Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко дни насам започнаха редовно по няколко пъти на ден да ми гаснат клавиатурата, мишката и слушалките за по няколко секунди, че и даже понякога се чува един пукащ звук в слушалките и се налага понякога да ги вадя от портовете за да проработят пак. Пробвах с телефона да видя дали не е от дъното, но при него такъв проблем няма. Това започна да го прави от както се преместих на село. Ще съм ви много благодарен ако можете да помогнете с какво и да е било :)

Редактирано от kingsize971 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно груби отклонения на параметрите на електрическия ток в мрежата т.е. по - високо или по - ниско от нормалното напрежение, токови удари или резки колебания! Възможно е поради това да е настъпила и повреда във вашата машина! Използвайте UPS!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И преди съм си носил компютъра на село, но такива проблеми съм нямал до сега. А и тук няма от къде да намеря UPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прверете състоянието на контактите и разклонителите за разхлабени връзки! По селата електропроводите са предимно въздушни и преминаващи през короните на дървета! Възможно е да е възникнал скорошен проблем! Не трябва при светната лампа да наблюдавате премигвания ,мъждене или проблясъци! При включен радиоприемник не трябва да чувате специфично бръмчене (брум)! Това относно захранването от ел..мрежата!

Сега, възможно е при транспорта да се е поразместила калпава връзка! Отворете кутията и прегредайте всички конектори и съединения! Почистете! Измерете напреженията на захранването с мултицет, а ако не разполагате с такъв, то използвайте някоя програмка от типа на АIDA

Проверете машината за вируси! 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за разхлабените връзки и почистването го бях направил вече, но не даде ефект. Пробвах и с това да сменят разклонителя в който е включено пц-то, но пак същото. Обаче с aida не успях да намеря това за напреженията единствено че това е променлив ;д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало машината се разглобява и почиства от прах и мръсотия. Хардуера се пръска с почистващ спрей ако се налага. След това се прави проверка за подути или потекли кондензатори. Хубаво е да се тества с друго захранване. Редно е да се провери и ел инсталацията на село.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.