Премини към съдържанието
slav.bg

Черен екран (не зарежда) Linux Mint 17.2 Xfce

Препоръчан отговор

До неделя всичко си беше наред с машината,  само при изключването ми направи впечетление, че се "замисли" повече от нормалното.

На другия ден при пускане се появи нещо като Дос-овски прозорец, на който пишеше нещо от сорта: "Х не може да се стартира поради ... Обърнете се към админнистратора. Натиснете ентер за рестарт."

След рестарт не се зарежда операционната система, хард диска си върти но стои черен екран и машината освен през liveCD е неизползваема .

В неделя инсалирах няколко ъпдейта и ме съмнява , че нещо от там стана проблема. Съвети как можем да оправим нещата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си си направил /home на друг дял, преинсталацията ще ти отнеме 6-7 мин и почти всички настройки ще се възстановят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jojopara написа:

Ако си си направил /home на друг дял, преинсталацията ще ти отнеме 6-7 мин и почти всички настройки ще се възстановят.

Всичко е на едно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже няма никакво развитие по моят проблем да попитам, няма ги правилните хора (все пак е разгара на отпуските) или положението изглежда безнадеждно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не, тук съм :) Очаквах, че ще има преинстал и реших да спестя сили, че ме мързи. Ако в момента си на лайф режим, копирай някъде тук или по-добре https://paste.kde.org/ следните 2 файла от / корена, но не на флашката (!) а монтираната, от инсталиранта система, някъде в /run би трябвало да е. Та там var/log/Xorg.0.log и Xorg.0.log.old.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Friday August 12, 2016 в 16:23, bvbfan написа:

Ползвал си затовреният драйвер на AMD fglrx, вероятно се е обновил или нещо се променило по него, засега мисля да го изтриеш. Пускаш системата, като остане черният екран натискаш alt+ctrl+f2 и се появява поле user, попълваш го, след това ентер, парола (няма да виждаш звездички) и изпълняваш

sudo apt-get purge fglrx
    sudo reboot

Въпросната клавишна комбинация alt+ctrl+f2 не действа.

Редактирано от slav.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.