Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!!! Имам въпроси за Nvidia GT 640. Първо не ми предлагайте други видеокарти. И второ не я притежавам просто съм набелязал един компютър. Това е мултимедийна видеокарта, но имам въпроси. Ще се справя ли на поне средни настройки с GTA V, Fifa 16 и ще върши ли някаква работа за стриймове и гейминг клипове както и за видеообработка с CyberLink PowerDirector 11, 12 на 720p или 1080p. А и видеокартата е с 2GB DDR3 ако на някой не му е ясно. И ако ви трябва Процесора: AMD Athlon II X4 651   RAM: 8GB 1333mhz

И ако някой има други въпроси за тази видеокарта може да пита.    Благодаря предварително!!!

Редактирано от Venom2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Venom2004 написа:

Здравейте!!! Имам въпроси за Nvidia GT 640. Първо не ми предлагайте други видеокарти. И второ не я притежавам просто съм набелязал един компютър. Това е мултимедийна видеокарта, но имам въпроси. Ще се справя ли на поне средни настройки с GTA V, Fifa 16 и ще върши ли някаква работа за стриймове и гейминг клипове както и за видеообработка с CyberLink PowerDirector 11, 12 на 720p или 1080p. А и видеокартата е с 2GB DDR3 ако на някой не му е ясно. И ако ви трябва Процесора: AMD Athlon II X4 651   RAM: 8GB 1333mhz

И ако някой има други въпроси за тази видеокарта може да пита.    Благодаря предварително!!!

След като не искаш предложения за друга карта, за какво изобщо питаш? Купувай я - ако се справи, справи се, ако не - ще се научиш да се вслушваш и в другите мнения. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, trun написа:

След като не искаш предложения за друга карта, за какво изобщо питаш? Купувай я - ако се справи, справи се, ако не - ще се научиш да се вслушваш и в другите мнения. ;)

Защо да го купя без да съм сигурен че ще върши работа 440лв не ми се дават на вятъра. И питам защото ако не върши работа да не го купувам КОМПЮТЪРА а не видеокартата. Тя е в него. Да си набележа друг комп а не този ако не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Venom2004 написа:

Може да се провери в You Tube ,ето на пример GTA 5 върви със приличните 40-50 fps на Nvidia GT-640:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Venom2004 написа:

Защо да го купя без да съм сигурен че ще върши работа 440лв не ми се дават на вятъра. И питам защото ако не върши работа да не го купувам КОМПЮТЪРА а не видеокартата. Тя е в него. Да си набележа друг комп а не този ако не става.

Ползвай YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=d2aJiR_d9_c

Все пак обаче, ако се окаже, че картата не става, ти ще избереш друг компютър с друго видео. Затова не казвай, че не приемаш съвети за друга карта. ;)

Редактирано от trun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Soviet Soldier написа:

Може да се провери в You Tube ,ето на пример GTA 5 върви със приличните 40-50 fps на Nvidia GT-640:

Да така е но, все пак не е много сигурно това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia са здрави , кефят ме не са като другите веднага да изгарят .. Според мене няма да имаш проблеми при игрите с картата . От тук нататък зависи самата машина , процесор , рам памет , охлаждания и т.н как ще държат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че на AMD какво им има. Аз съм имал 2 видео карти на Radeon и всички работеха прекрасно (X1550, HD6670). Сега даже пак съм с Radeon R9 280 (HD7950) и картата си работи чудесно. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаба и стара видео карта от ниския среден клас.

Ще ти върви GTA V, но на LOW за да няма засечки.

преди 6 часа, adersa написа:

Nvidia са здрави , кефят ме не са като другите веднага да изгарят .. Според мене няма да имаш проблеми при игрите с картата . От тук нататък зависи самата машина , процесор , рам памет , охлаждания и т.н как ще държат .

Мен пък ме кефят такива изказвания от коневръза :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, 3dfx написа:

Слаба и стара видео карта от ниския среден клас.

Ще ти върви GTA V, но на LOW за да няма засечки.

