Премини към съдържанието
TheLegendBG

упражнения за рефлекс

Препоръчан отговор

Здравейте, аз играя футбол като вратар от няколко години насам. Може ли да ми кажете някакви упражнения за рефлекс и др. 

Благодаря ви!! :)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това би трябвало да ти каже самият треньор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, TheLegendBG написа:

Здравейте, аз играя футбол като вратар от няколко години насам. Може ли да ми кажете някакви упражнения за рефлекс и др. 

Благодаря ви!! :)

Стани и хандбален вратар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Във волейбола се ползват тоя тип упражнения, във футбола са малко по-различни (разбираемо).

Ако не си го пробвал - някой с топка на дузпата, ти с гръб към него (с лице към мрежата) и при някакъв сигнал, се обръщаш и ловиш. Мисля, че е добро упражнение за координация и рефлекс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тенис на маса. ;) Лично аз развих добри рефлекси и после като сме играли с приятели съм вардил с доста добър рефлекс с друг спорт, ама на тебе няма да ти свърши работа - карате (в спарингите трябва да си нащрек постоянно). Тенисът на маса... там пък всъщност може да си джаснеш пръстите в края на масата, което също е кофти, но пинг-понга развива добри рефлекси, особено с добър противник.

Спорт, с който ще развиеш рефлексите си без риск е бадмингтона също. Запиши се да тренираш. А иначе баскетбола предполагам ще ти е много полезен, освен за хващането и за периферното зрение.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво по-напред ще тренира - футбол, баскетбол или тенис? Доколкото разбрах му трябват конкретни упражнения развиващи рефлекса, а не нови спортове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 54 минути, XYconstant написа:

Какво по-напред ще тренира - футбол, баскетбол или тенис? Доколкото разбрах му трябват конкретни упражнения развиващи рефлекса, а не нови спортове.

Football :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, XYconstant написа:

Ами пита момчето за начин, по който да развие рефлексите си. Това с магическа пръчка няма да стане. Ще е нужно търпение - бадмингтона или тенис на маса са добри за упражнение. Само дето пинг-понга може да нарани пръстите си, а това е лошо за вратар. Иначе... какво лошо има да упражняваш два спорта? Има доста известни спортисти с два спорта, които се допълват в играта им. Веднага се сещам за Зинедин Зидан. Нали знаеш странната му походка и здрава основа - джудо. ;) Друг пример, забравих му името на Евро 2016, тоя от Исландия дето хвърляше тъчовете - бивш хандбалист. Определено му помага. Или... Елин Топузаков от "Левски". Гимнастик. Страхотен отскок имаше. И разбира се Роналдиньо. Той е на прага да стане професионален самба танцьор, когато избира футбола. Не съм сигурен, но мисля, че му е помогнала самбата...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В кръга на шегата и не съвсем - да "обира" топките на тенис автомата за топки. От по-далечна дистанция, че иначе боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.