Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добра вечер колеги и колежки ;) От скоро на бащата телефона нещо взе да му здава багажа телефона е няква Нокиа единственото което знам е,че е Dual SIM май беше нещо от рода на Нокиа 108 или нещо подобно та както и да е няма значение ;) Преди малко ми каза да му потърся някъв читав телефон (смартфон) нещо до 100-150 лева с андроид разбира се и нещо на което да му държи батерията поне 1 ден ;) питах за марката той много много не ги разбира тея работи каза ми няма значение марката.Предложете ми някво телефонче с андроид и да е с някво по опростено меню като на HTC ;) Телефона ще го използва предимно за разговори и единственото което ще инсталира е едно приложение FACEBOOK и един MESSENGER (той вече гони 60 години тей,че няма да се занимава с това да тегли разни игри и да играе нон стоп) Някой ако може да предложи нещо добро да драска коментарче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, xXx*Triple*xXx написа:

едно приложение FACEBOOK и един MESSENGER  

Точно това са едни от приложенията, които дърпат най-много батерия.

В този ценови диапазон изчакайте някой колега да ви перпоръча нещо от Китай, иначе тук каквото и да вземете ще е дърво.
Е, може и да има нещо читаво, но поне аз не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За батерия издържаща няколко дни с включени фейсбуци, вайбъри и месинджъри, без да се притесняваш какво ще е потреблението ти може да излезе като вариант китайския OUKITEL K10000 - 10 000 милиамперова батерия. Коментиран е в няколко форума, но за сега не виждам някой да го е взел. Може да се намери за около 250 лв., но определено надхвърля бюджета.

С по-изчистен андроид може да се има като вариант Nexus 4, предвид това, че е на приемлива цена (попадаща в бюджета), а и е с 2GB RAM (което е добре за приложенията изброени от теб, които определено гълтат доста RAM). Батерията не е нещо особено (2100 mAh), но ден нормално ползване ще издържа. Старичък модел от 2012, но за парите не е зле вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, algor написа:

В този ценови диапазон изчакайте някой колега да ви перпоръча нещо от Китай, иначе тук каквото и да вземете ще е дърво.
Е, може и да има нещо читаво, но поне аз не знам.

То, това дето се предлага в Емаг е пак китайско, та китайсно, но поне ще може да намери нещо в рамките на бюджета си! Ако автора не е претенциозен, то може пак да се задоми с апарат от същото място и малко - по, но ще да е от разопакованите!

П.П. както и при Win OC  и програми, то така и при Андроид и приложения, може да се постигнат удивителни резултати при слаби машини / апарати чрез оптимизиране, изключване на ъпдейти и премахване на ненужни приложения!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ На този повече от 60 лв. не можеш да му вземеш, за съжаление. А месинджър и фейсбук е абсурдно да вървят при 512 RAM и още включени приложения покрай тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, XYconstant написа:

^ На този повече от 60 лв. не можеш да му вземеш, за съжаление. А месинджър и фейсбук е абсурдно да вървят при 512 RAM и още включени приложения покрай тях.

толкова да :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

аз имам този телефон http://www.gsmarena.com/prestigio_multiphone_5500_duo-6202.php продавам го ако те интересува отдавна стой има капаци използван е много малко

Не превръщайте темите в купува-продава.
Такива предлагания и дискусии ги правете на ЛС - тук не е мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

единственият вариант е телефон втора употреба. За този ценови диапазон нов няма как да вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, XYconstant написа:

месинджър и фейсбук е абсурдно да вървят при 512 RAM и още включени приложения покрай тях.

Хайде бе!!!! При мен как вървят??? Важното е да си пробереш версиите на приложенията, а има и Lite!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си представяш 60г. човек да дири версии и да изтупва от нафталина такива от времето, когато телефоните с 256/512 RAM бяха на мода? Така че, дълга и широка и вместо да се минеш с евтино телефонче, а практически неизползваемо без разни орязвания, то можеш да се сдобиеш с доста по-мощен Nexus 4 (примерно; може и по-добри да има за тия пари), орязан, за 140 лева (справка в продавалника; не го продавам аз) + гаранция??? Гледам и други Nexus 4-ки има на по-ниска цена, но пък не разполагат с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам Lenovo A1000 телефона чисто нов е 130 140лв с 2 години гаранция,двусимов с 1гб рам и 4 ядрен процесор,за баща ти ще е идеален,аз лично имам такъв и го ползвам,постоянно слушам музика,ровя са в нета,ползвам месинджър,вайбър,скайп,и нямам проблеми,батерията кара по 1 ден със всичко това,а ако е само за разговори около 3 4 дни.

