Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали ще успея да намеря думите. Аз обичам думите, просто ... понякога се случват неща, които не можеш да опишеш с думи, а сълзите се стичат, главата ти пулсира, не можеш да си поемеш дъх. Не знаеш практики за дишане и медитиране, просто искаш да затвориш очи и никога повече да не се събудиш.

Причината и поводът не е някаква трагедия или нещо неизбежно, само се наранен по онзи начин, когато уж знаеш, че не трябва да ти пука, но щом плачеш, значи ти пука и то много. Харесвам Форумът ви, защото съм сравнително от скоро, но тук има много готини хора, които ... ме приеха неочаквано добронамерено, без да са ми длъжни или нещо да съм направила за тях.  Оценям го и всъщност за това съм Благодарна, че мога да пиша .

Аз по принцип от известно време не излизам и не общувам много с хора. Само на работа, разхождам си кучето и така ...

Но във фейсбук общо взето поддържам някакви виртуални отношения. Става въпрос за една група, която може да си представите като малък форум.

Но така се случи, че има хора от там, които поради една или друга причина нещо ме намразиха. Сигурно си имат основание. Но аз за това бях написала веднъж, че е най-гадно да приема жестокостта и лицемерието.

Говоря за професионално лицемерие (макар и виртуално, а не можеш да видиш лицето, което произнася думите)- но на хубавите и добри думи всеки вярва, някак.

И от тази група има един много интелигентен човек, на когото всички се възхищават, защото той много добре пише и разсъждава, някак интересен е.
    Но този човек има едно заболяване заради което не може да е пълноценен и вероятно това го прави малко по-чувствителен.

Така до един хубав момент с този човек се разбирахме, пишехме, коментирахме. Наистина ми беше приятно. Не си мислете за Любов или нещо такова. Все пак е виртуалност. Просто някакво приятно разбирателство. Но в един момент нещо се случи.  И този човек  рязко си промени отношението.

Все тая. Дори за месец бях напуснала групата. Беше ми екстра. Но в един момент админа ми писа и ме помоли, не точно, някак, ако искам да се върна.

Аз нямах принципно против и се надявах змиите да са сменили кожите си и да са поутихнали някакви недоволства. Аз съответно да пиша и участвам по-малко и така всички да са доволни. И се върнах. Но хората са кофти същества. Нищо лично за никой конкретно и тях ги разбирам. Желанието им за внимание и да се докажат.

И така за два-три дни ... успях (или напротив) да събера целия негативизъм. Има и много готини нови, които ми пишат и се радват, но не знам защо негативното и злобата заличи всичко. Оказа се че съм най-неприятният участник. Човекът по-горе, за когото писах, че пише добре ми написа, че не съм достойна и за презрение! Аз примирено отговорих- ок. Не съм. А днес след като цял ден се опитвах да защитавам от малоумни нападки админите (те са много готини, но просто нямат власт над човешката злоба), един от потребителите направи анкета за най-мразена актриса, където могат да се добавят имена. И един цървул, който милостиво отблокирах, ми написа името.

Когато помолих анкетата да се изтрие, милите потребителки ме налазиха и ми обясниха, че съм тесногръда и нямам чувство за хумор и би трябвало да се радвам едва ли не, че съм популярна. Не знам защо аз не се радвам , а плача...

И си мисля, какво да направя? Закривала съм си профила и не съм влизала дълго време... мога да го направя пак и вероятно ще го направя, но все пак, според вас честно ли е? Просто питам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво да направите? Като за начало се опитайте да изградите някакъв нормален живот. Все ще намерите нещо ,което ви радва ,и придава смисъл в живота. Не ми е ясно ,защо толкова навътре приемате нещата ,при положение ,че осъзнавате цитирам: "Но хората са кофти същества" 100% вярно. Не случайно професиите свързани с работа ,с много хора са считани за най-гадни. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си имам за мен нормален и спокоен живот. Въпросът ми беше, дали всичко от това, което описах, за вас е нормално, приемливо и справедливо? Звучи като риторичен въпрос, но сигурно има механизми, с които човек да се чувства по-добре след подобни преживявания. Споделете опит, ако е нужно... ей така да си побъбрим :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно нормално е ,все пак всякакви хора имат достъп до интернет. Дори и относително нормални хора да се съберат на едно място ,пак са възможни конфликти. Ето вашия пример ,как едни смятат дадено нещо за забавно (шега) ,а на вас ви е оскърбило и ви действа натъжаващо. 

