Премини към съдържанието
PC doctor

Проблем с HP dv6-3050

Препоръчан отговор

Здравейте !

Системата е лаптоп HPdv5-3050 с AMD платформа  , дънотото стартира ,вентилатора завърта ( не върти на постоянно високи обороти )  , инициализира записвачката , но всичко свършва до тук .

Не пали дислея , на пипане не инициализира харда , капслока мига непрекъснато с по един сигнал на всеки 3 секунди и така до безкрай ( за тази светлинна индикация няма информация за HP ) .Вероятността за чипсет повреден или отлепен не я изключвам , нито тази за повреден биос 

Четох доста по въпроса и не намерих почти никакви еднозначни отговори . Варира от чипсет , през биос , та до видеокарта и рам .

Опитах ресет на биоса , с изваждане на батерията , обезточване чрез задържане на бутона за близо минута , но ефекта е същия , т.е . никакъв положителен.

Подмених рам , процесор и пак нищо .

Ако някой е бил с такъв проблем и е стигнал до решение , ще се радвам да сподели какво и що , или някой който има представа от въпросния проблем с безкрайното единично мигане като ерор репорт за HP , да даде съвет или пояснение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Заминало си е дъното. Нищо не може да направиш за тази машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет Емо ! 

Мисълта ми клони към същото , но в момента съм откачил биоса и ще го пробвам да мина през програматора . Ще направя това по причина че не намерих точен отговор дори от HP за мигащата периодично на 3 сек индикация на капслока какво означава . Имам и готов биос от друга същата такава машина и ще налея с него , пък да видим . Ще пиша за резултата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, PC doctor написа:

Привет Емо ! 

Мисълта ми клони към същото , но в момента съм откачил биоса и ще го пробвам да мина през програматора . Ще направя това по причина че не намерих точен отговор дори от HP за мигащата периодично на 3 сек индикация на капслока какво означава . Имам и готов биос от друга същата такава машина и ще налея с него , пък да видим . Ще пиша за резултата .

Ако нещата са се получили поради грешно направен Update на bios може да успееш с програматора, но тук ми мирише на умряло дъно поради хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свали харда и запали без него. Наскоро имах такъв стационарен - ни ш ни м. Махнах харда и тръгна.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, PC doctor написа:

Подмених рам , процесор и пак нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докторе, да не би пък да е това:

Continuous blink
    AC power adapter LED
    Power adapter
    Insufficient power
    Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет !

Сега просто имам малко време да пиша за резултатите от "маневрите " с тази дънна платка .

1. Към колегата който е дал линка към светлинните индикации за повреди - написал съм че подобна грешка не е описана и не се вписва в нито един от 6-те  светлинни индикации указани от HP .

2. След флаша  на биос-а и "наливането " на такъв от същия модел за да може да има опознаване на устройства и система , дъното сработи и имаме изгрев . Лаптопа е сглобен , инсталиран и вече си е при човека .

За мой късмет или не такъв , още едно HP но dv6  се донесе вчера със същия едно към едно светлинен показател . Мина процедура по флаш - не изгря , сменени процесор , рам - нищо , пробвано с 2 други адаптера - нищо , "духване " на чипсета - нищо , на видеото - нищо , замерени вериги на захранване (доколкото е възможно ) -всичко е ок , но ефект никакъв .

Като обобщение мога да кажа че проблем който е инициализиран от това безкрайно мигане на една светлина на 2-3 секунди , не указва по никой начин точно къде и какво е дефектирало по дънната платка . Въпрос на късмет повече да сработи и изгрее от колкото някаква доказано причинно-следствена връзка за установяване на проблема . Веднъж при мен се оказа биос , четох на много места и се оказа че при едни е разлепен чипсет ,при други видео , при трети повредена рам . Интересното в случая е че това всичкото се случва на лаптопи на HP с AMD платформи , то по скоро си е класика , но все пак . Четох отговори от HP че при някои модели светлинната индикация свети в посоченото мигане еднократно до безкрай ,когато точната причина за липсата на нормална работа на системата е неизвестна като конкретна такава .

Жалко за втория лаптоп . Сега чакам друго дъно за него да дойде .

Благодаря на всички отзовали се и се надявам темата да е била поне малко полезна .

Хубав ден на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.