Премини към съдържанието
sten90

Търся програма за конвертиране на MKV файл

Препоръчан отговор

Целта ми е да намаля размера на файла, за да си отговаря на качеството. :) Големината е 12 гигабайта, а кадрите са пълни с шум - сякаш първоизточника е бил видеокасета. :( Предполагам, че ще трябва да намаля битрейта до по-нормална стойност. Има вградени субтитри - ако може и те да се махнат - ще е още по-добре.Заради други цели съм инсталирал MKVtoolNix и MP4Box GUI, но предполагам, че с тях няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sten90 написа:

Големината е 12 гигабайта, а кадрите са пълни с шум - сякаш първоизточника е бил видеокасета. :( 

Нормално е да се направи по-голям файл, ако първоизточникът е шумен. Това се прави за да не се скапе видеото съвсем. Защото енкодинг процесът се увлича повече около него, отколкото от останалата движеща картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А що се отнася с каква програма да конвертирате 12 гигабайтов фаил в MKV с размер на пълен DVD диск, което е разумно от ваша страна, можете да използвате посочената от линка програма без проблем и без да пресмятате битрейта. Трябва да заредите основния 12 гигабайтов фаил, да изберете формата (в случая MKV) и да следвате действията от снимките, намиращи се по долу. Ако нещо не ви е ясно, питайте. Качеството на конверт е много добро и аз работя със същата програма от 4-5 години. Само трябва като видите прозорчето с битрейта да промените цифрата на около 4450. Ще получите MKV фаил с обем около 4,4 гигабайта. Не трябва да превишавате  цифрите от 4500 нагоре. Програмата автоматично пресмята всичко, необходимо за конверта и запълването на нормален DVD disk (4,7) гигабайта. Останалите 250-300  мегабайта са за служебната информация при записа, които вас не ви касаят.

Линк:https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=56404     Freemake Video Converter

Снимки за настройка и поддържани формати от посочената програма:

Снимка001.jpg

Снимка002.jpg

Снимка003.jpg

Снимка004.jpg

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитах с MKVextractGUI. Или не съм го направил както трябва, или съм свършил само половината работа - след конвертирането се появиха два файла - изглежда единият е самото видео, а другият - звука(DTS). Поне разбрах, че последният е 1,46 гигабайта. А на видеото битрейта изглежда се променя от около 1300 до към 14000 kbps. Нямам намерение да го записвам на диск, така че не съм ограничен до точен размер, но просто 12 гигабайта са твърде много. :) Да попитам и нещо друго - по принцип използвам PotPlayer, но напоследък често като пусна филм в MP4 или MKV формат и звука го няма. Не съм обърнал внимание дали звука е бил DTS, но пък като пусна същите филми с доста стара версия на GomPlayer и там няма проблем със звука?

Междувременно намерих друга версия на филма - качеството на картината е същото, но поне размерът е над 10 пъти по-малък. Все пак ще си поиграя още малко и ще пробвам и с Freemake Video Converter. Благодаря за помощта! Евентуално ще пиша пак утре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж сега ако не ти трябва толкова добро качество просто си изтегли нещо с по-ниско съответно и размера ще е по-малък.

Няма смисъл да си губиш времето и нервите с безсмислени процедури при наличието на всякакви рипове особено ако ще конвертираш с някоя от машините в подписа си.

пс. Принципно ремуксите например са си блу-рея и очевидно са големи понеже са едно към едно. Там се махат менютата и допълнителните екстри като интервюта и др.

Обикновено има няколко аудиопотока тоест може да се намали още размера и то значително ако са DTS. Не говоря само за дублажи а за различно качество на един и същ език вкл. реж. коментар.

Като го отвориш с програмата просто махни чавките на всичко което не ти трябва (субтитрите например щом не ги искаш) и презапиши файла (това не е конверт).

Но ще повторя ако искаш 4-8 ГБ файлове просто си изтегли компресиран такъв.

А за проблемите с плеарите нещата са прости. Инсталираш един с които нямаш проблеми а не 5 и със всеки да гледаш различни формати щото единия имал един проблем другия друг.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, Roujin Z написа:

Виж сега ако не ти трябва толкова добро качество просто си изтегли нещо с по-ниско съответно и размера ще е по-малък.

Няма смисъл да си губиш времето и нервите с безсмислени процедури при наличието на всякакви рипове особено ако ще конвертираш с някоя от машините в подписа си.

пс. Принципно ремуксите например са си блу-рея и очевидно са големи понеже са едно към едно. Там се махат менютата и допълнителните екстри като интервюта и др.

Обикновено има няколко аудиопотока тоест може да се намали още размера и то значително ако са DTS. Не говоря само за дублажи а за различно качество на един и същ език вкл. реж. коментар.

Като го отвориш с програмата просто махни чавките на всичко което не ти трябва (субтитрите например щом не ги искаш) и презапиши файла (това не е конверт).

Но ще повторя ако искаш 4-8 ГБ файлове просто си изтегли компресиран такъв.

А за проблемите с плеарите нещата са прости. Инсталираш един с които нямаш проблеми а не 5 и със всеки да гледаш различни формати щото единия имал един проблем другия друг.

Има смисъл в написаното, но относно плейърите - там е работата, че с всеки се е случвало да има проблем(дори с VLC). Имам достатъчно място на системния дял и не ми е проблем да държа 2-3 плейъра. PotPlayer ми е най-удобен, ако с него има проблем - пускам GomPlayer, а на трето място е MPC-HC.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, Mlechko написа:

На колко си години?

Не съм жена, но предпочитам да не отговарям на такъв въпрос. :) 

Мисля, че темата е приключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално MPC-HC няма проблем с нищо (нито аудио нито видео). Тъй като го ползвам лично мога да го твърдя със 100% сигурност.

За останалите ще трябва пробване но в момента явно има някъв конфликт заради многото плеари които си инсталирал и теста няма да е валиден.

Разкарай всички вкл. някви пакети с кодеци ако има и ги пробвай един по-един като ги махаш преди да инсталираш нов.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Roujin Z написа:

Специално MPC-HC няма проблем с нищо (нито аудио нито видео). Тъй като го ползвам лично мога да го твърдя със 100% сигурност.

За останалите ще трябва пробване но в момента явно има някъв конфликт заради многото плеари които си инсталирал и теста няма да е валиден.

Разкарай всички вкл. някви пакети с кодеци ако има и ги пробвай един по-един като ги махаш преди да инсталираш нов.

Може и така да е за MPC-HC, но пък не ми е толкова удобен, защото му липсват определени настройки.

Възможно ли е наистина да се получава конфликт между плейърите, при положение че не съм инсталирал допълнителни кодеци, а и плейърите обикновено ги отварям по един?

Ще споделя, че се стремя да вкарам малко ред в съдържанието на харддисковете ми и затова не ми се занимава особено да правя тестове с плейъри и кодеци. :)

Последно - конвертирането с Freemake Video Converter се получи по принцип. Отне 5-6 часа - може би защото дискът ми е от бавните, иначе самият процесор не се товареше много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаш ли приятели? В училище никой ли не ти е казал как да поддържаш системата си? Може ли да не знаеш елементарни неща, че компютъра работи с един видео плеър, с една антивирусна. Като видях колко си гола мода и се отказах да те напътствам. Просто не си за тази работа. Защото от няколко десетки изпитания все едно ще оплескаш без да подозираш каква глупост си свършил. Утре ще ми правиш ъпскейл на видеото, на аудиото. Или ще прекодираш за да режиш. Дори да режиш, формата ти ще е бозав да не става за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.