Премини към съдържанието
peppone1

HDCP Видеокарта-адаптер с HDMI изход

Препоръчан отговор

Здравейте, нарочно кръстих така заглавието, защото не знам как точно се казват тези видеокарти, които се продават в комплект с някои дънни платки на ASRock, които имат DVI изход липсващ на дънната платка и ползвайки като източник вградената видеокарта на дъното. Тази карта няма нужда от драйвери,защото най-вероятно използва тези на вградената, а това значи че на дъно без вградено видео тя може би няма да работи. Затова ми трябва нещо подобно, но с HDMI изход или пък към такава с DVI да свържа преходник към HDMI. Има ли такива видеокарти-адаптери за да спестя от купуването на скъпа и мощна видеокарта?

ea75715e8a0fc651fd2327466c130f5f.jpg

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз поне не те разбрах? Има дънни платки с различни изходи за вградената графика. Има и преходници ако за това става дума. Или кабели с различен интерфейс от двете страни и т.н.

Кажи какво точно искаш да постигнеш и какви са ти частите за да ти се отговори точно.

пс. Ако говорим за D-Sub стария аналогов интерфейс там няма как да стане с преходник а трябва конвертер но тотално скапва сигнала и е скъп колкото нова видеокарта.

Иначе са два вида. По-евтиният е HDMI към аналогов (примника) а по-скъпия обратното.

А това че ти трябва скъпа и мощна видеокарта е някво недоразумение. HDMI имат и най-евтините видеокарти които са по-слаби от съвременно вградено видео.

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N710SL-1GL/description.html

А и стари от преди много години също имат тоест не е нужно да е нова и може да купиш нещо втора ръка.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В продавалника се намира HD5450 за по 20-25лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Неща да купувам стари компоненти в неизвестно състояние и изсъхнали кондензатори. Тази която показах и с един преходник би трябвало да ми свърши работа.

А онази дето показа колегата за 73 лв. евтина ли е? Ми че това е цената на цяла дънна платка с процесор. Абсурдно е само за да се свърже един телевизор към компютъра да се харчат толкова пари. Но не знам само дали ще извади звукот HDMI през преходника?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че видеокартата ще има и хард. ускорение а не е просто един изход? 

Добре си направи сметката колко точно ще ти струват тия боклуци и какво точно искаш да постигнеш накрая.

Да извадиш сигнал не значи непременно да върви 1080p или пък да има звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.