Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

Имам един казус, с който не мога да се справя - имам лаптоп Acer Aspire E1-510, който е закупен с лицензиран Windows и това, което искам е да използвам оригиналния лицензионен ключ за преинсталация на същата машина. Проблемът обаче идва от там, че с лаптопа нямаше инсталационен диск, нито стикер на операционната система. Вместо това имаше заделена част от хард диска с инсталационния зареждащ диск и това ме навежда на мисълта, че ключа е записан в BIOS /до колкото знам има такъв вариант/

Тук обаче идва проблемното - лаптопа е претърпял вече пълен формат и въпросния предварително инсталиран инсталационен образ го няма вече, а аз не си спомням коя точно версия на Windows беше качена при закупуването - Windows 8 ли, 8.1 ли, Home Edition ли, Professional ли ... :/

Много бих се радвал ако споделите начин за издирване на въпросния продуктов ключ.

Редактирано от streleca_stz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Слагай си пиратски и да ти е мирна главата. Поне си знаеш, че няма за какво да се запънат с лиценза и да се чудиш как да се свързваш с тях и да им обясняваш, че някога си имал оригинален ключ и прочие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, ice_lion__01 написа:

Слагай си пиратски и да ти е мирна главата. Поне си знаеш, че няма за какво да се запънат с лиценза и да се чудиш как да се свързваш с тях и да им обясняваш, че някога си имал оригинален ключ и прочие...

Хайде, като даваш съвети - първо да мислиш дали са подходящи за публични изявления.

@streleca_stz - малко си объркал ... номера. Тук освен съвети (някой - откровенно глупави) с друго не можем да ти помогнем.

Ето и вярната посока - Как да разпознаете, намерите и заместите продуктов ключ

Цитат

Как да заместите продуктов ключ
    За да заместите продуктов ключ на Microsoft, трябва да се свържете с отдела за обслужване и поддръжка на клиентите на Microsoft. За да намерите съответния телефонен номер, посетете следния уеб сайт на Microsoft: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
    Забележка При свързване с отдела за обслужване и поддръжка на клиентите на Microsoft може да ви бъде начислена такса. По време на разговора ви с представител на отдела за обслужване на клиенти може да се наложи да предоставите информация от вашия компютър или от CD или DVD диска на продукта.

или по-точно

Цитат

Microsoft България
    бул. „Никола Вапцаров“ № 55
    София 1407
    България
    тел.: +359 (2) 9657371
    факс: +359 (2) 9657377
    Център за обслужване на клиенти на Microsoft (Microsoft Customer Care Center):
    0800 15555 (безплатен) (toll free)
    +359 2 9657100 (за номера извън България и мобилни номера) (outside Bulgaria and mobile)

нагласи си всички документи за лаптопа - фактура, гаранционна карта ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влез в сайта на производителя на лаптопа, въведи си серийния номер на лаптопа и виж какво ще ти излезе. Ако трябва се обърни към поддръжката. На лаптопа. Най-вероятно на лаптопа е била инсталирана OEM OS.

Или използвай ProduKey на NirSoft
    Или това

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, jhoro написа:

Хайде, като даваш съвети - първо да мислиш дали са подходящи за публични изявления.

@streleca_stz - малко си объркал ... номера. Тук освен съвети (някой - откровенно глупави) с друго не можем да ти помогнем.

Хилядите потребители на  "лесните" сайтове едва ли споделят твоето мнение.

Предлагам най-лесното решение на проблема(само дето е забранено да се дават линкове към добри дистрибуции).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, ice_lion__01 написа:

Хилядите потребители на  "лесните" сайтове едва ли споделят твоето мнение.

Предлагам най-лесното решение на проблема(само дето е забранено да се дават линкове към добри дистрибуции).

Предлагам законно решение - което много пъти е и по-лесното. Машината си има ОЕМ лиценз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows OEM Product Key Tool
    https://neosmart.net/OemKey/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8/9/2016 в 16:10, ExaFlop написа:

Или използвай ProduKey на NirSoft
    Или това

Моят казус е подобен

Уиндоуса  се беше скапал и се наложи преинсталация, но поради липса на физически носител/копие на Уин 8 му сложих Уин 7 ( това имах това му сложих)

Сега вече имам копие на Уин 8 и искам да направя чиста инсталация, но не мога да издиря активационния ключ за Уин 8, който явно се съхранява в биоса.

В сайта на производителя пише че машината идва с 64 битова Уин 8

Това е от ProduKey на NirSoft

wpk c - Copy.jpg

Втория линк intowindows.com сайта не се отваря  - the site cannot be reached

на 8/10/2016 в 0:21, B3M2W0 написа:

Аз използвам тази

Това е от keyFinder

wpk e - Copy.jpg

на 8/10/2016 в 0:57, ExaFlop написа:

Windows OEM Product Key Tool

Това е от NeoSmart

wpk.jpg

Както се вижда ключа е е един и същ, само че при опит за активиране ми дава:

the product key you have entered appears to be a default product key and cannot be used for activation

Ето от още две програми показващи същия ключ

win8key - Copy.jpg

wpk a - Copy.jpg

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от ngdt
        Здравейте.
        Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!
      • от asdfj
        Здравейте! Имам лаптоп Lenovo G50 закупен с оргинален уиндоус 8 но го преинсталирах с 7цата.Сега отново искам да бъда на 8 обаче при инсталацията дава грешка.Тръгва логото и ми дава син екран с грешка с 2 уиндоуса пробвах и двата дават едно и също,тъй като не разбирам много се надявам някой да ми помогне и каква би била причината? Няма как да е несъвместим тъй като вече беше с 8 и вървеше идеално....,възможно ли е самия уиндоус да не е читав или пък моето записване също.При инсталиране на 7 нямам тези проблеми.И ако може препоръчайте ми кой уиндоус би бил подходящ за моя лаптоп последно пробвах с 8 про където изписва грешка.
        Благодаря ви !
      • от Nikola Piperov
        Здравейте, имам проблем с win 8.1 enterprise, с интел i3-7100 съм и ми дава това всеки път когато пусна windows http://prntscr.com/gxmwoo видях как се маха проблема, като се махнат  актуализациите започващи с КБ40...., но като ги махна ми дава грешка 0xc000007b, та имали начин да го махна прозореца, без да се появява тази грешка. 
      • от Боби Акулата
        Как за свържа нов ключ за лампа,във кутията има кабел със синя и кафява жица.Къде да сложа синята и къде кафявата. https://www.amazon.co.uk/Visage-Switch-Flush-Mounted-Insert-Certification/dp/B00VX908UE
        Това е ключъ. Благодаря!
      • от Soviet Soldier
        Привет!

От доста време забелязвам изскачащи и крайно неприятни реклами ,заемащи половината лист с абонати. Опитах се да намеря из интернет информация относно това ,как да ги премахна. Пробвах ,дори да блокирам един адрес ,на принципът за премахване на рекламите в скайп ,но не се получи. За това се сетих да пиша тук ,та ако някой има представа, как да премахна тези нежелани и крайно дразнещи реклами ще се радвам да сподели. 

П.С. Забравих да спомена ,че ОС ми е Windows 8.1 ,ако това има значение. 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.