Премини към съдържанието
Mlechko

Преференция за бедните държави

Препоръчан отговор

Списък на бедните държави с преференция при покупка на продукти от Apple.
    Доставката е напълно безплатна.

f9385759366bcfd285e2b78814acf0f6.png

Ако някой българин се опита да хитрее търгувайки от Amazon.co.uk, да знае предварително, че ще го отдръстят още в началната страница на продукта! Идеята е да използвате ваши родни прекупвачи, които вземат МИНИМУМ 30 лв. комисионна за всеки един аксесоар или продукт, или средно по 40/50 лв. на продукт! При пълна кошничка от няколко или два продукта, задължително ще се бръкнете за допълнителни 100 лв. понеже продуктите на Apple иначе са ви много евтини. От компанията вярват, че българите са платежоспособни, а страните от гореспоменатия списък са бедни, изключвайки Русия, която е половината планета Земя и няма как да мине номера да ги рекетират. Да уточня, че има и българска версия на Apple.com, но тя е запорирана да не поръчвате продуктите. Само страните членки в списъка на Шиндлер имат тази преференция, тъй като гражданите там не са платежоспособни и трябва да бъдат подпомогнати.

08790fecd117aef811e4739b746c9b19.png

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

българите сме си крадливо племе

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ние сме маймуни, все още обираме остатъчния боклук и даваме злато за стъкълца, без да подозираме и да сме наясно как живеят европейците. По-лумпен от българина едва ли има някъде в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мизерна държава.....! Мизерни хора! Мизерията е наша рожба. Нямаме нищо общо с цивилизования свят. Българският род е най-манипулативния и всички вип персони са псевдо артисти! Професионализмът е мит, неграмотността е повсеместна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е проблема? Не само за продукти на Епъл имат преференции защото тези страни им правят много по голям оборот! От това печелят на запад! А явно имат доверие и договор с тези прекупвачи щот ни знаят какви сме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

А явно имат доверие и договор с тези прекупвачи щот ни знаят какви сме!

Какви да сме? Като останалите сме - ще купуваме, защото е директно от производителя и евтино. С прекупвач скъпото ни е още по-скъпо и нормално да си пасуваме и да наблягаме на боклучавия каймак, който няма стойност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж си заглавието! Амазон или Епъл спомагателно дружество ли са? Имат си право на политика! Като производител на стока имаш право да решиш къде и как да я предлагаш! Няма такова нещо в целия свят и на еднаква цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Като производител на стока имаш право да решиш къде и как да я предлагаш! Няма такова нещо в целия свят и на еднаква цена!

Говориш глупости. Производителя има интерес стоката му да се продава НАВСЯКЪДЕ! А и конкуренцията убива.

И понеже няма нещо като "цял свят" и "еднаква цена" - точно това е притеснителното. Защото България не заслужава такова пренебрежително отношение. Ние сме парцалите на Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми защо не пътуваш свободно в цял свят без визи? Може да загуби туризма където и да искаш да отидеш? Това имат интерес ти го казваш обаче? И Епъл не се конкурират с другите на ниво цена! И гледам конкуренцията не е убила Епъл!

И това ти го казвам щот не сме абсолютни равни всички народи по света и политика има не само в политиката а и в бизнеса!

Фенът на Епъл дали 800 или 900лв. той ще ги плати! Ако се разкъндардисва не е никакъв фен! Да си взима НТС или Самсунг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виза -> прилага се по някакво смотрение, да не нахълтват недоброжелателни мигранти от дадена нация. Няма общо с онлайн търговията, беше излишно да го натякваш.

Висока цена при конкуренция -> Apple няма да фалира, но ще намали печалбата. Само сбръчкан луд би се оставил така на произвола.

Фенът ще плати -> който пък не е фен ще се въздържа и ще мине на друго. Това не оправдава глупавата политика и глупавата нация от овце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Mlechko написа:

Ако някой българин се опита да хитрее търгувайки от Amazon.co.uk, да знае предварително, че ще го отдръстят още в началната страница на продукта!

Това не го разбрах - кой ще ме "одръсти" и как ???

Поръчвам си в сайта, плащам - през ЮК сметка, давам ЮК адрес ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно @Mlechko не е наясно че разпространителните мрежи струват пари и за държави които правят малък оборот, като нас, е непечелившо за Apple да продават директно - доколкото знам в България и Apple Store няма. Като толкова искаш iPhone, поръчай си го на UK адрес с GabCo и ще ти го донесат след седмица срещу 2 лева и 20 стотинки.

преди 14 часа, Mlechko написа:

От компанията вярват, че българите са платежоспособни, а страните от гореспоменатия списък са бедни, изключвайки Русия, която е половината планета Земя и няма как да мине номера да ги рекетират. 

Мъка, мъка. Apple мразят България, разбрах. А на Русия доставят, защото са на половината земя. Това че са 140 милиона, а ние сме 7, няма нищо общо :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, jhoro написа:

Това не го разбрах - кой ще ме "одръсти" и как ???

Поръчвам си в сайта, плащам - през ЮК сметка, давам ЮК адрес ...

Нито една амазонка няма да приеме поръчката ти, защото си талибан. :no-no:
    Нито един търговец от Амазон няма да достави до България, защото има забрана. Казва се "Restriction" за доставка до България.

Когато направиш процедурата "Checkout" и продължиш с адреса като потвърдиш, че е същия или впишеш за първи път, след това излиза предупреждението с червено: Sorry, this item can't be sent to your selected address. You may either change the delivery address or delete the item from your order.

