Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, намислил съм да си купя ново видео... Съвместимо е с дъното и т.н. Единственият проблем е, че не знам колко вата ми е захранването. Единственото нещо което разбрах от стикера е, че то е 230 волта. Знам че трябва да се знае колко ампа е ама не мога да разбера. Moля някой да разчете стикера! Благодаря предварително!

IMG_20160809_091039.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така не става!

Отваря се кутията на компютъра и  там вече гледаш стикера залепен върху кутията на захранването където всичко е описано! Лошото е, че стикера може да е залепен така, че да се наложи да демонтираш захранването за да го прочетеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, но не знам къде баща ми е оставил отвертката и инструментите, пък и ако го помоля да ми каже, той ще ме отсвири :D. За това мисля ще този вариант за сега не възможен...

Редактирано от WindyFoxBGR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи на баща ти да ти даде кръстатата отверка или ако не можеш, тогава нека той да пише тука за да му кажем ние какво трябва да направи. Как мислиш да сложиш нова видеокарта без да отвориш компютъра?

А според задния стикер колкото и да го въртиш пак ще пише 230V, 50Hz, 4A. Грубо казано за този ток захранването няма да е по-малко от 500W.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, WindyFoxBGR написа:

Благодаря, но не знам къде баща ми е оставил отвертката и инструментите, пък и ако го помоля да ми каже, той ще ме отсвири :D. За това мисля ще този вариант за сега не възможен...

така като гледам винтчетата на капаците могат да се развият и с пръсти,само да не са затегнати зверски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има шанс само със сваляне на страничният капак да се види лепенката на захранването. Попринцип се отвиват лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като не знаеш колко вата е захранването,виж какви и колко са компонентите и е по-добре,за да се каже точно какво захранване да си купиш.Ако не знаеш как да разбереш какви са компонентите,не е работа за теб,а кажи на баща ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина се чувствам отвратително глупаво, пък и да не говорим, че винтчетата само малко ги побутнах и сами си паднаха :D. Но наистина благодаря за съветите и излиза, че захранването е 300 вата... Все пак благодаря мноооого! <3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако наистина е 300W и е читаво едва ли е проблем. Само че сигурно говорим за бомбичка със спестени защити която я има 200W я не.

Ако качиш снимка на лепенката му ще ти се отговори точно има ли нужда от смяна.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре качи снимка, за да видим марка и модел на захранването. Ако е някаква китайска работа, може да пише 300 вата, а реално да е 150. Често се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, Игнатов написа:

Ако е някаква китайска работа, може да пише 300 вата, а реално да е 150. 

Или направо 5W.  :)))) 

Стига глупости! Че има при различните марки и модели, по - тголеми или по - малки отклонения си е факт, но отклонения 50%!!!! :shock11:

При избора на захранване е важното да се направи балансиран избор между мощност, цена и качество! Не е нужна мощност от пр. 1000W  при нужни 350W! Не е нужно да купувате "марково" китайско за 200лв. при положение, че ще вземете пак китайско за 80лв. Не е нужно да сменяте захранването защото сте прочели тук или там или някой ви е посъветвал! Просто монтирате новия компонент и изпробвате, а ако има проблеми, то тогава мислите за вариант - ново захранване!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти един пример.

Това захранване пише, че е 300 вата. Реално обаче на 12 волтовата линия имаме 15 ампера - т.е. 180 Вата. Това е линията на която ще се включат най-големите консуматори видеото и процесора. Захранването е 300 вата общо, заедно с другите линии, които са за твърди дискове, вентилатори и т.н. Т.е. традиционно малка консумация. 

Като добавим и някоя годинка възраст на такова захранване и ватовете може да паднат и под 150. Та общо взето изобщо не преувеличавам.

Изхвърлил съм 3 такива на компютъра ми от детството, докато накрая не взех едно по-сносно за 50-60лв и не е мръднало 4-5 години. Компютъра е на 10-11.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
        Здравейте, бих искал да ми препоръчате оптималното захранване с GOLD сертификат за следната конфигурация до към 200лв +- някой лев.  
      • от Coalossus
        Здравейте! Бихте ли ми препоръчали видео карта за не повече от 400лв. на GTX 1050 ti 4gb. Виждам, че има доста модели според вас коя е най-добра? Предложете ми и захранване 600W до 110 лв. (сайтове - ardes, speedcomputers, jarcomputers)
      • от fr8
        Здравейте,
        имам няколко въпроса относно, това което искам да купя и дали ще ми стигне захранването.
        Сега имам 300W захранване и ето и пълна информация какво имам: снимка
        Значи мисля да купя: GPU & Watercooler
        Захранването, което мисля да купя: PSU
        Дали ще ми стигне захранването и дали охладителя е добър за i7 6700 non k и дали ако взема i7 6700k ще е добър?
      • от Skygear
        Здравейте ! Мисля да си продам сегашната видеокарта на един приятел (става дума за gtx 570).
        1.Трябва да му вземем ново захранване и кутия (PSU до 90-100 лева ,Кутия до 50-60 лева )
        2.След като я продам мисля да си взема rx 470. Въпроса ми е дали ще ми трябва 8 гб версията (монитора ми е стар с резолюция 1680x1050 и не мисля да го сменям скоро ) или ще съм ОК с 4 гб-товата  версия(за high настройки на новите игри , като се има впредвид , че процесора ми е  стар I5-2400)
        3. Ще има ли някакви проблеми с rx 470 на PCI-e 2.0 и с GTX 570 на PCI-e 1.0/x16
        Това ще стане някъде към средата на август/началото на септември !
        Очаквам мнения и благодаря предварително !
      • от Venom09
        Здравейте ! 
        Имам следния въпрос, по принцип бих искал да взема скоро излизащия ZEN на AMD обаче ако цената не е ми е по джоба понеже ще работя само лятото се замислям между 8320 и 8320E, в момента съм с DDR3 но не знам дали ще е добре да я ползвам на новата конфигурация  и се чудя кой от двата процесора ще е по-изгоден за цената си мисля че са еднакви горе долу 
        Благодаря !  
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.