Премини към съдържанието
Гост

Съвет за нов лаптоп

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте!

Реших да си взема нов лаптоп, който да е малко по-хубав от сегашния. Гледах различни марки и варианти като се спрях последно на този: http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k550vx-dm028d-black-red-p-318232.html Никъде не успях да прочета ревюта за него, тъй като излизат само на италиански и не ги разбирам. Въпросът ми е дали някой е имал такъв или дали има наблюдения относно качеството му?

Ще го ползвам за гледане на филми, слушане на музика продължително, сърфиране с няколко отворени таба едновременно, докато върви видео от youtube. Работя най-често с Word, Excel, Acrobat Reader, Nero и рядко Photoshop и Adobe Audition. Други програми почти няма да има, игри не играя никакви, дори и във фейсбук.

Въпросът ми за качеството е за това дали ще се справя хладно и безшумно с работата и дали е надежден в дългосрочен план. Сегашният е Dell Vostro 1015, купен през януари 2010. В момента си работи без да замръзва, харддискът няма повредени сектори, не се е налагала досега преинтсталация на Уиндоуса. Недостатъците са, че вече е доста шумен и при сърфиране в няколко таба, докато върви видео в youtube, вентилаторът на процесора може да заглуши говорителите, загрява много като прехвърлям файлове между различни носители или като ги записвам на харддиска, видеокартата е вградена и при някои по тежки филми зацепва, батерията му се скапа преди 1 година и сега е постоянно на контакт, оптичното устройство вече не чете аудио дискове, няма HDMI изход. Така че, определено имам нужда от нов. Колебая се само дали новият все още ще е здрав, когато Dell-ът се скапе напълно и дали твърде скоро няма да прояви същите недостатъци.

Ще се радвам да споделите мнения! Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не занесете сегашния лаптоп да му направят една профилактика ( почистване от мръсотия и прах, смяна на термопаста и ако се налага смазване или сменяне на вентилатора) и да си го ползвате още. Нормално е ако 6 години не почистван да работи така.

Колкото до избрания от вас модел бягайте от него като дявол от тамян. Не си вземайте никога лаптоп с Nvidia карта и Nvidia чипсет. Такива лаптопи са просто фурни. Държат високи градуси и умират бързо.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Ами това обмислям, дали да кърпя стария или направо да взема нов. Все пак стария няма HDMI, а оптиката не чете някои дискове. Ако взема нов, тогава с вградена карта ли да бъде? Видях, че Dell имат Inspiron и Latitude с такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, physiotony написа:

Ами това обмислям, дали да кърпя стария или направо да взема нов. Все пак стария няма HDMI, а оптиката не чете някои дискове. Ако взема нов, тогава с вградена карта ли да бъде? Видях, че Dell имат Inspiron и Latitude с такава.

Ами кажи с какъв бюджет разполагаш и колеги ще ти предложат модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Става дума за нещо до 1600-2000 лв. Ако има модел, който наистина си заслужава може и да се надвиши малко. Както казах най-важно за мен е да работи колкото е възможно по-тихо и хладно, а пък и да живее достатъчно дълго. Също добре е дисплеят да  е матов, Full HD, 15 инча. Като портове ми е нужно HDMI, изход за слушалки, 2-3 USB, ако има и SD Card Reader. Капацитетът на батерията не е важен. Добре е да има оптично устройство.

Общо взето това е. Благодаря на всеки, който се отзове!

P.S. По възможност да е само лаптоп, без сензорен дисплей от тези, които стават на таблет. Ще си стои само вкъщи.

Редактирано от physiotony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвет за конкретен модел не давам , всеки си избира сам това което му харесва . Единствените неща който мога да посъветвам са :

1. Ценови диапазон за изискванията изложени в темата -900-1200 лв, повече пари за използване на елементарни програми с който работят отлично и системи за по 700-800 лева е някаква изгъзица и пълна безсмислица . Това да търсиш лаптоп за над 1600  лева и да обявяваш че ти трябва едва ли не за пишеща машина нещо не връзва със здравия разум

2. Каквато и да е марката , вида , модела , спецификацията , просто да не е HP с AMD платформа . От всички повредени  системи който  аз ремонтирам или виждам поне 70-80 % са HP с AMD и 2/3  от тях със проблеми с чиповете на видеото или чипсет - отлепени .

3. Аз лично никога не бих си взел система на която процесора е залепен на дъното .

Ето и снимка от един Acer E5 който сега е на операционната с разлепен именно процесора залепен на дъното .

IMG_20160805_190927.jpg

Успех в покупката !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост

Аз като не поправям компютри, няма как да знам кой за 1000 лв е направен качествено. Именно за тези пари вървят лаптопите нисък до среден клас. Моят не е куче марка, но все пак струваше 1000 лв. С разумно ползване съм го съхранил до момента в работещо състояние. На приятелите ми за същите пари тошибите, асусите и най-вече хп-тата на втората година им беше изгоряло по нещо (без да играят игри). Затова питам някой, който знае и иска да помогне, без да се прави на велик да каже кой модел работи качествено. Знам как го ползвам и за какво давам парите, не искам докато спя да ме буди вентилаторът, защото процесорът се е поразгорещил, докато лаптотъп си стои в стендбай режим. И това е от втората година насам. Няма как за 1200 лв да си купиш нещо по-различно, всички са еднакви и бих дръпнал от рафта първият, който ми хареса като дизайн. Така че, всеки по-смислен лаптоп струва повече. Гледах и по 3000 лв модели и изобщо не останах очарован. И там има лоши изпълнения. 

Та въпросът ми беше елементарен, за моите изисквания към модела коя машина се справя най-добре. Ама явно избирането на лаптоп е море, от което никой не може да изплува, даже и най-големите мислители по въпроса. Не съм броил същите теми за лаптопи, които съм чел, може би са били десетки. Досега обаче веднъж не съм прочел конкретен отговор на какъвто и било въпрос на потребителите - това да имало, ама да не било с такова, пък онзи модел не ставал. Най-добре може да помогне някой, който полза конкретен модел и може би е сменил няколко модела. А не някой, който обяснява на другия, че това, което търсел не било това, което търсел. Даже потребителят не знаел какво търсел. Явно по-добре от мен знаете какво ми трябва. Благодаря за помощта!

Редактирано от physiotony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.