Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Така и не ми върви с тези видео карти... горят и това си е : )
    Трябва ми видео карта до 500-600лв (може и по-малко ако има нещо достатъчно добро за целите ми) .
    Процесора ми е i5-2500k клокнат на 4,4гхц, 8гб рам 1333мхц, захранването е достатъчно seasonic 620w bronze
    Ще се играе Fifa 17 най-вече, друго не ми трябва.
    Ако е и с повечко гаранция още по-добре, че аз както си нямам късмет с тях ... : )
    Не следя от доста време какво ново излиза и затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RX 480 ако имаш freesync монитор . ( В dx12 и vulkan се представя по-добре от GTX 1060 ) или GTX 1060 ! Moже също така да изчакаш rx 470 в българия , защото е около 10 % по-слаба от rx 480 и е колкото GTX 1060 с vulkan !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монитора ще се смени по-натам понеже другия също си замина и сега карам с един 19 инча колкото да има някакъв. Благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не прегледаш някой друг тест или ревю сам? Не е точно така, както се каза по-горе. В DX12  при някои игри точно пък GTX1060  се представя по-добре или в най-лошия случай е равна на RX480, която пък от своя страна изостава дори от r9 390  при DX12. Не са толкова прости нещата. RX480 8GB в момента е на доста висока цена, изравнена с тая на GTX1060, която пък е с 10-20% по-бърза средно и се клоква също доста по-добре и то без да търсиш ръководства, както при RX480. Лично за мен най-добрата покупка за около 600 лева е точно GTX1060, дори да играеш DX12  игри. Причината е, че цената е еднаква с тая на RX480. Вече ако говорим за класа 450-500 лева, там имаме RX480 4GB и RX470 4GB, която след клок минава RX480 4GB. Имаме старата песен на нов глас. Причината, RX470  да се клоква повече е тая, че в с намалени работни честоти, намалена памет спрямо RX480 8GB и някои заключени блокове. Дори в началото са се появили някои RX480  със заключена памет и модули, които са представени за RX470. Естествено, веднага е светнала лампичката тук и там, че с нов BIOS  имаме вместо RX470 - RX480 и то с 8 GB. Само че това в началото...днес няма такива видеокарти...ако изобщо има по магазините. Та ако ще вземаш до 500 лева, това е RX470  поне докато не е излязла GTX1050. Ако ще вземаш около 600 и малко нагоре, GTX1060 6GB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Кико, пак бъркаш оптималния с нормалния вариант. 10-20% е по-бърза клокната/къстъм 1060 от референтна 480, но и струва доста повече. Тея на една цена нямат разлика от 20%......И не вади 1-2 игри,моля те,говорим усреднено от повечко смесени игри....Друго нещо ,което да се вземе под внимание и което не го пише в ревютата от първия ден - вече има 2-3 нови драйвъра и всеки един от тях донесе по няколко % повече скорост на RX480,последния даже драстично(10%) в зеления Tomb Raider,където доскоро размазването от страна на Нвидиа беше тотално. Така че ревю от ден 1 и такова направено днес със сигурност ще покаже доста различна картинка.

Като гледам пазара за 600 лева в момента най-добрата покупка е 8гб Нитро,който му се дават 60 лева отгоре и мисли да набляга на DX11 и Gameworks игри има 2-3 адекватни модела на 1060 които са равни по скорост с Нитрото и могат да го изпреварят след макс клок но с под 10%.

Проблема е в това, че трябва да се чака и тея 2 седмици, които ги дават за Нитро не ми вдъхват доверие. Просто ситуацията е катастрофална и с АМД и с Нвидиа в момента с наличностите. И то не само в България а и в Германия,където има доста повече магазини и клиенти.Затова и цените са такива. Конкуренция и сваляне на цени ще има като има наличности, в момента каквото излезе и се продава веднага,кой е луд да намаля цената.

RX 470 я пуснаха и от 10 модела има налични само двата на Сапфир на цени съответно 239/269 евро 4/8 гб. Та долу-горе може да се класирате за 500 лева когато и ако дойде скоро.

Нещо май си повярваха и се засилиха да се надлъгват кой-кога-какво да покаже а TSMC и GloFo не могат да смогнат с новите процеси и да осигурят бройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Tommygun написа:

@Кико, пак бъркаш оптималния с нормалния вариант. 10-20% е по-бърза клокната/къстъм 1060 от референтна 480, но и струва доста повече. Тея на една цена нямат разлика от 20%......И не вади 1-2 игри,моля те,говорим усреднено от повечко смесени игри....Друго нещо ,което да се вземе под внимание и което не го пише в ревютата от първия ден - вече има 2-3 нови драйвъра и всеки един от тях донесе по няколко % повече скорост на RX480,последния даже драстично(10%) в зеления Tomb Raider,където доскоро размазването от страна на Нвидиа беше тотално. Така че ревю от ден 1 и такова направено днес със сигурност ще покаже доста различна картинка.

