Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте . Много се радвам , че дойде и моето време да напиша тема в този прекрасен форум, в който чета активно от близо 1 година . Ред е и аз да си сглобя новата конфигурация главно за ИГРИ , и по точно World of Warcraft Legion . Бюджетът с който разполагам е 1200 +/- 50 лв БЕЗ ВИДЕО КАРТА . Предпочитам да е със I5 6500 , 8гб рам ( за начало ) , SSD 240 gb ( за начало, без HDD ) , дъно което да влиза в посочения бюджет  , кутия и захранване които да са съвместими с GTX 970 gigabyte g1 gaming , която ще купя 2-ра ръка. И на последно място монитор с IPS матрица около 300 / 350 лв. Ще ви представя примерна конфигурация , която съм сглобил и нека вие я одобрите или не и ми помогните в правилния избор . Все още се колебая дали да не купя 1060 чистно нова , но искам първо да изслушам вашите компетентни мнения . Нека компонентите които предлагате , да са  в наливност в сайта на  nikem за да мога понеделник или вторник на направя поръчката .
    Ето я и конфигурацията която сам си сглобих .http://nikem-bg.net/cart/55964p1r2242p1r52363p1r54191p1r56880p1r49614p1r55428p1rf.html 
    Също така, няма ли да е проблем толкова евтино дъно , на такава конфигурация , макар че няма какво да се отрежи .
    Благодаря на ВСИЧКИ предварително , които са хвърлили по 1 око и са помогнали с нещо в тази тема :) 

Редактирано от bloodydedo
    добавяне на текст (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутийката е малко рехава и май ще останеш без места за хард дискове, ако вземеш тая карта дето си запланувал на GB. тя е дълга около 32 сантиметра и без да махаш клетка за хард дискове, няма да стане.  И ако не е тайна, за колко ще купиш тая карта на старо, щото GTX1060  идва доста по-скъпа от това, което струва GTX970  на старо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вариянт за друга кутия ? Искам само 1 ссд и 1 хард да слагам . напълно достатъчни са ми . За 600 лв  ще я взема с 20 месеца гаранция към спийд компютърс Варна . Искам поне отпред и от горе да има дупки за вентилатори.

правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    Zalman Case ATX Z3 USB3.0 1 66.18 лв. 66.18 лв.
    EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 1 82.95 лв. 82.95 лв.
    ASROCK H110M-DGS LGA1151 1 101.16 лв. 101.16 лв.
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 1 421.41 лв. 421.41 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 1 66.49 лв. 66.49 лв.
    23 LG 23MP68VQ-P 1 304.59 лв. 304.59 лв.
    Междинна стойност: 1 042.77 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.77 лв.
    Обща стойност: 1 032.01 лв. с ДДС

SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive 850 Evo /SSD/, SATA III 183лв.

1215лв. + доставки и от двата магазина слагам грубо 35лв. ти възлиза общо 1250лв.

За дъното никога не е било проблем и няма да бъде. Просто колкото по-скъпо дъно, толкова повече икстри и портове има той, както и дизайн и разни други подобрения. До колкото GTX 970 то по добрия вариант е да събереш още 400лв. и да си купиш актуална карта която и е по мощна от старата 970.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази кутия залман която си ми пердложил , до колкото знам няма отгоре вентилатор , за отпред не съм сигурен . Има ли разлика в мониторите които аз съм предложил и този който goodly ми предлага . И честно да си призная не ми се дават 1000 лв за видео карт , а и ги нямам в момента . Тази кутия не е ли добра http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-Case-TESSERACT-BF-USB-3.0/ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

5 вентилатора и двата които искаш отгоре http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=103 монитора е най-евтиния IPS със FreeSync! А тази кутия която си избрал, не бих я препоръчал дори и на враговете си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора , нали за това съм пуснал тема за да ми помогнете . А freeSync не е ли нещо свързано със АМД ? Не съм запознат изобщо със мониторите . А като е най евтиният , значи ли че не е качествен за цената си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Технологията на AMD FreeSync премахва проблема с накъсването на изображенията на екрана при игрите, познат като „screen tearing“, който се получава, когато монитора и графичната карта не са синхронизирани.

За най евтин не бих казал че монитор за 300лв не би могъл да бъде качествен.

За видеото не е нужно щом не ти се дават има варианти които заместват 970 и пак са по добър избор от 6 гигабайтовите карти за 2016г.

6ГБ видео nVIDIA

PALIT GEFORCE GTX 1060 SUPER JETSTREAM 660лв.

GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 G1 GAMING 6G 661лв.

8ГБ видео SAPPHIRE

SAPPHIRE RADEON RX 480 NITRO+ 11260-01-20G 608лв.

SAPPHIRE RADEON RX 480 NITRO+ 11260-02-20G 503лв.

Все пак избора е твой, но аз бих избрал втората на 1060 на Gigabyte, жалко че няма в наличност на ZOTAC с петте години гаранция!