Случват се такива неща ,и точно защото са нормални ,не бива да ги приемаме твърде лично. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Maleficient написа:

Аз си имам за мен нормален и спокоен живот. Въпросът ми беше, дали всичко от това, което описах, за вас е нормално, приемливо и справедливо? Звучи като риторичен въпрос, но сигурно има механизми, с които човек да се чувства по-добре след подобни преживявания. Споделете опит, ако е нужно... ей така да си побъбрим :) 

Говори си с хора, с които ти е приятно да си говориш. Не обиждай, не морализаторствай, не налагай мнение. Не ми вярвай и не ме слушай какво ти пиша.

Хем да ти пука, за да ти е интересно, хем да не ти пука, за да не товариш ремаркето.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"По-добре да си в устата. отколкото в краката на хората"
    Да те мразят, значи, че се страхуват от теб. Или някои хора просто си мразят по принцип.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Важното е близките (истински близките) ти хора да те уважават и обичат, мнението на познати и непознати е без никакво значение за теб, особено пък виртуални. Важен е човека с който си казваш здрасти, стискайки ръце и гледайки се в очите.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много мога да говоря по темата, но ще се въздържа по ред причини и най-малкото, защото не желая да засягам групичките по интереси тук, в този форум.

преди 5 часа, Maleficient написа:

Говоря за професионално лицемерие (макар и виртуално, а не можеш да видиш лицето, което произнася думите)- но на хубавите и добри думи всеки вярва, някак. 

Не знам дали е професионално лицемерие, но определено бъка с него и тук.
    Проблема е (според моето скромно мнение) във вас самата, защото тръгвате в дадени отношения (виртуални в случая) с някакви очаквания и нагласи.
    А има ли очаквания и нагласи, рано или късно има жестоки разочарования.

Ако можете да оставите настрана очакванията, че в групата хората и днес ще са добронамерени, позитивно настроени към вас, ще имате общи поводи за усмивки и т.н., то нещата ще си дойдат на мястото.
    За вашата душевност и възприятия имам предвид, не за повсеместния световен душевен оргазъм.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Maleficient написа:

. Въпросът ми беше, дали всичко от това, което описах, за вас е нормално, приемливо и справедливо? Звучи като риторичен въпрос, но сигурно има механизми, с които човек да се чувства по-добре след подобни преживявания. 

Ми, те хората са различни т.е. с различен социален статус, мислене, възпитание, интереси, разбирания! Все някъде и за нещо ще възникне "конфликт" и тук е важно дали ще пренебрегнете егото си и ще продължите с усмивка и загърбвайки всички и всичко от дадената ситуация!?!

За жалост днес, човека се олицетворява на първо място с комплексарщина и простотия, а след това с лицемерие, алчност ,злоба ,завист т.е. ето и причините. Във виртуалният свят изброените причини се превръщат в силна карта за манипулации поради факта - анонимност! В реалният живот нещата са по - различни, но и не чак толкова, та .......

Та, извода е не се натоварвайте, а приемайте нещата, хъммм как да кажа - неглиже и продължавайте, като в същото време си вадите и съответните поуки!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ExaFlop написа:

"По-добре да си в устата. отколкото в краката на хората"
    Да те мразят, значи, че се страхуват от теб. Или някои хора просто си мразят по принцип.

Някой хора просто искат да те виждат на дъното това е истината 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Някой хора просто искат да те виждат на дъното това е истината 

Да, на принципа на шопа Нане:"Яз не сакам яз да съм добре, яз сакам Вуте да е зле."

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ... наистина сте очевидно точни хора и по някакъв човешки начин се отнесохте и косвено ми помогнахте- даже съвсем пряко :)

... горчивината отшумя , но снощи ми беше много зле. Отдавна не бях се чувствала толкова смазана. Чувството в момента е като след "буря". Като опустошено и празно отвътре.