Като гледам пазара за 600 лева в момента най-добрата покупка е 8гб Нитро,който му се дават 60 лева отгоре и мисли да набляга на DX11 и Gameworks игри има 2-3 адекватни модела на 1060 които са равни по скорост с Нитрото и могат да го изпреварят след макс клок но с под 10%.

Проблема е в това, че трябва да се чака и тея 2 седмици, които ги дават за Нитро не ми вдъхват доверие. Просто ситуацията е катастрофална и с АМД и с Нвидиа в момента с наличностите. И то не само в България а и в Германия,където има доста повече магазини и клиенти.Затова и цените са такива. Конкуренция и сваляне на цени ще има като има наличности, в момента каквото излезе и се продава веднага,кой е луд да намаля цената.

RX 470 я пуснаха и от 10 модела има налични само двата на Сапфир на цени съответно 239/269 евро 4/8 гб. Та долу-горе може да се класирате за 500 лева когато и ако дойде скоро.

Нещо май си повярваха и се засилиха да се надлъгват кой-кога-какво да покаже а TSMC и GloFo не могат да смогнат с новите процеси и да осигурят бройки.

Поне познавам ли за цената? Не ми се дъвчи пак тая тема. Аз твърдя - около 600 лева GTX1060  е по-добрия вариант. До 500 RX470 поради факта, че е RX480  със занижени напрежения и  някои изключени модули + малко пол-калпава памет. Като цяло се клоква доста по-лесно, защото и ползва по-ниско напрежение стандартно. Кое е не е ясно? 

Но все пак...аз така и не видях къде RX480  се клоква 20% и което е по-важно, как. Ти говориш неща, както ти  изнася. Един път казваш, че повечето като вземат картата и играят както е и на каквито честоти е. Друг път казваш, че АМД се клоквали (ама незнайно как и за самите тестери), та затова не било точно така, както е на пръв поглед. Добре, а GTX1060  какво е? А обясни им го на хората. Какво е това нещо, GTX1060,  дето струва над 600 лева в по-добрите си варианти.  Човека иска съвет. Според мен го съветвам правилно. Ако искаш да го набутваш с някаква RX480,  проблемът си е твой. 

И още нещо. Всички останахте неприятно изненадани от цената на RX480  в България, но цената на GTX1060  бе също изненада, но с обратен знак. както винаги естествено.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, Кико написа:

Поне познавам ли за цената? Не ми се дъвчи пак тая тема. Аз твърдя - около 600 лева GTX1060  е по-добрия вариант. До 500 RX470 поради факта, че е RX480  със занижени напрежения и  някои изключени модули + малко пол-калпава памет. Като цяло се клоква доста по-лесно, защото и ползва по-ниско напрежение стандартно. Кое е не е ясно? 

Но все пак...аз така и не видях къде RX480  се клоква 20% и което е по-важно, как. Ти говориш неща, както ти  изнася. Един път казваш, че повечето като вземат картата и играят както е и на каквито честоти е. Друг път казваш, че АМД се клоквали (ама незнайно как и за самите тестери), та затова не било точно така, както е на пръв поглед. Добре, а GTX1060  какво е? А обясни им го на хората. Какво е това нещо, GTX1060,  дето струва над 600 лева в по-добрите си варианти.  Човека иска съвет. Според мен го съветвам правилно. Ако искаш да го набутваш с някаква RX480,  проблемът си е твой. 

И още нещо. Всички останахте неприятно изненадани от цената на RX480  в България, но цената на GTX1060  бе също изненада, но с обратен знак. както винаги естествено.

Мислиш ли че искам да набутам някого. Гледаме фактите. А те са ,че картата на Сапфир е 600 лева в България. ТАЗИ карта е с разлика от 3% усреднено от модела 1060 на MSI,който за момента е най-бързия на пазара. Значи да кажем равна на малко по-бавните добри модели като Палит например. Какво излиза - ако я вземеш и не клокваш имаш същата скорост за 60 лева по-малко. Ако клокнеш и двете на максимум 1060 ще изпревари с да кажем 10% като опънеш чертата. Само че тя си струва поначало 10% повече. Значи какво става, парите ти се оправдават след максимален клок. Тогава забравяш обаче за невероятно тиха и хладна карта както още ги рекламирате.Защото извинявай, но дали картата ще е 66 или 72 градуса или дали ще лапа 200 или 150 вата  е абсолютно без никакво значение. От тока ще се избиеш след толкова време,че ще си сменил 2 карти дотогава. Не говоря за някой като теб който играе денонощно а за нормален човек разцъкващ нормално.Да не говорим че с темповете, с които се опримизират драйвърите дотогава 1060 ще е поне 10% по-бавна от 480 и пак няма да си струва. Ще са излезли игри в които и високата честота няма да те спаси. Да не забравяме и ненужно повечето рам на 480. Веднага мога да ти кажа 3 игри които искат повече от 6гб рам на 1080 още днес.2 от тях са на Нвидиа...

