия за същите пари ще си купиш  компоненти максимум на 1 година като технология, но като производителност поне 2 пъти, ако ли не и повече.

Редактирано от Ник89
    граматични грешки (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, atridi написа:

Поне на пръв поглед i5 струва около 500 лв.Така че не говори вицове :P 

2016-08-04_112803.jpg

Дъно около 110, останаха малко пари дори и за DDR4. Но ако предположим, че човека не иска да купува памет, значи има DDR3. Продава я и добавя пари за DDR4. 

Ето една примерна сглобка:

2016-08-04_113312.jpg

Продава старата памет или взема дъно с DDR3, което все пак не е за предпочитане. С DDR 3:

2016-08-04_113702.jpg

Това при всички положения ще е много по-добрия и стабилен вариант от тоя с FX6300, който на всичко отгоре ще трявба да се клоква за що годе добри резултати, а това изисква добро дъно и добър охладител, за да няма човек печка и самолет до себе си. FX6300  в същност е конкурент на i3,  а не на i5. Но и i3 6100  например го бие както и където си поиска.Особено при по-новите игри в комбинация с DDR4 памет.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре , можете ли да ми дадете 3 компонента на AMD , или на Intel  до 700 лв , с които ще съм доволен и за следващите 3-4 години и няма да имам проблем с игрането на игри 

преди 18 минути, Кико написа:

2016-08-04_112803.jpg

Дъно около 110, останаха малко пари дори и за DDR4. Но ако предположим, че човека не иска да купува памет, значи има DDR3. Продава я и добавя пари за DDR4. 

Ето една примерна сглобка:

2016-08-04_113312.jpg

Продава старата памет или взема дъно с DDR3, което все пак не е за предпочитане. С DDR 3:

2016-08-04_113702.jpg

Това при всички положения ще е много по-добрия и стабилен вариант от тоя с FX6300, който на всичко отгоре ще трявба да се клоква за що годе добри резултати, а това изисква добро дъно и добър охладител, за да няма човек печка и самолет до себе си. FX6300  в същност е конкурент на i3,  а не на i5. Но и i3 6100  например го бие както и където си поиска.Особено при по-новите игри в комбинация с DDR4 памет.

Добре а каква видео карта ще препоръчаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, p3ekan написа:

Добре , можете ли да ми дадете 3 компонента на AMD , или на Intel  до 700 лв , с които ще съм доволен и за следващите 3-4 години и няма да имам проблем с игрането на игри 

Добре а каква видео карта ще препоръчаш ?

Ами ти си си избрал. Аз не ти знам бюджета, но за тия пари R9 380  си е добра. 

Казваш 700 лева за 3 компонента. Аз виждам, че си предложил 3 компонента за 870 лева. Кое е вярното?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Избрани продукти:

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо

ASROCK H110M-HDV LGA11511111.86 лв.111.86 лв.

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX1440.54 лв.440.54 лв.

8G DDR4 2133 ADATA266.31 лв.132.62 лв.

Междинна стойност: 685.01 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 4.89 лв.

Обща стойност: 680.12 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Кико написа:

Ами ти си си избрал. Аз не ти знам бюджета, но за тия пари R9 380  си е добра. 

Казваш 700 лева за 3 компонента. Аз виждам, че си предложил 3 компонента за 870 лева. Кое е вярното?  

от 700-900 лв мога да отделя за тези 3 компонента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, p3ekan написа:

от 700-900 лв мога да отделя за тези 3 компонента :)

Ами значи смятай колко е сбора. В първия случай 910-920 лева с уговорката, че купуваш и DDR4  памет.

Във втория без DDR3, сумата е 865 лева. Без доставките. Сложи 8-10 лева доставка от Nikem, ако примерно от там се купят дъно и процесор. 

Така и не разбрах, имаш ли DDR3  памет? И ако имаш, какво ще правиш старите части? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кико написа:

Ами значи смятай колко е сбора. В първия случай 910-920 лева с уговорката, че купуваш и DDR4  памет.

Във втория без DDR3, сумата е 865 лева. Без доставките. Сложи 8-10 лева доставка от Nikem, ако примерно от там се купят дъно и процесор. 

Така и не разбрах, имаш ли DDR3  памет? И ако имаш, какво ще правиш старите части? 

Ами старите ми части са Nvidia gtx 8800 768 mb , процесорът бешеее .. quad core 2.33 ghz не мога да си спомня точно защото не съм в къщи , 6 гб  рам ддр3  ии да старите части най-вероятно ще ги продам за малко пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, p3ekan написа:

Ами старите ми части са Nvidia gtx 8800 768 mb , процесорът бешеее .. quad core 2.33 ghz не мога да си спомня точно защото не съм в къщи , 6 гб  рам ддр3  ии да старите части най-вероятно ще ги продам за малко пари .

Значи най-добре е да минеш на варианта с DDR4,  а тия 6ГБ ДДР3   да продадеш. Оставаш с 8 GB DDR4. След време слагаш още 8 GB  на другия слот и нещата заспиват за няколко години. После ако не ти харесва видеокартата, може да смениш с по-добра. Имаш възможност за ъпгрейди, без да сменяш процесор и платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре в крайна сметка кой процесор да взема и кое дъно ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, p3ekan написа:

Добре в крайна сметка кой процесор да взема и кое дъно ? 

