Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добра вечер колеги и колежки ;) От скоро на бащата телефона нещо взе да му здава багажа телефона е няква Нокиа единственото което знам е,че е Dual SIM май беше нещо от рода на Нокиа 108 или нещо подобно та както и да е няма значение ;) Преди малко ми каза да му потърся някъв читав телефон (смартфон) нещо до 100-150 лева с андроид разбира се и нещо на което да му държи батерията поне 1 ден ;) питах за марката той много много не ги разбира тея работи каза ми няма значение марката.Предложете ми някво телефонче с андроид и да е с някво по опростено меню като на HTC ;) Телефона ще го използва предимно за разговори и единственото което ще инсталира е едно приложение FACEBOOK и един MESSENGER (той вече гони 60 години тей,че няма да се занимава с това да тегли разни игри и да играе нон стоп) Някой ако може да предложи нещо добро да драска коментарче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 8 минути, xXx*Triple*xXx написа:

едно приложение FACEBOOK и един MESSENGER  

Точно това са едни от приложенията, които дърпат най-много батерия.

В този ценови диапазон изчакайте някой колега да ви перпоръча нещо от Китай, иначе тук каквото и да вземете ще е дърво.
    Е, може и да има нещо читаво, но поне аз не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За батерия издържаща няколко дни с включени фейсбуци, вайбъри и месинджъри, без да се притесняваш какво ще е потреблението ти може да излезе като вариант китайския OUKITEL K10000 - 10 000 милиамперова батерия. Коментиран е в няколко форума, но за сега не виждам някой да го е взел. Може да се намери за около 250 лв., но определено надхвърля бюджета.

С по-изчистен андроид може да се има като вариант Nexus 4, предвид това, че е на приемлива цена (попадаща в бюджета), а и е с 2GB RAM (което е добре за приложенията изброени от теб, които определено гълтат доста RAM). Батерията не е нещо особено (2100 mAh), но ден нормално ползване ще издържа. Старичък модел от 2012, но за парите не е зле вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, algor написа:

В този ценови диапазон изчакайте някой колега да ви перпоръча нещо от Китай, иначе тук каквото и да вземете ще е дърво.
    Е, може и да има нещо читаво, но поне аз не знам.

То, това дето се предлага в Емаг е пак китайско, та китайсно, но поне ще може да намери нещо в рамките на бюджета си! Ако автора не е претенциозен, то може пак да се задоми с апарат от същото място и малко - по, но ще да е от разопакованите!

П.П. както и при Win OC  и програми, то така и при Андроид и приложения, може да се постигнат удивителни резултати при слаби машини / апарати чрез оптимизиране, изключване на ъпдейти и премахване на ненужни приложения!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

^ На този повече от 60 лв. не можеш да му вземеш, за съжаление. А месинджър и фейсбук е абсурдно да вървят при 512 RAM и още включени приложения покрай тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, XYconstant написа:

^ На този повече от 60 лв. не можеш да му вземеш, за съжаление. А месинджър и фейсбук е абсурдно да вървят при 512 RAM и още включени приложения покрай тях.

толкова да :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

аз имам този телефон http://www.gsmarena.com/prestigio_multiphone_5500_duo-6202.php продавам го ако те интересува отдавна стой има капаци използван е много малко

Не превръщайте темите в купува-продава.
    Такива предлагания и дискусии ги правете на ЛС - тук не е мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

единственият вариант е телефон втора употреба. За този ценови диапазон нов няма как да вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, XYconstant написа:

месинджър и фейсбук е абсурдно да вървят при 512 RAM и още включени приложения покрай тях.

Хайде бе!!!! При мен как вървят??? Важното е да си пробереш версиите на приложенията, а има и Lite!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как си представяш 60г. човек да дири версии и да изтупва от нафталина такива от времето, когато телефоните с 256/512 RAM бяха на мода? Така че, дълга и широка и вместо да се минеш с евтино телефонче, а практически неизползваемо без разни орязвания, то можеш да се сдобиеш с доста по-мощен Nexus 4 (примерно; може и по-добри да има за тия пари), орязан, за 140 лева (справка в продавалника; не го продавам аз) + гаранция??? Гледам и други Nexus 4-ки има на по-ниска цена, но пък не разполагат с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам Lenovo A1000 телефона чисто нов е 130 140лв с 2 години гаранция,двусимов с 1гб рам и 4 ядрен процесор,за баща ти ще е идеален,аз лично имам такъв и го ползвам,постоянно слушам музика,ровя са в нета,ползвам месинджър,вайбър,скайп,и нямам проблеми,батерията кара по 1 ден със всичко това,а ако е само за разговори около 3 4 дни.

http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/lenovo/a1000-p308088753/?gclid=CjwKEAjwz4u9BRCbioK3stnBznESJADA75xbP1bXDTnJxJgn3wadEjsc1U1Dvf6saE0cJW074D49CRoCog7w_wcB

Редактирано от I love anime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Хайде бе!!!! При мен как вървят??? Важното е да си пробереш версиите на приложенията, а има и Lite!