И това ако не е заговор, аз не знам как да го нареча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да се запознаеш по-подробно с услугите на GabCo и подобни компании, дори мисля, че и Спиди вече имат подобни услуги - малко по-скъпи от гъбката, но важното е че човек има избор. Пък и има ebay ако толкова много държиш онлайн магазина да ти достави директно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 50 минути, icekiller написа:

Трябва да се запознаеш по-подробно с услугите на GabCo и подобни компании, дори мисля, че и Спиди вече имат подобни услуги - малко по-скъпи от гъбката, но важното е че човек има избор.

Имаш грешна информация. Спиди нямат офиси извън България и няма как да дадеш техен адрес за доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора. Не знам какво се случи, но в Amazon се обособиха два идентични продукта на Apple, чийто търговци допускат доставка до България. :ohmy:

Не знам какво се случва, но грешката не е в мен. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Mlechko написа:

Хора. Не знам какво се случи, но в Amazon се обособиха два идентични продукта на Apple, чийто търговци допускат доставка до България. :ohmy:

Не знам какво се случва, но грешката не е в мен. :huh:

Това едно на ръка - принципно Амазон доставят без проблеми до България.

преди 1 час, Mlechko написа:

Имаш грешна информация. Спиди нямат офиси извън България и няма как да дадеш техен адрес за доставка.

Че има грешно инфо - да, ама при кого ...

Я виж - само дето не е Спиди, ами Еконт - Покупка с куриер. Преди време имаха офис и във Великобритания /Лутън, но сега не се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, jhoro написа:

принципно Амазон доставят без проблеми до България.

Оказа се, че единият от продуктите е предходна версия. По-новата версия не се доставя до България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Оказа се че нищо няма да купуваш! За ко е тая патардия?

За да знаем, че имаме санкции не срещу Русия, а срещу България! ЕС не ни зачита и налага своите санкции към нас, докато с Русия всичко е ОК.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Фенът на Айфон отива в един от трите оператора тук и си го купува! В пазарната им ниша не са сметкаджии! Китайските реплики на Айфон са за такива хора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Фенът на Айфон отива в един от трите оператора тук и си го купува! В пазарната им ниша не са сметкаджии! Китайските реплики на Айфон са за такива хора!

Apple не продават само айфони! Огледай внимателно. Сделките с телефони не ме вълнуват. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма фирма която да е задължена да доставя до всички точки на света! Също и цената да е еднаква за всички! Аз незнам с камион ли идват ама си правят групаж! Днеска за един два Айфона да ходи камион до България! За това куриерски фирми с кола! Казвам примерно може са 10! И най-близката дестинация е Австрия примерно! Оттам до тука за няколко телефона!

От Виена до София щи го пратят със Спиди или Еконт и т.н. Така си мисля! Баш каква е ситуацията незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ти кажа един абсурд! :)

Клавиатурата която Apple продава е с два вида подредба - Английска и Американска layout.
    Английската са обозначили с кодовото име MLA22B/A
    Американската са обозначили с кодовото име MLA22LL/A

Английската клавиатура е тотално объркана, както се вижда на илюстрацията. Освен това - за да ги разпознават, Apple са подменили надписа на англичаните и клавиша им DELETE се е преобразил в изображение Backspace стрелка! :shock11:

Следващия абсурд - американската клавиатура се продава само и единствено за Америка. Всичко останало по света, което се кирилизира, арабизира и прочие фашизира приема подредбата на англичаните! Специалните символи са си на мястото като за англичани. Равносметката е, че само американец може да се радва на конкретната американска клавиатура! Ако поръчаш директно от сайта на компанията, то след като зададеш доставка за Англия, клавиатурата се превръща в английска и няма никакъв начин как да си избереш американската. Това нещо ако идва като доставка и производство за България също ще е объркано!

Блазе му на този, който намери приятел в щатите да му подгатвя колети през океана.

4f828ac9ee854f51268561e7f4fec30e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, Mlechko написа:

Да ти кажа един абсурд! :)

Клавиатурата която Apple продава е с два вида подредба - Английска и Американска layout.
    Английската са обозначили с кодовото име MLA22B/A
    Американската са обозначили с кодовото име MLA22LL/A

Английската клавиатура е тотално объркана, както се вижда на илюстрацията. Освен това - за да ги разпознават, Apple са подменили надписа на англичаните и клавиша им DELETE се е преобразил в изображение Backspace стрелка! :shock11:

Следващия абсурд - американската клавиатура се продава само и единствено за Америка. Всичко останало по света, което се кирилизира, арабизира и прочие фашизира приема подредбата на англичаните! Специалните символи са си на мястото като за англичани. Равносметката е, че само американец може да се радва на конкретната американска клавиатура! Ако поръчаш директно от сайта на компанията, то след като зададеш доставка за Англия, клавиатурата се превръща в английска и няма никакъв начин как да си избереш американската. Това нещо ако идва като доставка и производство за България също ще е объркано!

Блазе му на този, който намери приятел в щатите да му подгатвя колети през океана.

4f828ac9ee854f51268561e7f4fec30e.png

Намерил си на какво да се чудиш. Отвори тази статия - Keyboard layout и виж и другите варианти.

Ти на немска клавиатура писал ли си ?

300px-KB_Germany.svg.png   

А на руска?

420px-KB_Russian.svg.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.