Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имах проблем със захранващата букса. Единият кабел се беше откачил, затова го оголих и допрях с пръст към буксата, при което индикатора за батерията светваше. Исках да залепя кабела, но след много опити, ту светваше, ту не, докато изведнъж така и не светна повече.

Смених буксата с нова, но сега отново не тръгва. Батерията беше на 5% докато правих опити за залепяне на старата. Дали лаптопът е останал настроен на батерия и сега, когато тя е напълно изтощена, да не може да стартира дори директно на захранване или се е случило нещо с дъното при тези опити? Нищо по лаптопа не светва.

Как мога да реша проблема споре вас?

Благодаря

Редактирано от MartoVasilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

възможно ли е да си направил окъсяване на ивиците при запояване на буксата
    извинявай за този въпрос, но има потребители на форума, които нямат опит с поялника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При този лаптоп буксата не е запоена за дъното, а е свързана с кабел с 4 pin-а. Аз сложих нова букса с нов кабел. Нямаше запояване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, MartoVasilev написа:

При този лаптоп буксата не е запоена за дъното, а е свързана с кабел с 4 pin-а. Аз сложих нова букса с нов кабел. Нямаше запояване.

Тази процедура се прави при махната батерия. Нещата се тестват с мултицет. Направо си убил дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, MartoVasilev написа:

Батерията си беше махната, извадих цялото дъно за да включа кабела на буксата.

CMOS  батерията махна ли я

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще пробвам с друга заредена батерия, за да се уверя за моята теория, защото по форумите четох за подобни случаи. Ако не стане го нося за диагностика, да се разбере дали е от дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 часа, MartoVasilev написа:

На лаптопа.

Твърде е вероятно проблемът ви да е в буксата на зарядното, доста по често срещано е. 

Няма проблем лаптопа да работи с и без поставена батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, pconline написа:

Твърде е вероятно проблемът ви да е в буксата на зарядното, доста по често срещано е. 

Няма проблем лаптопа да работи с и без поставена батерия.

Зарядното е пробвано на друг лаптоп и работи.При мен с и без батерия не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, MartoVasilev написа:

Зарядното е пробвано на друг лаптоп и работи.При мен с и без батерия не тръгва.

При прекъсващ кабел на зарядно работи когато си иска за това пробвай друго зарядно на този лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.