Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

имам следни проблем при говорителя той е 80ватов 97дб басов 20 см като прави бас вместо да се дига на -горе се опъва надолу..... проблема трептилката ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 5 минути, suba написа:

имам следни проблем при говорителя той е 80ватов 97дб басов 20 см като прави бас вместо да се дига на -горе се опъва надолу..... проблема трептилката ли е?

Обърни кабелите  и ще започне да излиза вместо да потъва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, nikolela написа:

Обърни кабелите  и ще започне да излиза вместо да потъва.

пак е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, suba написа:

WF-8064

Най обикновен говорител. Има знак + и -. Като свържеш кабелите ще потъва, като им обърнеш + на - и - на + ще започне да излиза на вън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да не е двунамотков? Иначе е абсурд да има отбелязани полюсите и да не духа напред - какъв е източника или проверете с една 9-волтова батерия с правилно включване на полюсите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, suba написа:

вместо да се дига на -горе се опъва надолу..... проблема трептилката ли е?

Не е трептилката,защото от нея ще дере и изкривява звука.Когато говорител отива повече навътре,обикновено е свързан неправилно.Отговорено ти е вече,че това се променя с обръщане на плюса и минуса на говорителя.Всяка музика е различна,при което говорителите се движат и в двете посоки,което може да те заблуди.Трябва да докоснеш леко хартията на говорителя и когато удари нискочестотния тъпан на барабаните,ако е правилно,трябва да излиза напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Не е трептилката,защото от нея ще дере и изкривява звука.Когато говорител отива повече навътре,обикновено е свързан неправилно.Отговорено ти е вече,че това се променя с обръщане на плюса и минуса на говорителя.Всяка музика е различна,при което говорителите се движат и в двете посоки,което може да те заблуди.Трябва да докоснеш леко хартията на говорителя и когато удари нискочестотния тъпан на барабаните,ако е правилно,трябва да излиза напред.

пак е така опъва надолу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора влиза в лека заблуда! Движението на мембраната е колебливо и лесно би заблудило особенно при по - ниски нива на звука! По - горе е описано какво да се направи, но в краен случай да замени говорителя! За пръв път чувам за подобен проблем, който не се оправя с правилното свързване!!!!

П.П. Сещам се да попитам на какво се свързва! Да не е някое мостово свързване или купчина говорители свързани вкупом???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Автора влиза в лека заблуда! Движението на мембраната е колебливо и лесно би заблудило особенно при по - ниски нива на звука! По - горе е описано какво да се направи, но в краен случай да замени говорителя! За пръв път чувам за подобен проблем, който не се оправя с правилното свързване!!!!

П.П. Сещам се да попитам на какво се свързва! Да не е някое мостово свързване или купчина говорители свързани вкупом???

мостово свързване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, suba написа:

мостово свързване

Фабрично или някаква импровизация????

Защото ако е импровизация, то не един път тук е писано,че не винаги е удачно ,сполучливо, че дори опасно за усилвателя. Проблема е ясен, но не ми идва на ум как да се риши конкретно в твоя случай!!!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Фабрично или някаква импровизация???? Защото ако е импровизация, то не един път тук е писано,че не винаги е удачно ,сполучливо, че дори опасно за усилвателя. Проблема е ясен, но не ми идва на ум как да се риши!!!

говорителя е 1 САМО той е свързан на единия канал на усилвателя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"" Проблема е ясен, но не ми идва на ум как да се риши конкретно в твоя случай!!! ""

Много лесно се решава неговият проблем. Дава му се една мотика пети номер и 2 декара нива и да...копае, докато не е завалял сняг.

Всичките му теми са в този стил на питане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

"" Проблема е ясен, но не ми идва на ум как да се риши конкретно в твоя случай!!! ""

Много лесно се решава неговият проблем. Дава му се една мотика пети номер и 2 декара нива и да...копае, докато не е завалял сняг.

Всичките му теми са в този стил на питане.

стефане спри да ми пишеш по темите! не желая мнението и пресъствието ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, suba написа:

Нещо разнопосочно стана!

Един път пишеш - мостово свързване и веднага след това, че е свързан само на единия канал!?!?!? Последно!

Както и да е, защото относно проблема бяха дадени правилните решения! Както казах, то ако е сътворена някоя импровизация ,то тогава никой не би могъл да ти намери отговор на Въпроса ти!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

има си нещо във говорителя купил съм го нов и съм го ползвал в колата нямаше проблеми ...

заради този говорител ще ми отпадне проекта щях да си правя 3-лентови колони този щеше да е среда

със тези панасоници бих ли достигнал хубав звук..?35177198e1d764aac29d01455e3ee019.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на Thursday, August 04, 2016 в 15:47, suba написа:

със тези панасоници бих ли достигнал хубав звук..?

Е ние как да знаем? Параметри трябват, че иначе на гадателство трябва да го ударим!

Пробвай и ще видиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом при всички свързвания мембраната на говорителя се държи назад, има вероятност намотката да не се намира в центъра на магнитното поле на магнита както е трябва, а да е по-напред. В първите ми опити за пренавиване на говорители съм имал подобен проблем. Вероятно е фабричен дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами говорителя си работеше до последно...  Относно панасониците те са 50вата 8ома 96дб 16см

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, suba написа:

Ами говорителя си работеше до последно...  Относно панасониците те са 50вата 8ома 96дб 16см

Това не му пречи на говорителя да работи, ама какви характеристики вади....

Трилентови колони се правят трудно и говорителите се подбират по АЧХ, импеданс и чувствителност. После се правят симулации за кутии изчисления за филтри, фазоинвертори и т.н. Като почнат реално да се правят излизат и още  проблеми.

Тези панасоници са широколентови и можеш да си ги сложиш в кутии и да си ги слушаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В по цивилизованите държави, измерванията на "T/S'' параметри, се заплащат по 50$ на час,акустичните отделно.А у нас в България, е както падне: малко, на пръстите на едната ръка са хора, които го вършат читаво.И, като правило заплащането им, за тоз квалифициран труд е мизерно.Но, го правят, не се отказват.Затова у нас на глава от населението, има най много"DIY'' колони, някои от които са много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

купих си нов говорител на елтакс 23 см е доста му е голяма гънката за добър ход та незнам каква кутия му трябва той се води 8 инча  но незнам колко литра са нужни 

IMG_20160823_112133.jpg

IMG_20160823_112325.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.