Премини към съдържанието
Dimitar Grubeshliev

Съотношение говориъели, усилвател

Препоръчан отговор

Здравейте, може би съществува вече подобна тема но има неща които немога да си изясня, затова искам ако някой е способен да ми даде конкретен отговор Въпроса ми е следния. Имам усилвател Pioneer A 209R 2x60 на 4 ома и 2х45 на 8ома, на него са свързани говорители pioneer cs 7070 2x190w на 8 ома 90db . Та въпроса ми е каква е вероятността този усилвател да се справи с тези тонколони от гледна точка на захранване и как е най-правилно да ги вържа към него възможностите са две канал А или Б от 4 до 16 ома или канал А и Б едновременно от 8 до 32 ома. Извинявам се ако въпроса ми не е подходящо зададен, те първа се запознавам с нещата... Благодаря предварително за вниманието!!!

Редактирано от Калоян Щерионов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма проблем да свържеш колоните, просто ще свирят като 45W колони. Освен ако нямаш 4 броя колони не можеш да ги свържеш като А и В а само на А или само на В.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Силата на звука на един говорител се мери в децибели няма значение ватове ако е 87дб 1000вата и един 97дб 100вата то втория ще свири по-силно от другия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, suba написа:

Силата на звука на един говорител се мери в децибели няма значение ватове ако е 87дб 1000вата и един 97дб 100вата то втория ще свири по-силно от другия. 

Тука трябваше да добавиш - при еднаква подадена мощност под 100 вата, защото при 500 вата мощност първия ще свири а втория ще се е запалил.

По темата: Усилвателя ти е добър- МОС крайно стъпало, крайните транзистори на отделни масивни радиатори, добро захранване. Мощността му не е голяма, но ако не ти трябва да вдигаш много голяма джабала ще се справи перфектно с колоните. Иначе за тези колони може и с по-мощен усилвател. За свързването няма какво да се чудиш свързваш ги на А, пък ако имаш и още един чифт колони пак на 8 ома ги свързваш на Б и имаш възможност да слушаш единия чифт, другия чифт или четирите заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако можеш пробвай да направиш бридж канал към който ще свържеш 1 тонколона ще свири по-силно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хлапе, спри най-накрая да ръсиш тростотии чуло - недочуло, пък и да се правиш на компетентен! По-добре е да не взимаш отношение и да четеш отколкото да напишеш поредната глупост и да затвърдиш всички съмнения!

Към автора на темата - слушай си музикатас и не се занимавай с глупости! Тия "канали" са едно и също стъпало о омат отношение към непретоварването му. На едно озвучителни тела 8 ома си е нормален товар и няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.