http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/lenovo/a1000-p308088753/?gclid=CjwKEAjwz4u9BRCbioK3stnBznESJADA75xbP1bXDTnJxJgn3wadEjsc1U1Dvf6saE0cJW074D49CRoCog7w_wcB

Редактирано от I love anime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Хайде бе!!!! При мен как вървят??? Важното е да си пробереш версиите на приложенията, а има и Lite!

Не говори глупости и то тотални. Няма как да вървят на 512 рам тези приложения. Доказавам ти го веднага и се хващаме на бас даже. Телефона няма ли поне 1 гигабахт оперативна памет си заминава. 

Отново към постващия. Варианта ти е телефон втора употреба или даваш още 50-100 лева отгоре и вземаш нещо ново дето ще върши работа.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едно Lenovo 369i, ползвам го просто за телефон  , има тоно 512 рам и си работи на него и фейсбук и месинджър без особени проблеми. Наистина по-бавничко , по -мудничко , но си дрънкат когато реша да ги стартирам от него .

Колкото за телефон за парите посочени от автора на темата , както е казал колегата Емо - само втора ръка . Примерно Lenovo A6000 се намират за 130-150 лева , запазени и добри телефончета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Lenovo A1000, баща ми си взе на скоро такъв. Не забива, интерфейса е горе-долу изчистен не забива при facebook и viber. Камерата за мое чудо и доста размисли, но е по хубава от моя телефон Samsung Galaxy S3 Neo :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емил Костов написа:

Не говори глупости и то тотални. Няма как да вървят на 512 рам тези приложения. Доказавам ти го веднага и се хващаме на бас даже. Телефона няма ли поне 1 гигабахт оперативна памет си заминава 

Малко офтопик, но понеже ми хвърли ръкавица, та ...... ! Никакви тотални глупости не говоря, че и бас съм готов да приема!  PC doctor също потвърждава думите ми!

Факта е ,че все още се продават, купуват и използват съвсем пълноценно подобни телефони не говори в твоя полза! Аз телефони на старо не купувам! Като попаднеш на такъв дето трябва да смениш, панел, батерия, протектор и той ти излиза на носа, а ако добавим и някой скрит дефект, та направо красота! Ако телефона се окаже краден или се стигне до измама, то още по голяма красота! За това в електронните магазини ,на бюджетно устройство с гаранция с 2 години и това е като съвет към автора на темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, този телефон може да го използваш. Работи. Горе долу Skype и Viber тръгват, но дотам. Дори и с тези 2 приложения телефона започва да забива. Андроид ОС взема около 398 мегабайта и другото остава за програмите, което не е достатъчно. Лично съм имал такъв телефон . Модела беше Alacatel OneTouch 1443.

Иначе абсурд да инсталираш FB и messenger. Телефона умира.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от callpchelp
      Телефона е използван, без драскотини и удари. Държан е във кейс и от закупуването му е е ваден от там. Работи отлично.

Вграден GPS
      Touch Screen
      SIM карта
      Микро SIM
      Процесорни ядра
      2 ядра
      Скорост на процесора
      1.2 GHz
      RAM
      512 MB
      Вътрешна памет
      4 GB
      Слот за карта 
      Да
      Пълно описание:

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/samsung/j100h-galaxy-j1-dual-p264531033/#opisanie
    • от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от asdfj
      Привет.
      Телефона си работеше до днес когато изведнъж отказа да се  свързва към Wi-fi и реших че е забил и го рестартирах и изписва това на снимката и не знам какво да правя дали изобщо ако го занеса в сервиз може да се оправи?

• от NiGh7
      Здравейте,
      Дикретно на въпроса - как, ако мога, да възстановя изтрити снимки на S8 без ROOT, понеже телефона е все още в гаранция.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.