Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

Имам един казус, с който не мога да се справя - имам лаптоп Acer Aspire E1-510, който е закупен с лицензиран Windows и това, което искам е да използвам оригиналния лицензионен ключ за преинсталация на същата машина. Проблемът обаче идва от там, че с лаптопа нямаше инсталационен диск, нито стикер на операционната система. Вместо това имаше заделена част от хард диска с инсталационния зареждащ диск и това ме навежда на мисълта, че ключа е записан в BIOS /до колкото знам има такъв вариант/

Тук обаче идва проблемното - лаптопа е претърпял вече пълен формат и въпросния предварително инсталиран инсталационен образ го няма вече, а аз не си спомням коя точно версия на Windows беше качена при закупуването - Windows 8 ли, 8.1 ли, Home Edition ли, Professional ли ... :/

Много бих се радвал ако споделите начин за издирване на въпросния продуктов ключ.

Редактирано от streleca_stz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай си пиратски и да ти е мирна главата. Поне си знаеш, че няма за какво да се запънат с лиценза и да се чудиш как да се свързваш с тях и да им обясняваш, че някога си имал оригинален ключ и прочие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ice_lion__01 написа:

Слагай си пиратски и да ти е мирна главата. Поне си знаеш, че няма за какво да се запънат с лиценза и да се чудиш как да се свързваш с тях и да им обясняваш, че някога си имал оригинален ключ и прочие...

Хайде, като даваш съвети - първо да мислиш дали са подходящи за публични изявления.

@streleca_stz - малко си объркал ... номера. Тук освен съвети (някой - откровенно глупави) с друго не можем да ти помогнем.

Ето и вярната посока - Как да разпознаете, намерите и заместите продуктов ключ

Цитат

Как да заместите продуктов ключ
За да заместите продуктов ключ на Microsoft, трябва да се свържете с отдела за обслужване и поддръжка на клиентите на Microsoft. За да намерите съответния телефонен номер, посетете следния уеб сайт на Microsoft: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Забележка При свързване с отдела за обслужване и поддръжка на клиентите на Microsoft може да ви бъде начислена такса. По време на разговора ви с представител на отдела за обслужване на клиенти може да се наложи да предоставите информация от вашия компютър или от CD или DVD диска на продукта.

или по-точно

Цитат

Microsoft България
бул. „Никола Вапцаров“ № 55
София 1407
България
тел.: +359 (2) 9657371
факс: +359 (2) 9657377
Център за обслужване на клиенти на Microsoft (Microsoft Customer Care Center):
0800 15555 (безплатен) (toll free)
+359 2 9657100 (за номера извън България и мобилни номера) (outside Bulgaria and mobile)

нагласи си всички документи за лаптопа - фактура, гаранционна карта ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в сайта на производителя на лаптопа, въведи си серийния номер на лаптопа и виж какво ще ти излезе. Ако трябва се обърни към поддръжката. На лаптопа. Най-вероятно на лаптопа е била инсталирана OEM OS.

Или използвай ProduKey на NirSoft
Или това

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Хайде, като даваш съвети - първо да мислиш дали са подходящи за публични изявления.

@streleca_stz - малко си объркал ... номера. Тук освен съвети (някой - откровенно глупави) с друго не можем да ти помогнем.

Хилядите потребители на  "лесните" сайтове едва ли споделят твоето мнение.

Предлагам най-лесното решение на проблема(само дето е забранено да се дават линкове към добри дистрибуции).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, ice_lion__01 написа:

Хилядите потребители на  "лесните" сайтове едва ли споделят твоето мнение.

Предлагам най-лесното решение на проблема(само дето е забранено да се дават линкове към добри дистрибуции).

Предлагам законно решение - което много пъти е и по-лесното. Машината си има ОЕМ лиценз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows OEM Product Key Tool
https://neosmart.net/OemKey/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/9/2016 в 16:10, ExaFlop написа:

Или използвай ProduKey на NirSoft
Или това

Моят казус е подобен

Уиндоуса  се беше скапал и се наложи преинсталация, но поради липса на физически носител/копие на Уин 8 му сложих Уин 7 ( това имах това му сложих)

Сега вече имам копие на Уин 8 и искам да направя чиста инсталация, но не мога да издиря активационния ключ за Уин 8, който явно се съхранява в биоса.

В сайта на производителя пише че машината идва с 64 битова Уин 8

Това е от ProduKey на NirSoft

wpk c - Copy.jpg

Втория линк intowindows.com сайта не се отваря  - the site cannot be reached

на 8/10/2016 в 0:21, B3M2W0 написа:

Аз използвам тази

Това е от keyFinder

wpk e - Copy.jpg

на 8/10/2016 в 0:57, ExaFlop написа:

Windows OEM Product Key Tool

Това е от NeoSmart

wpk.jpg

Както се вижда ключа е е един и същ, само че при опит за активиране ми дава:

the product key you have entered appears to be a default product key and cannot be used for activation

Ето от още две програми показващи същия ключ

win8key - Copy.jpg

wpk a - Copy.jpg

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.