Не говори глупости и то тотални. Няма как да вървят на 512 рам тези приложения. Доказавам ти го веднага и се хващаме на бас даже. Телефона няма ли поне 1 гигабахт оперативна памет си заминава. 

Отново към постващия. Варианта ти е телефон втора употреба или даваш още 50-100 лева отгоре и вземаш нещо ново дето ще върши работа.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има едно Lenovo 369i, ползвам го просто за телефон  , има тоно 512 рам и си работи на него и фейсбук и месинджър без особени проблеми. Наистина по-бавничко , по -мудничко , но си дрънкат когато реша да ги стартирам от него .

Колкото за телефон за парите посочени от автора на темата , както е казал колегата Емо - само втора ръка . Примерно Lenovo A6000 се намират за 130-150 лева , запазени и добри телефончета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

+1 за Lenovo A1000, баща ми си взе на скоро такъв. Не забива, интерфейса е горе-долу изчистен не забива при facebook и viber. Камерата за мое чудо и доста размисли, но е по хубава от моя телефон Samsung Galaxy S3 Neo :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Емил Костов написа:

Не говори глупости и то тотални. Няма как да вървят на 512 рам тези приложения. Доказавам ти го веднага и се хващаме на бас даже. Телефона няма ли поне 1 гигабахт оперативна памет си заминава 

Малко офтопик, но понеже ми хвърли ръкавица, та ...... ! Никакви тотални глупости не говоря, че и бас съм готов да приема!  PC doctor също потвърждава думите ми!

Факта е ,че все още се продават, купуват и използват съвсем пълноценно подобни телефони не говори в твоя полза! Аз телефони на старо не купувам! Като попаднеш на такъв дето трябва да смениш, панел, батерия, протектор и той ти излиза на носа, а ако добавим и някой скрит дефект, та направо красота! Ако телефона се окаже краден или се стигне до измама, то още по голяма красота! За това в електронните магазини ,на бюджетно устройство с гаранция с 2 години и това е като съвет към автора на темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, този телефон може да го използваш. Работи. Горе долу Skype и Viber тръгват, но дотам. Дори и с тези 2 приложения телефона започва да забива. Андроид ОС взема около 398 мегабайта и другото остава за програмите, което не е достатъчно. Лично съм имал такъв телефон . Модела беше Alacatel OneTouch 1443.

Иначе абсурд да инсталираш FB и messenger. Телефона умира.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Calando
        Здравейте, насочил съм се към няколко модела, които ми се струват удачни за цена до към 300$ (най-вероятно ще го купувам през чуждестранен сайт)
        Honor 7x
        Xiaomi Mi A1
        Lenovo K8 Plus
        Обмисляни китайски варианти от рода на Ulefone T1, Umidigi Z1 Pro
        Отворен съм за вашите варианти, мнения и предложения. Има ли някой опит и впечатление от тези модели или други подобни?

Приоритет е
        - стабилна, гладка и сигурна работа, издържливост
        - прилична камера
        - поддръжка на софтуера

• от Александър Банов
        Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
      • от Angel Stoyanov
        Здравейте форумци,
        наскоро си закупих WiFi Onvif Camera https://www.aliexpress.com/store/product/White-Wanscam-HW0043-720P-1-0MP-P2P-CMOS-Sensor-WiFi-Outdoor-Wireless-IP-Bullet-Camera-Support/1977023_32794604031.html 
        Всичко работи перфектно. Следвах инструкциите и инсталирах camhi. Настроих камерата през локалната мрежа и докато съм вързан към локалната мрежа нямам проблем. Когато опитам да я достъпя през мобилната мрежа 4g, не мога да се свържа. Мислех че е от настройките на рутера и че трябва да позволя port forwarding, но рутера ми е заключен от доставчика а и жена ми на Huawei Nova няма този проблем при отдалечен достъп през мобилната мрежа. Проблема е с моя телефон специално - Samsung Galaxy J7 2016. Някой има ли идея защо се получава това при мен и евентуално някакво решение, защото от производителя казват че при тях работи (и при жена ми също). Само при мен го има.

Не знам дали тук е правилното място за темата, извинете ме ако съм объркал.
        поздрави...
      • от xXx*Triple*xXx
        Имам въпрос свързан с телефона или по точно батерията Когато включа да се зарежда на няколко пъти забелязвам пише : Зареждане при АС 
        Въпрос ? Някой има ли на идея какво е това АС ? Търсих из разни форуми но нищо не намерих за това АС Батерията е оригиналната телефона е купен чисто нов не е сменяна !!! Не е подута не е прегрявяла никога от както го имам близо 2 години При нормална работа (като не си играя толкова много с телефона батерията изкарва по 2 дни) Някой ако знае какво е това - Зареждане при АС нека да пише телефона е Lenovo C2 Vibe K10a40
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.