Мен пък ме кефят такива изказвания от коневръза :)

Според мен не е така. Видео картата не е лоша да малко е слаба, но не чак толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.08.2016 г. в 13:43, Venom2004 написа:

Ще се справя ли на поне средни настройки с GTA V, Fifa 16 и ще върши ли някаква работа за стриймове и гейминг клипове както и за видеообработка с CyberLink PowerDirector 11, 12 на 720p или 1080p

Не.750 ГТХ ТИ  е минимума за тези екстри

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същата видео карта и с процесор AMD A4-4000 и на CS:GO едва на минимални настройки вадя 65 фпс замисли се ти GTA V на минимални ако дигнеш над 30 фпс ще е чудо а за стрийм да не говорим няма смисъл.. Както е казал колегата GTX 750 Ti е минимума за игрите да ги играеш спокойно и за стриим пак мисля че няма да се справи добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за GT 740 2GB GDDR5 какво можете да кажете. Или за R7 250 OC 2GB. Аз мисля че R7 250 е по-добре.

Редактирано от Venom2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gta v върви добре с тази карта имам я същата както и ако вдигнеш някой настройки (texture) с запис около 40 фпс с конфигурацията от подписа ми както и cs go всичко ( ако не греша ) на максимум графика не насича 

Редактирано от kirill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, kirill написа:

gta v върви добре с тази карта имам я същата както и ако вдигнеш някой настройки (texture) с запис около 40 фпс с конфигурацията от подписа ми както и cs go всичко ( ако не греша ) на максимум графика не насича 

Коя видео карта. GT 640 ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да иначе eто и клип 

знам че тук таме насичаше но това беше от процесора единия ми вентилатор не работеше :D и процесора бе стигнал някъде към 80c иначе ако работеше вентилатора 70-72 ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R7-250-1G-GD5-LP-BULK/

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750-STORMX-OC-1G-G5/

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-NITRO-R7-360-2G-GD5/

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-OC-1G-D5/

Ето няколко предложения от мен с DDR5 памет. Първата е R7 250, втората е GTX 750, третата е R7 360, a четвъртата е GTX 750Ti като последните 2 са за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Ивайло Костов написа:

Не вземай сглобен комп а си подбери ти частите.

Да аз това ще направя. И до Georgi8 избрал съм засега не Sapphire Nitro R7 360 2GB а съм избрал  MSI R7 360 2GB предполагам, че ще е същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Georgi8 написа:

Даже според мен MSI има леко предимство заради по-високия фабричен клок.

Аз мисля ,че gigabyte имат най-добро предимство.

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N75TOC2-2GI-GTX750-TI-2G-D5/

Редактирано от Lenovo606 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за сравнение:

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=C2AC8AD1-33A2-4876-A1B2-9B377BD7FB16&lang=eng

https://www.msi.com/Graphics-card/R7-360-2GD5-OC.html#hero-specification

Ако не са проблем 20-30лв. отгоре е по-добре да се вземе на MSI.

Редактирано от Georgi8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.08.2016 г. в 14:48, Georgi8 написа:

Ето за сравнение:

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=C2AC8AD1-33A2-4876-A1B2-9B377BD7FB16&lang=eng

https://www.msi.com/Graphics-card/R7-360-2GD5-OC.html#hero-specification

Ако не са проблем 20-30лв. отгоре е по-добре да се вземе на MSI.

Аз я намерих MSI за 203лв.

http://www.vario.bg/msi-r7-360-2gd5-ocv1-v809-1863r

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/powercolor-radeon-r7-370-pcs-axr7-370-2gbd5-ppdhe

Също така гледам, че има и R7 370 за 259лв. , което звучи добре. Само не знам обаче дали продуктите на PowerColor си заслужават. Иначе R7 360 е на доста ниска цена във Vario. Между другото магазинът е коректен, защото един приятел си беше поръчал от там и остана доволен.