Rise of the Tomb Raider - намаля автоматично качеството на текстурите ако няма достатъчно

Mirrors Edge Catalyst - също, но намаля и детайлите на места

Call of Duty Black Ops 3 - лапа колкото има и разликата на еднакви карти 4 и 8 гб е 10% а 480 убива 1060 в тази игра

Като вземем под внимание факта ,че човека ще си купува и монитор и цената на която може да се сдобие с Freesync такъв, мисля че трябва наистина да си болен фен или да играеш само зелени игри за да е по-добре да си купиш 1060 пред 480.

Да не разтягаме локуми дълго че го ударихме пак на принципна дискусия - аз препоръчвам Сапфир Нитро 8гб. Гледал съм само 3 магазина в България не знам други, и от това,което виждам това е най-доброто за парите си около 600 лева. Лично и неангажиращо никой мнение - аргументите са ми по-нагоре в съседната тема сме пускали графики и линкове с тестове да не пълним и тази с картинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Tommygun написа:

Тогава забравяш обаче за невероятно тиха и хладна карта както още ги рекламирате.

За хладна да, защото няма начин да не е по-топла, но за тиха...нещо си в грешка. 

Rise of the Tomb Raider - намаля автоматично качеството на текстурите ако няма достатъчно

Нека не задълбаваме. Ако сме коректни, както ти си коректен с 40-те fps,  то на никой няма да му пука за качеството на текстурите. И при Far Cry 4  е така, но какво от това?Има ли гладка картина? Има. В един шутър гледаш ли дърветата на километър разстояние? Сигурно колкото гледаш сградите на 500 метра в Dying Light и където заради хора като теб, с твоя процесор и i5 2500/2700K, намалиха качеството в далечина с оправданието, че при паркура съм гледал на 100 метра. Добре. Сигурно е така, само да не застана на някоя купа и да не се огледам, виждайки нарисуваното с боички море. 

ато вземем под внимание факта ,че човека ще си купува и монитор и цената на която може да се сдобие с Freesync такъв, мисля че трябва наистина да си болен фен или да играеш само зелени игри за да е по-добре да си купиш 1060 пред 480.

Free Sync  монитор...а не бяха ли всички такива с HDMI? 

Ти коментираш само кадрите, после се прехвърляш на загладената картина. Къде останаха страничните занимания, като стрийм? Дай да видим какво може RX480  в тая област, въпреки парадирането, че вече настигнали NVIDIA. Настигнали, ама настигнали NVIDIA  отпреди две години. Те щото другите тъпчат на едно място и чакат АМД  да ги настигне. Айде стига!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбрах за какво става въпрос. Няма смисъл да спорите повече и благодаря за съветите : ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Kristian Denkov написа:

Да попитам rx 470 4gb не е ли по-добра от gtx970?

Изобщо не е, ако под "по-добра" разбираш по-бърза. Ако под по-добре разбираш цена/производителност/+достатъчно кадри, да, по-добра е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл от спорове. С карта от 600лв. няма как да сбърка. Самите игри няма как да са показателни за дадена карта (оптимизация и т.н. си казват думата там, като при различните изчисления взимат превес ту едната ,ту другата). И с rx470 и с GTX970 (да не говорим за 1060) няма да има проблеми с нито една игра. За гейминг на 1080 са предостатъчни, че и отгоре дори. Прилагам лични мой наблюдения , с моето умряло GTX 950 вадя средно 50 кадъра в бенчмарка на новия Tomb Raider. Това е на High с антиалайзинг , тесалейшън ала бала,без deph of field щото ме дразни тоя ефект. Няма резки дропове на фреймовете, изиграх си я от начало до край без нито едно прекъсване , което да направи играта непоносима. Та щом 2 ГБ GTX 950 се справя с това... Пак казвам за гейминг на 1080 4 гб GTX 970 е повече от достатъчно, ако гоним по високи резолюции тогава нещата стават други. Завършвам пак с лично мое мнение, от двете на този момент винаги бих предпочел Нвидия(не съм фен бой,не нападайте :), въпросното GTX 950 едва преди 6 месеца замени HD7770 Vapor-X, по мое мнение една от най-добрите карти цена /производителност изобщо пускани на пазара). За съжаление АМД дъвчат и преекспонират една и съща архитектура от толкова много време, че не мога да ги взема на сериозно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Kristian Denkov написа:

Да попитам rx 470 4gb не е ли по-добра от gtx970?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.