ПП

Забравих да допълня за да стане по ясно към първия ми ред в този пост, че видео карти на AMD имат проблем наречен „screen tearing“, когато монитора притежава функцията G-Sync.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би трябвало да е в наличност. Обади се и питай когато решиш да купуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това и ще направя , а този монитор който аз съм предложил добър ли е и има ли голяма разлика между 23 и 23.8 inch ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тъй и тъй няма да ти трябва FreeSync вземи acer с по-добър контраст на цветове 100 милиона към 1. Предложих ти LG защото и той не е лош и е адски бюджетно решение за амд видео картите но не е казано че не работи с nVidia или поне тъка си мисля, понеже ако не е тъка то тогава къде му е кяра на тоя монитор аджеба ако не работи с G-sync !

Избора между двата монитора го оставям на теб, защото с LG се вписваш в бюджета, но ако ти се дават пари купи acer-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, goodly написа:

Ами тъй и тъй няма да ти трябва FreeSync вземи acer с по-добър контраст на цветове 100 милиона към 1. Предложих ти LG защото и той не е лош и е адски бюджетно решение за амд видео картите но не е казано че не работи с nVidia или поне тъка си мисля, понеже ако не е тъка то тогава къде му е кяра на тоя монитор аджеба ако не работи с G-sync !

Избора между двата монитора го оставям на теб, защото с LG се вписваш в бюджета, но ако ти се дават пари купи acer-a.

За да работи G-Sync монитора изисква допълнителен хардуерен модул. Това е заключена технология на Нвидиа ,за която се плаща и лиценз и иска хардуер, поради което мониторите с G-Sync поддръжка са чуствително по-скъпи. При АМД се използва отворения стандарт Freesync на софтуерно ниво и затова мониторите са по-евтини.

В началото G-sync предлагаше действие в по-широк диапазон от кадри и беше за предпочитане, в момента като спецификации са почти еднакви, остава само разликата в цената. И като се вземе предвид и по принцип по-високата цена на съответните карти, за да се наслади човек на динамична синхронизация АМД варианта е доста по-добре. С 2 думи RX 480+монитор мнооого по-евтино от 1060+монитор, без компромис във функционалност......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 5.08.2016 г. в 23:05, Кико написа:

Кутийката е малко рехава и май ще останеш без места за хард дискове, ако вземеш тая карта дето си запланувал на GB. тя е дълга около 32 сантиметра и без да махаш клетка за хард дискове, няма да стане.  

Като че ли си объркал кутиите. При монтиране видеокартата минава над клетката за дискове, а вътрешните размери на N200 позволяват монтаж на карти с дължина до 35,5 см. Ако ще е тази кутия препоръчвам на автора да направи следните покупки - модулно захранване(защото в противен случай ще му се наложи да набута част от кабелите под клетката за дискове и така да наруши частично въздушния поток) и по възможност други вентилатори, защото идващите в комплект с кутията са шумни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,картата ще се събере,но вентилаторите на N200 не са шумни,а модулно евтино и добро захранване няма,прословутото SS520GM2 e 135 лева и е стара платформа,а това е и цената на златното XFX TS 550,двете нямат база за сравнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще взема залман z3 кутията . Като цяло нямаше много мнения за конфигурацията , исках Roujin и Naruto да ги изслушам но няма нищо. Все пак придобих някаква представа от това което колегите до момента ми казаха за което съм им благодарен . Надявам се още някой да се включи до утре, и живот и здраве ако не забравя , ще кача снимка на компонентите като пристигнат ( вторник или сряда ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, bloodydedo написа:

Най-вероятно ще взема залман z3 кутията . Като цяло нямаше много мнения за конфигурацията , исках Roujin и Naruto да ги изслушам но няма нищо. Все пак придобих някаква представа от това което колегите до момента ми казаха за което съм им благодарен . Надявам се още някой да се включи до утре, и живот и здраве ако не забравя , ще кача снимка на компонентите като пристигнат ( вторник или сряда ) .

Аз лично не разбрах какъв е крайния бюджет за конфигурацията! 1250 + 600 за видеокарта 2-d hand? Ако е така ще напиша, че е доста необмислено да се дадат 600 лева за стар модел карта с 20 месеца гаранция. Относно примерната сглобка от 1-я пост - не ми харесва, но за съжаление и паричките са ограничени. Монитора не съм го тествал, но ако матрицата е от евтините на AU Optronics не бих го взел. Него можеш да си закупиш отделно от друг магазин. Има нелоши моделчета на Samsung с извит дисплей и FreeSync на добри цени. Също така не виждам смисъл от карти като GTX1060 и RX480 за игра като SC Legion. Аз бих се насочил към RX470. И само за протокола - Roujin и Naruto са един и същи потребител.

преди 7 часа, eagle171717 написа:

Да,картата ще се събере,но вентилаторите на N200 не са шумни,а модулно евтино и добро захранване няма,прословутото SS520GM2 e 135 лева и е стара платформа,а това е и цената на златното XFX TS 550,двете нямат база за сравнение.

Автора е избрал захранване за 105 лева. За още 5 отгоре нищо не пречи да закупи полумодулното FD Integra 450, което става. А вентилаторите на N200 определено са шумни. Сравнявал съм ги с доста други модели, а и кутията е малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами няма да играя само Legion за това съм се насочил към 1060 от Vario . От матрици грам не разбирам , такаче ИПС всичките са ми иеднакви .. 

