Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, онзи ден изпаднах в интересна ситуация с компа, няма да е лошо ако някой ме запознае с проблема ако има идея от какво може да е. Както си играя игра на компа и монитора гасне, компа не отговаря на никакви команди, а чувам, че вентилаторите вътре въртят на макс! Изключвам от бутона за вкл./изкл. и пак се опитвам да го пусна. Компа пали всички вентилатори на макс, но не чувам дори бибкането на биоса при стартиране на щайгата и нищо.... всичко ок, на всякъде има ток, но компа не зарежда! пробвам 7-8 пъти все така. Вадя батерийката за 20 мин. пак същото. На другия ден вече ще ходя да си купувам нов комп когато цъкам и Оооо чудо компа пали и чувам биип от биоса! То добре ама веднага след биоса почва старата песен на нов глас, а да зареди файловете на windowsa и пак забивка с черен екран и всички вентилатори включват на максимална скорост. В края на краищата успях да се добера до меню Repair преди стартиране на windowsa и компа се възстанови. Някой има ли идея що за проблем се е получил хем с windows файловете, хем с биоса!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чудеса няма, просто си занемарил компютъра. Носиш го в сервиз, за да му се направи профилактика и почистване. След диагностиката ще се види и кой хардуер прави проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не е занимарен чистя го всеки месец основно пълно разглобяване! Гледам котка и ако не го изчистя един месец вътре става стой та гледай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Ivanov IP написа:

не е занимарен чистя го всеки месец основно пълно разглобяване! Гледам котка и ако не го изчистя един месец вътре става стой та гледай...

Ами изяснявай ги тези неща, че виж какво става. Тествай с друго захранване. Предполагам нямаш подути или потекли кондензатори

Ако компютъра е на земята се моли котарака да не го е маркирал, защото може часът от урината да е попадне на дънната платка. Тогава си загубен!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Котака не закача компа. По скоро ми е интересно в какво се състои цикълът на Widows Repair и с какво е свързан с Биоса? След Widows Repair вече компютъра не ми е правил проблеми, а преди това биоса зареждаше веднъж на 15-20 включвания на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Открих проблема,

или поне така си мисля, махнах една от плочките рам и компютъра запали! Слагам я  отново и едва тогава се появи алармения сигнал от дъното един дълъг + 2 къси биипа. По интересното е че след като пробвах всеки един слот с тази плочка рам и тя не подкара никъде, реших да си направя същия тест след 24 часа и колкото и невероятно да звучи плочката изведнъж тръгна! Явно тя ми прави челъми но ми е любопитно как така тръгва кога си иска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Ivanov IP написа:

Открих проблема,

или поне така си мисля, махнах една от плочките рам и компютъра запали! Слагам я  отново и едва тогава се появи алармения сигнал от дъното един дълъг + 2 къси биипа. По интересното е че след като пробвах всеки един слот с тази плочка рам и тя не подкара никъде, реших да си направя същия тест след 24 часа и колкото и невероятно да звучи плочката изведнъж тръгна! Явно тя ми прави челъми но ми е любопитно как така тръгва кога си иска?

Вероятно замърсен слот на рама. Многократно я поставяш и махаш в слота, като при всяко махане търкаш с гумичка за молив контактните пластинки на рама за та ги почистваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от plmen88
        Здравейте,
        Днес ресетнах биоса с цел да си вкарам настройките по подразбиране на процесора. И уина не иска да запали вече. Син екран с грешка 0хс000021а. Гледах клипове, четох за отстраняване на проблема - писах SFC /scannow, ползвах точка за възстановяване, махах батерията на биоса, през startup repair избрах Disable driver signature enforcement, в safe mode не ми позволява да вляза, пробвах с automatic repair - нищо не се случва с посочените варианти. Сега правя флашка със същия уин за да се опитам да възстановя от там.
        Предложения за нещо друго, ако е възможно без преинсталация.
        MSI H110M Pro VD, i5 7600, 16 GB RAM, RX 470 4 GB, SSD 256 GB - на което е ОС, HDD 1 TB, Win 10 Enterprise LTSB x64, билд 10240. Биоса е ъпдейтнат до версия 2А0 за да може да подкара процесора.
      • от StefanoV08
        Здравейте, незнам дали тук е правилното място за тази тема, но преинсталирах драйверите на УСБто и сега не разпознава нищо, само мишката и клавиятурата, но тях ги активирах от БИОСа. В Device Manager излиза това 

П.С. Върнах фабричните настройки на биоса чрез джъмпера на дъното и незнам дали от там може да идва проблема 
      • от Gangosa
        Купих си ThinkPad E540 http://www3.lenovo.com/gb/en/laptops/thinkpad/edge-series/e540/
        Втора употреба на втория ,третия ден ми се заключи биоса. Преди това преинсталирах с Ф12 бутващо меню.
        Намерих биос да истегля в 2 варианта едно ексе и едно исо което бутнах с диск. И с 2те неуспех за да флашна ми иска парола! После още опити и сега се заключи до биос до ос не мога да достигна по никакъв начин .В сервиза ми искат пари за да презапоят биоса ли не знам как се казва. Гаранцията на 4 другия месец изтича .  Аз им казах ,че не съм слагал парола а че така са ми го продали. Ужас те си знаят ,че е заключен и 100 лв. искат. Аз намерих за  50лв. И си го взех при мен лаптопа. Някой ако може да помогне с някой съвет .
      • от Alex Milev
        Привет. Не знам дали има подобна тема, ако има се извинявам предварително. Имам проблем с инсталация на Windows 10. Проблема е следния: Купих си лаптоп (ACER Aspire...) първата инсталация я направих с 8.1 след което реших да инсталирам Windows 10 през сайта им, като свалих инструмента за инсталацията.. пуснах я... инсталира се до 100 % след което се рестартира и не мърда от Load Screen-а...

• от Венци Динев
        Здравейте!
        Искам да попитам как мога да редактирам неща в биос-а след като самия биос не ми дава да ги редактирам. Бях намерил нещо, но се оказа, че не става за Windows 10. Видях и за UIEFI-то но нещата пак са същите. Искам да позволя на лаптопа ми да може да ползва виртуализацията му която е.
        Оставам на разположение за допълнителни въпроси.
        Поздрави.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.