Премини към съдържанието
Dimitar Petrow

Външна батерия (проблем)

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам 2 външни батерии Xiaomi Power Bank 20800 mAh. Та проблемът ми с тях е следният: Когато включа телефонът си HTC Desire 310 към някое от тях изписва, че се зарежда, но през 10-15 секунди се получава прекъсване за по 1-2 секунди. И така постоянно и с двете батерии. Свързвам ги към други две устройства - телефон Sony Experria Miro и таблет AllView - зареждат и двете без проблем. Из форумите някои казват, че може би се получавало така при HTC - то ми заради свързващия USB кабел. Пробвах с 2 други, но резултатът при HTC - то е същият. Все пак устройството се зарежда, но тези прекъсвания ме притесняват, да не би да повредят нещо в батерията или телефона (пък и е досадно постоянно да прекъсва, тъй като телефонът светва и се отключва, а ако е със слаб заряд и писука на всяко прекъсване).

Искам да разбера дали проблемът е във външните батерии или в телефона ми и как да се отърва от него.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и/или знае как се оправя, моля да ми помогне!

Поздрави и благодаря предварително! :)

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А като зареждаш телефон със собственото му зарядно наблюдаваш ли същия проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Dimitar Petrow написа:

Не. Със стандартни зарядни HTC-то се зарежда без проблем. Само при външните батерии се случва.

А как разбираш, че ти прекъсва? Дава ли някаква грешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не грешка. Разбирам по това, че лампичките на батерията (които светят, когато тя зарежда) угасват и по иконата за батерията на дисплея на телефона - за 1-2 секунди показва че не се зарежда. Случва се все едно си махнал телефона от зарядно за малко. Това е самото прекъсване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, и аз го разбрах наскоро. Добре, че все още имам опцията да я върна и да ми се възвърне сумата. Иначе съм яко прецакан. :Х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е тоя телефон който яде батерия от 20A? Та това е цял акумулатор с който ще запали автомобила, пък на всичкото отгоре и 2 батерии. Как очакваш да заредиш такива мощни батерии с кабел от компютъра или с маломощно зарядно за телефон?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.