п.п.: Даже 1060 не се справя отлично на макстимални настройки  с новия енджин на World of Warcraft,

п.п. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, bloodydedo написа:

Ами няма да играя само Legion за това съм се насочил към 1060 от Vario . От матрици грам не разбирам , такаче ИПС всичките са ми иеднакви ..

Нали търсеше мнения. С описанието ти в 1-я пост толкова. Може да се окаже, че GTX1060 не е чак толкова сполучлива покупка. Но нямам време да ви карам да си излагате темите като хората.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    MSI H110M PRO-D LGA1151 1 101.49 лв. 101.49 лв.
    i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 1 373.20 лв. 373.20 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 1 66.91 лв. 66.91 лв.
    ADATA SSD SP550 240G/SATA3 2.5 1 129.76 лв. 129.76 лв.
    DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 1 80.22 лв. 80.22 лв.
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 1 92.95 лв. 92.95 лв.
    23 LG 23MP68VQ-P 1 304.60 лв. 304.60 лв.
    Междинна стойност: 1 149.13 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.66 лв.
    Обща стойност: 1 135.47 лв. с ДДС

http://www.vario.bg/sapphire-radeon-rx-480-nitro-11260-01-20g монитор и видео карта с FreeSync

Tези неща за АUO са четени от интернет и после писани да сме интересни.AUO имат матрици MVA не по-лоши от PVA,да не са и по-добри,IPS не правят,поне по общоприетото за IPS.FD Integra 450 не е добро,поне за парите си,а и не е модулно,та няма кво да го говорим.Малките 120ски на N200 може и да не са 15dB,но не са шумни,не са чувани,та да се каже така и не са сравнявани 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде да не говорим глупости за FD Integra. Не било модулно..! Направо си е модулно защото има само един кабел без който тъка или иначе не може, и то главния който разпределя напрежението по дъното. Другите кабели са ясни и си слагаш който кабел ти е нужен. Пък и не виждам с тоя процесор който си предложил как ще се справя при някои игри в които се търси максимални GHz. Също няма да коментирам стария модел ssd на ADATA. Единствено съчетанието на монитор с видео карта на amd ми харесва и кутията. Въпреки всичко смятам че 1060 ще си заслужи парите и ще мачка картите на amd лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е,и аз няма да коментирам предложената от теб конфигация с по-лоша кутия дъно и захранване и SSD също с TLC,само че с повече гаранция,но и значително по-скъпо и си уточни понятията какво значи модулно захранване.Колкото до процесорите,всичко под i7 6700 е компромис.А повече GHz струват и по-скъпо.Може и така за повече мегахерци,ако му се отдава оверклока,че и 4.5 GHz да го направи.

MSI Z170A PC MATE LGA1151 1 234.25 лв. 234.25 лв.
    i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 1 373.20 лв. 373.20 лв.
    2X4G DDR4 2800 XPG Z1 ADATA 1 97.22 лв. 97.22 лв.
    ADATA SSD SP550 240G/SATA3 2.5 1 129.76 лв. 129.76 лв.
    23 LG 23MP68VQ-P 1 304.60 лв. 304.60 лв.
    DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 1 80.22 лв. 80.22 лв.
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 1 135.69 лв. 135.69 лв.
    COOLER MASTER HYPER 212 X 1 62.14 лв. 62.14 лв.
    CM 120MM CASE FAN/BLUE LED/SLV 1 12.81 лв. 12.81 лв.
    Междинна стойност: 1 429.87 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.73 лв.
    Обща стойност: 1 416.14 лв. с ДДС

Видео същото- http://www.vario.bg/sapphire-radeon-rx-480-nitro-11260-01-20g

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че с какво повече е твоята предложена кутия, от моята? Първо имаш бюджет който не трябва да се надхвърля, освен ако наистина си заслужава, или пък е толкова нисък че няма как. Второ се търси при това положение възможно най-добра производителност, и се реже от кутията която никак няма да е по лоша от друга която струва с 20,30 лв повече. Сложил си само ссд, а не се знаят плановете на автора, дали не му трябва много повече място? При това положение се взима ххд, за повече памет. А ссд-то се взима след това, когато се съберат пари, и то за по добро от това което си му предложил. Кутията е евтина и може да се смени, но процесора, видеото се взима един път. Но за тази конфигурация мога съвсем спокойно да кажа че е напълно излишно да се сменя кутията. Захранването на фд е повече от уникално за парите си, и не се занимаваш с кабеляци! Тъка че спирам до тук, миля че бях ясен и няма какво да подчертавам. Не е само да предлагаш части, ами трябва и да умееш да съчетаваш според нуждите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте пак . С малко закъснение , но си спазвам обещанието и качвам снимка на компонентите които купих , без РАМ и Хард , защото са в кутията. Благодаря на всички които се включиха и ми помогнаха в избора . Получи се леко неразбирателство м/у мен и никем и вместо 450W ми пратиха 650W , но няма проблем. 

20160813_163423 (1).jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.