Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Стана време да хвърлям старият Самсунг и от една седмица не мога да взема решение, какво да купя, та ще ви бъда благодарен, ако ударите едно рамо! 

Като за начало да спомена, че видеото ми е Palit gtx 980 ti, а процесора i5 6600k, но сегашният ми монитор е samsung b2430, заради което нито знам как изглежда g sync, нито 144Hz. Бях се насочил към стандартните 16:9 монитори и дилемата беше единсвено дали да се изръся за нещо с g sync или не, но в Технополис видях Acer Predator Z35 и ми допадна идеята за гейминг на подобен монитор, само резолюцията ми малее за толкова голям екран. Дилемата сега е дали видеокартата ми ще е достатъчна да подкара Battlefield 4, GTA5 и т.н. на макс, ако реша да взема ultra wide с 2К резолюция и като цяло заслужава ли си инвестицията или да се насоча към някой 16:9 за далеч по-малко пари? Заслужава ли си да инвестирам в G sync, ако монитора ми е 144Hz? 

Предварително благодаря на отзовалите се ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кефа цена няма :) щом ти е по джоба и смяташ че няма да промени финансовия ти начин на живот.

За G sync  нямам идея струва ли си никога не съм виждал на живо но за 144Hz 4ms 2560 x 1080 (2K) 300 cd/m2 си струва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И сега може да провериш, как ще ти вървят игрите на 1440p. след като включиш DSR. А дали си заслужава G-Sync... щом имаш възможност, вземай го. 144 Hz  са си доста за тоя процесор при някои игри, но и сам може да провериш дали ще ги стигнеш, след като смъкнеш детайлите до medium,  а резолюцията до 720p., като махнеш антиалайзинга и анизотропната филтрация, за да не товариш допълнително видеокартата. G-Sync  просто ще ти направи кадрите да се изобразяват цели, дори кадрите да са доста под 144 fps. Според мен си заслужава, стига да не ти пука за парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монитора е hi-end с много добри показатели - заслужава си парите. Относно графиката - достатъчна е - за 4К@144Hz дори 1080SLI с i7-5960X ще се озори на съвремените ААА игри а да не говорим за 1х980ti с i5. G-sync е добра технология (за съжаление оскъпява мониторите с 300-400лв спрямо Freesync на AMD), но за да я използваш трябва и за в бъдеще да използваш само Nvidia карти. Както ти казаха и другите - ако парите не са ти проблем - вземай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.