Премини към съдържанието
markata99

Вирус или хакване на телефона ?

Препоръчан отговор

Здравейте,от скоро забелязвам , че някой контакти , който ги имах в телефона са изтрити. Плюс това видях че на телефона ми има 3-4 набрани номера , на който аз не съм звънял. От 1-2 месеца имам инсталирана играта Покемон ГО , възможно ли е някакви хакери от там да са бърникали в телефона ми или е някакъв вирус ? Благодаря Предварително ! :)

П.С. Инсталираната версия на Покемон е от APK mirror

Редактирано от markata99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, няма как да е вирус.... Eдинствено чрез IP адреса на тел. могат да се извършат такива неща. Ако си го давал на някой да ти го разглежда..... Опитай се да го заключиш с парола, и гледай цифрите да са повече от 5 знака, и да не се повтарят.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че никой друг не ти е използвал телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 часа, Емил Костов написа:

Сигурен ли си, че никой друг не ти е използвал телефона?

Давал съм го на приятели за 2-3 минути , но за това време какво може да са направили ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам имате профил в Goole. Ако сте правили нещо през профилът си е възможно да сте си изтрили някои от контактите.

Номерата, които казвате че не сте набирали от БГ оператор ли са или чужд? Да не са номера от които сте получавали кодове за потвърждение при инсталация на определени приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен, най-правилно е да си закл. тел. с добра парола.... И да си спокоен че няма да се пипат дадени неща по тел. ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен вирусите за Android и WindowsPhone са абсолютен мит. Ако обаче инсталирате приложение от съмнителен източник ( пиратско ) е възможно самото apk да е абсолютно различна програма, целяща да ви навреди на телефона като го отворите след инсталацията, иначе ако е смао инсталриано, докато не се активира не може да направи нищо. В случая, кактъо и при компютрите, нито една антивирусна, било то и платена не може да ви помогнер. За това и не препоръчвам инсталацията на антивирусни за телефон, само товарят устройството. Та както са казали колегите, смени си паролата, освен това смени паролата на Google акаунта и ...спри да го даваш на този и онзи. ПС: Ако е от пиратско приложение, обуикновено правип по-големи щети, като телефона заочва да става бавен, дава ти индиански знаци, зацикля, рестартира се и т.н. Но само набрани номера и изтрити контакти изобщо не са симптом за недоброжелателен софтуер :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, NBS 9322 написа:

Според мен, най-правилно е да си закл. тел. с добра парола.... И да си спокоен че няма да се пипат дадени неща по тел. ти.

И като го откраднат да е още по спокоен едно разкодирване е бая пари ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6.08.2016 г. в 13:10, DoGa написа:

Предполагам имате профил в Goole. Ако сте правили нещо през профилът си е възможно да сте си изтрили някои от контактите.

Номерата, които казвате че не сте набирали от БГ оператор ли са или чужд? Да не са номера от които сте получавали кодове за потвърждение при инсталация на определени приложения?

От БГ оператор са.Регистрацията ми в Покемон и е от Google. Спомням си че ми пратиха и някакъв СМС с активационен код. Може ли да са проследили нещо в телефона от този СМС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, според мен някой ти го е бърникал с физически достъп :) освен това виж приложенията си, има такива които са активни на бекграунд за споделяне на декстопа, макар да не ми се вярва :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, adersa написа:

И като го откраднат да е още по спокоен едно разкодирване е бая пари ;)

съмнявам се че ще се стигне до разкодирване :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Толккова лесно се прави Пълен ресет че няма на къде... Още по-лесно се преинсталира :D:D:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, callpchelp написа:

Толккова лесно се прави Пълен ресет че няма на къде... Още по-лесно се преинсталира :D:D:D

Прав сте, доло горе така стоят нещата :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Епа той като е заключен с парола как ще стигне до настройката за ресет а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.