Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! :)
    Взех си един лаптоп - Fujitsu Celsius H710, който разполага със 128 GB SSD. Този обем ми е крайно недостатъчен спрямо обема на файловете ми. Разполагам с един чисто нов 2.5" HDD, за който ме посъветваха, че мога да използвам чрез caddy на мястото на оптичното устройство. Притеснява ме единствено онази ... "закопчалка"  , видима на картинката от линка. Какво представлява и ще пречи ли на замяната?

Благодаря предварително на отзовалите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 38 минути, HotMusicFan написа:

Здравейте! :)
    Взех си един лаптоп - Fujitsu Celsius H710, който разполага със 128 GB SSD. Този обем ми е крайно недостатъчен спрямо обема на файловете ми. Разполагам с един чисто нов 2.5" HDD, за който ме посъветваха, че мога да използвам чрез caddy на мястото на оптичното устройство. Притеснява ме единствено онази ... "закопчалка"  , видима на картинката от линка. Какво представлява и ще пречи ли на замяната?

Благодаря предварително на отзовалите се :)

На моята тошиба махнах сидито и директно боднах кадито. Без да го захващам пуснах го и стана. Внимавай само, че като е нов ще му умре най вероятно гаранцията.:wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, HotMusicFan написа:

Притеснява ме единствено онази ... "закопчалка"  ,

Нещо не разбрах за коя закопчалка иде реч?

Ако става дума за това до гнездото за ОУ то при бизнес моделите тая джаджа помага за лесното вадене на ОУ и замяната му с нещо друго я кеди я батерия и т.н. 

Гнездото е стандартно просто това е механизъм за ваденето и няма да ти пречи. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, pconline написа:

Нещо не разбрах за коя закопчалка иде реч?

Ако става дума за това до гнездото за ОУ то при бизнес моделите тая джаджа помага за лесното вадене на ОУ и замяната му с нещо друго я кеди я батерия и т.н. 

Гнездото е стандартно просто това е механизъм за ваденето и няма да ти пречи. 

Сериозно, въобще не знаех какво е и за какво се използва! Благодаря ви много! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от akirichev
        Здравейте, 
        Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
        При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
        http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
      • от ivoet
        Здравейте!
        Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
        С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
        Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
        Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
      • от Hold em
        Здравейте ! Значи имам 2 хард диска от които единият е със лоши сектори , но при преинсталация на компютъра съм разпределил така дяловете , че е малко хаус . Проблемът е , че на  този с лошите  сектори имам информация , която ми трябва и искам да я преместя на този , който е без лоши сектори , но не знам как да видя кой , кой е ? Смисъл има ли някакъв начин или програма , чрез който/която да видя как се казва хард диска , каква информация имам на него и кой дял от всичките  е сложен на диска . Понеже ще го сменям . Ще  съм много благодарен ако ми помогнете  
      • от Ivan Ivanov_347067
        Здравейте
        На скоро получих доставка на 10 броя хард дискове които са били сваляни от IPTV / DVR и windows не ги отчита 
        отчитат се само когато се прави инсталация на windows не дава се създаде дял а хардовете не кликат или прескачат и подобни бачкат си нормално платките не греят на местя ... всичко си е нормално но информация от тая не може да се приеме и вкара 
        някаква идея какво може да се направи ? 
      • от FOTOTO
        Здравейте
        След като диска ми се оказа проблемен същия е сменен за нов старата информация е прехвърлена
        но след като реших отново да го закача на компа /същият е dynamic/ реших да го пусна и трябваше да го конвертирам от динамичен да стане видим за системата
        с операцията  Import foreign disk само че не,  с едно  мое недоглеждане вместо Import foreign disk съм натиснал  Convert  MBR disk
        и сега не е видим и не може да се чете иска формат може ли да не се форматира и да е видим за системата и файловете отново да ги имам
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.