Според парите които ти се дават. Аз дадох примерно дъно, но ако не ти харесва по някакви причини, може да си го смениш с подобно. Ето какво предлагам аз + видеокартата от емаг. И гледай да я вземеш навреме, че гледам е с намаление и нищо чудно утре да няма такова.

i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
    GB H110M-DS2 LGA1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 546.39 лв. с ДДС

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кико написа:

Според парите които ти се дават. Аз дадох примерно дъно, но ако не ти харесва по някакви причини, може да си го смениш с подобно. Ето какво предлагам аз + видеокартата от емаг. И гледай да я вземеш навреме, че гледам е с намаление и нищо чудно утре да няма такова.

i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
    GB H110M-DS2 LGA1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 546.39 лв. с ДДС

Добре , чудно ми с тези компоненти дали ще мога да играя мощни игри в следващите 2-3 години с повече от 40 фпс ? напримерно batman arkham knight ? И игрите няма да бъдат всички на High а по скоро на Medium , high ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, на 1080p. Видеокартата обаче е само с 2GB памет, но за тия пари просто няма как да се вземе нещо по-добро. Има вариант да смениш процесора с i3 6100 и да вземеш по-скъпа видеоакрта, примерно GTX960 4GB  или R9 380X също 4 GB. А ако не ти се бърза, изчакай още няколко дни за цените на RX470, пък после си прави сметката коя видеокарта е най-подходяща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре , много благодаря , Мисля да си взема 6100 и да дам малко повечко пари за r9 380x която варира на цена от 470-510 лв :)) Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, p3ekan написа:

Добре , много благодаря , Мисля да си взема 6100 и да дам малко повечко пари за r9 380x която варира на цена от 470-510 лв :)) Благодаря 

Ако ще даваш 500лв за карта по-добре вземи rx480 4gb . Във vario е за 503 лв !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че подобна бърза видеокарта трябва да върви поне с i5  процесор. По тая логика може да се вземе и Пентиум с GTX1060, но на практика ще си дадеш парите на вятъра и ще си скубиш косите.  Тръгнахте по плоскост, която води до много бъдещи теми с въпроси, ама защо имам дроп, що кадрите поскачат, що картината не е гладка и тем подобни. 

Виж, вземай i5 с R9 380. Хем ще имаш плавна картина с над 40  fps  при всички игри, хем в бъдеще ще продадеш тая карта и ще вземеш по-бърза. Забрави за тоя I3 6100...аз го дадох като вариант, но това е по-лошия вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Кико написа:

Личното ми мнение е, че подобна бърза видеокарта трябва да върви поне с i5  процесор. По тая логика може да се вземе и Пентиум с GTX1060, но на практика ще си дадеш парите на вятъра и ще си скубиш косите.  Тръгнахте по плоскост, която води до много бъдещи теми с въпроси, ама защо имам дроп, що кадрите поскачат, що картината не е гладка и тем подобни. 

Виж, вземай i5 с R9 380. Хем ще имаш плавна картина с над 40  fps  при всички игри, хем в бъдеще ще продадеш тая карта и ще вземеш по-бърза. Забрави за тоя I3 6100...аз го дадох като вариант, но това е по-лошия вариант!

Добре а I5цата може ли да се overclockне и какво дънно ми трябва за да го overclockна ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, p3ekan написа:

Добре а I5цата може ли да се overclockне и какво дънно ми трябва за да го overclockна ? :)

Ако е K може . Иначе ти трябва със Z170 чипсет !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре , гледах клипове в нета как с дънна от 150 лв си оуварклокват процесорите и нямаше проблеми, и какво ще рече К ? 

Редактирано от p3ekan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами овърклока ще ти излезе пак 850-900 лева, но без видеокартата. 

Овърклокът е възможен с определени версии на BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниелл
        Здравейте,
        дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
        Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
        ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
        Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
        Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
        Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
        Относно конфигурацията:
        Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
        Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
        Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
        Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
        Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
        Предварително благодаря на всеки отзовал се.
        Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
        Поздрави, успешен и усмихнат ден !
        Дани
      • от Venom2004
        Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
        дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
        рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
        ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
        Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
        Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Стефан Георгиев
        Здравейте група ами имам един много сложен проблем поне според мен инсталирам драйверите на видео картата и бааам черен екран в сейф мод е ок всичко незнам от какво е преди работеше всичко
        конфигурация:
        i3 6100 
        rx 460 4gb
        8 ram

• от vELiNiO
        Здравейте!
        От известно време обмислям ъпгрейд на своята видео карта (Sapphire Radeon HD 5670 512MB 128bit GDDR5) с една от посочените в заглавието на темата. Въпросът ми е главно оправдана ли е откъм производителност GT 1030 спрямо другите две, тъй като евентуалното ѝ закупуване би ми спестило смяната на захранването заради ниската ѝ консумация. Разгледах някои бенчмаркове и се колебая, затова реших да попитам и Вас.
        Благодаря за вниманието.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.