Премини към съдържанието
b3s7ch0

Samsung Galaxy A5 2014 ъпдейт Marshmallow

Препоръчан отговор

Здравейте,
    от около 1 година използвам Samsung Galaxy A5, моделът от 2014-та година и вчера попаднах на следната информация http://www.techtimes.com/articles/172001/20160801/samsung-galaxy-a5-now-getting-android-marshmallow-update.htm

Същата информация я има и във всякакви други сайтове, руски, испански, френски, италиански и какви ли още не. След като прочетох статията, включих проверката за актуализация на телефона и излезе файл, с големина 250mb, за който логично реших, че е именно въпросният ъпдейт към Marshmallow. След като всичко се изтелги и инсталира обаче, версията на телефона ми продължава да си е 5.0.1. В статията пише, че в Южна Африка и части от Европа вече са получили ъпдейта, но явно това не важи за нас, или поне не в момента.

Това, което искам да попитам е, има ли някакъв вариант въпросният ъпдейт да бъде изтеглен ръчно по някакъв начин или просто трябва да чакам? Също, ако това, което вчера изтеглих не е Marshmallow, какво е? Тоест, не виждам абсолютно никаква промяна в самия софтуер на телефона, вероятно е някакъв security update?

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обновяване на версията с цел отстраняване на бъгове най-вероятно си получил. Не можеш да изтеглиш и инсталираш какъвто и да е андроид на телефона, защото хем ще ти отпадне гаранцията, хем може повече да не се включи, ако объркаш нещо. Ако питаш мен, 6 не носи кой знае какви подобрения спрямо 5 (възможността две приложения да работят едно до друго е в N), за това по-скоро се радвай, че от Самсунг се стараят да изчистват и подобряват 5, отколкото да рискуват появата на нови проблеми под 6. Та така... малко като с въпроса струва ли си минаване на Windows 10 - фб, музиката, филмите и т.н. си вървят под всичко, така че и с него не си струва да се бърза, както и с нов андроид. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ЦПП написа:

Обновяване на версията с цел отстраняване на бъгове най-вероятно си получил. Не можеш да изтеглиш и инсталираш какъвто и да е андроид на телефона, защото хем ще ти отпадне гаранцията, хем може повече да не се включи, ако объркаш нещо. Ако питаш мен, 6 не носи кой знае какви подобрения спрямо 5 (възможността две приложения да работят едно до друго е в N), за това по-скоро се радвай, че от Самсунг се стараят да изчистват и подобряват 5, отколкото да рискуват появата на нови проблеми под 6. Та така... малко като с въпроса струва ли си минаване на Windows 10 - фб, музиката, филмите и т.н. си вървят под всичко, така че и с него не си струва да се бърза, както и с нов андроид. ;)

Що се касае до Windows 10, вчера получих annual update-а и съм повече от доволен, че преминах на 10-ка миналата година. А иначе, работя в телеком и всеки ден ми минават през ръцете десетки телефони, главно с Marshmallow. Определено го харесвам доста повече от 5-цата, чисто дизайново. Самият телефон не го използвам толкова интензивно, просто смятам, че би било добре да получа ъпдейта. Въпросът е, че явно не съм получил него вчера, а е било нещо друго, както казваш ти, вероятно някакви подобрения. Въпросът е дали няма някаква табличка, където мога да видя кога евентуално мога да получа 6-цата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, b3s7ch0 написа:

Що се касае до Windows 10, вчера получих annual update-а и съм повече от доволен, че преминах на 10-ка миналата година. А иначе, работя в телеком и всеки ден ми минават през ръцете десетки телефони, главно с Marshmallow. Определено го харесвам доста повече от 5-цата, чисто дизайново. Самият телефон не го използвам толкова интензивно, просто смятам, че би било добре да получа ъпдейта. Въпросът е, че явно не съм получил него вчера, а е било нещо друго, както казваш ти, вероятно някакви подобрения. Въпросът е дали няма някаква табличка, където мога да видя кога евентуално мога да получа 6-цата?

Щом работите в телеком вероятно телефона ви е към този оператор. Та разпитайте колегите си защото тези ъпдейти се решават обикновено на ниво оператор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, capnemo написа:

Щом работите в телеком вероятно телефона ви е към този оператор. Та разпитайте колегите си защото тези ъпдейти се решават обикновено на ниво оператор

Ами не, всъщност не е към оператора, защото самият телефон е купен около година преди да започна във въпросния телеком. Телефонът е купуван от друго място, не е заключен към никой оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, b3s7ch0 написа:

Потърсих и аз, но единствено разбрах, че е излязал през март. Явно за България нещо бавят. Остава ти обаче да чакаш, защото няма практика производителите да пускат версии на андроид за ръчно инсталиране от потребителите. Ако нещата опират до дизайн, Nova Launcher е чудесен безплатен лънчър, който може да бъде настроен да направи изгледа на системата като на 6 и дори може да замени системните икони с тези от 6.

П.п. Видях, че конкретно модел 2014 е започнал да получава версия 6 от 1 август, затова имай търпение - http://www.nashvillechatterclass.com/samsung-galaxy-a5-2014-starts-receiving-android-6-0-1-marshmallow/10794/:)

Редактирано от ЦПП (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, b3s7ch0 написа:

Ами не, всъщност не е към оператора, защото самият телефон е купен около година преди да започна във въпросния телеком. Телефонът е купуван от друго място, не е заключен към никой оператор.

Вие май не осмислихте какво ви казах. Телефона ви се идентифицира пред оператора по данни от СИМ картата! И оператора преценява дали, на кого и кога да разреши конкретни ъпдейти. Това от къде сте купил телефона няма никакво значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ЦПП написа:

Потърсих и аз, но единствено разбрах, че е излязал през март. Явно за България нещо бавят. Остава ти обаче да чакаш, защото няма практика производителите да пускат версии на андроид за ръчно инсталиране от потребителите. Ако нещата опират до дизайн, Nova Launcher е чудесен безплатен лънчър, който може да бъде настроен да направи изгледа на системата като на 6 и дори може да замени системните икони с тези от 6.

П.п. Видях, че конкретно модел 2014 е започнал да получава версия 6 от 1 август, затова имай търпение - http://www.nashvillechatterclass.com/samsung-galaxy-a5-2014-starts-receiving-android-6-0-1-marshmallow/10794/:)

Да, за по-стария модел са започнали преди 3 дни. Ще изчакам :)

преди 3 минути, capnemo написа:

Вие май не осмислихте какво ви казах. Телефона ви се идентифицира пред оператора по данни от СИМ картата! И оператора преценява дали, на кого и кога да разреши конкретни ъпдейти. Това от къде сте купил телефона няма никакво значение

Не съм знаел, че операторите имат такива възможности. Явно си е мой пропускът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.