Редактирано от Georgi8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Радослав Матев
      Понеже вече не мога да влизам в един друг подобен форум (бан заради коментиране на работата на модераторите), си пускам питането и тук.
      Конфигурацията ми е следната (от подписа)
      MB:LENOVO 25522C8,Xeon E3-1225 v2,4x4 GB DDR3-1600,CM Hyper 412S,Thermaltake SmarHDt DPS G750W,Samsung 850 EVO 500GB, ST3000DM001,WDC WD5000AAKx2 RAID0,ASUS DRW-2014L1T,Asus Strix GTX970,Panasonic TX-L42ET60E
      Дъното е от workstation Lenovo E31 Tower, ползвам преходник за захранването и така съм включил това захранване Thermaltake. Проблема е следния: понякога, при голям товар на процесора се получава замръзване от 2-3 секунди и след това примигване на екрана с грешка в драйвера на NVIDIA. Драйверите постоянно са обновявани с последните от NVIDIA, операционната система е Windows 10 PRO - лицензирана е, лиценза е вграден в BIOS, който съм го обновявал последно лятото с последна версия от тази година от сайта на Lenovo. Замръзването се появява много рядко - 1-2 пъти седмично (може и 3-4, но това е още по-рядко) и го има от доста време. Най-често ми се случва като ползвам Android Studio при зареждане/компилиране на нов проект от папка с готови проекти, получава се и при опит за затваряне на андроид емулатор, който пак съм стартирал през Android Studio - qemu. Понякога самото затваряне на емулатора товари процесора на максимум в продължение на 10-15 секунди, което най-вероятно предизвиква и проблема. Случвало ми се е и при тест примерно с Aida64 или някоя друга програма, която "претовари" процесора. След това всичко си работи нормално. Днес за пръв път го направи това и компютъра просто "заби" - всичко замръзна, не се движеше и курсура на мишката. Изчаках около 40 секунди и го ресетнах със съответния бутон, след това всичко си беше нормално. Няма никакви грешки в event viewer, освен тези за видео драйвер, които ми ги изписва и windows с 'балон' долу - дясно. Нова инсталация правих преди около 4-5 месеца, като ISO файла е теглен от сайта на Microsoft, ползвам го и на лаптопа и там нямам никакви проблеми. Според мен проблема е от хардуерно естество, защото го има откакто ползвам тази машина (взех я втора употреба преди година и няколко месеца). Най-странното е, че никога не ми е правило такъв проблем и при най-тежките игри, при които процесора постоянно е бил 100% натоварен, дори и с максимален клок на видеокартата всичко си върви перфектно. Дъното съм го гледал за надути кондензатори - няма такива, SMART статуса на системния диск е перфектен. Единствено не съм пробвал да извадя видеокартата и да ползвам вграденото видео, но не ми се занимава засега чак толкова. Някой ако има идеи какво може да е, моля да споделя. Всякакви тестове, които съм пускал на компютъра, минават без проблеми. Съответно и температурите са в нормата (процесора никога не е минавал 67-68 градуса, дори и лятото и това е при игра, видеокартата в "спокойно" положение е под 40 градуса в повечето случаи).
    • от NikolayEB
      Здравейте!
      Имам Ксубунту 16.04. Опитах да си активирам нвидията (720М доколко разбрах) и не се получаваше като цяло. Последно следвах ето този гайд http://lenovolinux.blogspot.bg/2016/05/ 
      (само че със нвидия-340 вместо тази в гайда) и пак не се получи. После избрах от nvidia-settings prime отново нвидия и рестартирах (не беше разпозната графичната ми карта, а праим бях отделно инсталирала преди това (не беше дошъл от драйвера)) и сега системата ми не зарежда. Една безкрайна грешка се върти и това е.
      При втория опит да го пусна ми казва, че не може да си намери график картата, но не се получава и от tty да вляза в профила си.
      Предполагам имам 2 вариянта: по някакъв начин на върна конфигурацията наобратно от този гайд и/или дали си избера от праим интел график картата. Вариянт 2 би бил нова инсталация на убунту/ксубунту. Може ли да ме насочите как да постъпя? Не знам как да вляза в системата и да върна нещата наобратно в това състояние. А ако е нужна преинсталация може ли да ме насочите към някой лесен гайд, където няма много какво да се обърка?

Благодаря ви предварително!
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • от MaDCoW
      Здравейте. Взех си компютър преди 2-3 години, който няма видеокарта, а е с видео ядро в процесора. Ако не се лъжа точно модела на процесора беше - AMD A4 6300 3.7Ghz APU Radeon 8370D и с 6GB RAM памет. По принцип си играя игри редовно, и примерно онзи ден инсталирах Dirt 4, който определено мъчеше компютъра ми. И понеже не разполагам с голям бюджет съм се спрял на ASUS nVIDIA GeForce GT 710, 2048MB ( Наясно съм, че няма да има ефект на видеокарта за 600-700 лева ). Бих се радвал ако ми кажете заслужава ли си ъпгрейда, добра ли е картата или пък по-добри алтернативи за горе/долу близка цена до тази на GT 710.  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.