Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Лаптопът ми е малко старичък - Lenovo ThinkPad Edge 15, но работи отлично и ми върши работа. От около 6 месеца съм с уинодоус10 - законно копие, ъпгрейднато от законно закупен уинодус 7 по програмата за безплатен ъпдейт и досега нямах проблем. Тази сутринт обаче се инсталираха ъпдейти - вероятно този голям пакет Anniversary.... След рестарта обаче лаптопа заби и се наложи да го изключа от бутона и да го включа пак. Зареди се нормално, но безжичната мрежа не работи. След доста проверки откриг че причината е следната - снимка на екран Clipoard02.

Опитах всевъзможни неща които открих из интернет - редактиране на регистъра за да е сигурно че услугата е в режим Auto, корекция на зависимостите, драйверът е ъпдейтнат, рутера работи...

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Благодаря предварително

Clipboard02.png

Редактирано от xentia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, това го изпробвах.  Предложеното там решение е да се променят зависимостите (dependencies) на услугата, което не е моят случай - т.е. кодът на грешката е друг. И въпреки всичко приложих описаните там стъпки, но не настъпи никаква промяна.

Благодаря все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имах подобен случай, само че при мен не работеше тъч-пада на лаптопа. Никакви действия с драйвери, настройки и пр.  не дадоха резултат. В такъв случай си сваляш от Майкрософт софтуера и преинсталираш на чисто. Бъговете след надграждане и такива ъпдейти са много и понякога с най-невероятни последствия. Няма да се притесняваш за активацията-тя ще се запази. Само си премести всичко на друг дял на диска, за да можеш да форматираш този С: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@B3M2W0
    Да, за този вариант съм се подготвил, но за съжаление няма как да стане в момента. На лаптопа се пише нещо много важно, а преинсталацията и слагането на целият софтуер ще ми отнеме поне два дена, а даже и повече. Имам бекъп на целият дял, но той е от преди 3 месеца някъде, доста неща от тогава насам се промениха и няма да ми свърши никаква работа това. В момента временно работя по кабел, и ако не се намери решение... май за съжаление само преинсталацията ще остане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За този момент се мисли по-рано, като всичко-файлове, програми , се инсталират на друг дял. Всеки Уиндоус рано или късно се разваля и е нужна преинсталация. Дял С: трябва да е гол като пушка- само операционната система и програми, които не дават избор къде да се инсталират. В такъв случай двадесетина гигабайта са достатъчни за него.

222.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да така е, но след преинсталация на уидоуса, пак ще трябва приложенията да се инсталират наново, освен ако не са портабъл версии. Това че са инсталирани на друг дял не ги спасява ако се преинсталира ОС. Например Visual Studio 2015 community - изпробвал съм да го инсталирам на друг дял, но той естествено си поставя всичките системни библиотеки и помощни файлове на системният дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да - вероятно това ще върне уиндоуса точно преди този ъпдейт. Ще опитам. Дано само след това като се качи отново ъпдейта пак не се получи същата ситуация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така. Нека да опиша резултата - в случай че някой друг се окаже в същата ситуация.

Използването на system restore реши проблема, но много внимателно с избора на точката на възстановяване - трябва да е непосредствено след събитието WIndows update - critical. Възстанових, след което изтеглих и инсталирах наново ъпдейтите.  Този път всичко е ок и определено причината е била в забиването на лаптопа при предходният опит за ъпдейтване.

Като извод: при проблеми от сорта ъпдейт/забиване на компютъра - връщането към точката ТОЧНО СЛЕД инсталирането на ъпдейтите, и след това вече ъпдейт с надеждата че ще премине без проблеми.

Ами това е. Благодарности на @Gregory House съвсем бях изключил за system restore.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.