Премини към съдържанието
Sedef Ashak

Как да сменя от Intel HD Graphics на Nvidia Graphics на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте. На скоро се сдобих с нов лаптоп който има две видео карти-Intel HD Graphics и Nvidia Geforce 920m. Най-много играя League of Legends, на най-ниските графики върви само на около 30-40  FPS. Мисля си,че използва само Intel HD-то. Направих настройките в  Nvidia Control Panel и пише,че използва Nvidia, но за такава график карта не би ли трябвало да върви LOL много по-добре? Моля ви помогнете. Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Десен клик по десктопа, избери "NVIDIA Control Panel" 
    NVIDIA-01-209x300.png

2. Иди на Manage 3D settings—Global Settings раздела, както е показано на снимката. От падащото меню Preferred graphics processor, избери High-performance NVIDIA processor. Кликни долу в дясно “Apply”.

NVIDIA-02-300x187.png

Можеш да зададеш активиране на NVidia картата за определена програма:
    Отвори NVIDIA Control Panel
    В прозореца, който се появява (по подразбиране трябва да е "manage 3D settings" и разделът "Program Settings" ), под "1. Select a program to customize:" кликни бутона "Add".

Навигирай до папката, където е lol.launcher.admin.exe, посочи го и натисни open.

Сега под "2. Select the preferred graphics processor for this program:" отвори падащото меню и избери "High-performance NVIDIA processor".

Накрая в долния десен ъгъл натисни Apply.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Даниел Величков написа:

Здравейте. На скоро се сдобих с нов лаптоп който има две видео карти-Intel HD Graphics и Nvidia Geforce 920m. Най-много играя League of Legends, на най-ниските графики върви само на около 30-40  FPS. Мисля си,че използва само Intel HD-то. Направих настройките в  Nvidia Control Panel и пише,че използва Nvidia, но за такава график карта не би ли трябвало да върви LOL много по-добре? Моля ви помогнете. Благодаря предварително. 

Забрави отговора на "Модератора" ! Той така си пише, без да разбира! Просто търси във Google-то информация и я предоставя! Но няма познания!

Накарай допълнителната ти карта да се включва при по тежки приложения:

http://prikachi.com/images.php?images/361/8865361E.jpg

И понеже си писал, че играеш игри, хубаво е да зададеш и браузъра, чрез който играеш!

http://prikachi.com/images.php?images/374/8865374b.jpg

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но аз играя най-много League of Legends и съм пробвал всичко в Nvidia Control Panel и нищо не помага. Пише, че Nvidia се използва, но на лека игра като LOL не може да имам само 30-40 FPS. В началото на играта имам около 70-90 FPS, но после дропва и си остава между 30-40 FPS. Какво да правя???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Драйвера на nvidia от кога не си го обновявал?

Можеш да използваш GeForse Experience!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, Digimon написа:

Накарай допълнителната ти карта да се включва при по тежки приложения:

http://prikachi.com/images.php?images/361/8865361E.jpg

Как да ги накара? Да им се помоли или като последва стрелката, водеща към актуализиране на драйвъра? Браво, бе, про!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, ExaFlop написа:

Как да ги накара? Да им се помоли или като последва стрелката, водеща към актуализиране на драйвъра? Браво, бе, про!

Ти що не каза че проявяваш интерес! Щях да го напиша като за малоумен!

Този който трябваше, разбра какво сочи стрелката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.