Преди малко се разсмях с глас на нещо, но сякаш гледах отстрани как друг се смее, а вътрешно не ми беше радостно и смешно. Гледам с празен поглед и ... разбирате ли, сякаш душичката ми се е свила някъде надълбоко и я няма в мен ...

Пак мерси. Хубав ден ви пожелавам :)

• Харесва ми 4
    • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не позволявай емоционални вампири да ти влияят. Просто подминавай кментарите им, все едно не са писали/казали. Трудно се прави, но има ефеккт - така не даваш материал за връщане на отговор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Maleficient написа:

Преди малко се разсмях с глас на нещо, но сякаш гледах отстрани как друг се смее, а вътрешно не ми беше радостно и смешно. Гледам с празен поглед и ... разбирате ли, сякаш душичката ми се е свила някъде надълбоко и я няма в мен ...

А, бе я зарежи тия виртуални щуротии! Излез, изпии питие или се налудувай в някоя дискотека / бар с реални приятели!

Виртуалното и реалното са две различни измерения! Никога не знаеш кой стои зад виртуалният образ а ,той може да е хлапак, комплексар, недобронамерен, интригант човек или, или, или! Всичко това много удобно прикрито зад анонимноста! Не се съсипвай заради глупости!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хъ, не ни требе пъдарин  у нашия казан ... некой иска да се измъкне ...ъ-ъ-ъ... я си го дръпна надолу в катрана
    тъй де , това си е нашия Ад

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 11.08.2016 г. в 1:55, Maleficient написа:

И така за два-три дни ... успях (или напротив) да събера целия негативизъм. Има и много готини нови, които ми пишат и се радват, но не знам защо негативното и злобата заличи всичко. Оказа се че съм най-неприятният участник.

.....

А да ти е минавало през ума, че причината е в тебе? Щом почти целият форум не те харесва, едва ли е случайно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като прочетох заглавието на темата,викам си-Мале,Матрицата.Това в кръга на шегата.Сега сериозно-Мани го виртуалното.Има.Има хара.Има и Човеци.Но общо взето,виртуалното е отражение на реалното.Алчни,дребни,злобни,начумерени,ко начумерени направо начумондрени,душици.Не някой конкретно,не че съм песимист.Ама и аз съм част сигурно от цялото

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лесно е да кажеш на някой "тва е виртуално и е безмислено да се взима на сериозно".Всъщност не е точно така.Околните са като едно огледало.Независимо дали в интернет или не.Няма как ако няколко човека ти кажат, че си грозен и ти най-спокойно да се обърнеш на другата страна.Е, ако са някакви рандоми става, но ако това ти го каже човек, който довчера е бил мил, а днес не?Едва ли ще ти е все тая.

Аз от това което разбрах от темата, мога единствено да посъветвам авторката да ограничи контактите си с тея образи.Явно завистта им е в доста голямо количество.А да ревеш, задето някой ти е казал, че си тесногръда...Това е признак на слабост и едва ли не липса на самочувствие.Факт е че хората са лицемерни, завистливи, прости, но само си припомни, че единствения им шанс да бъдат "някой" е в интернета и анонимноста, която той предлага.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен нещата така ми изглеждат и мисля , че са си такива :      :)

Посрещай нещата с Ума си (мислене), а не с Душата си (емоции)!

Емоциите служат да предупреждават , че ще се/се случва нещо необичайно и подготвят субекта за срещата в конфликт на противо/взаимодействие - вливат адреналин и подобни , с действие подобно на наркотик.

Някои привикват към големи дози и си го търсят - скачат с парашути , ластици , карат автомобили с бесни скорости и т.н. екстремни упражнения.....:)

Е , къде другаде е по-безопасно да си набавиш адреналин , ако не в сайтовете ? Те , за какво всички са се залепили за "телефоните" си ? Ей ти днес и Покемони ! .... Кой по-умело , кой по-неумело...Следва да се проявява разбиране към тези , като към болни  въпреки , че по някога е ужасно досадно.......щракваш им копчето (или временно)....От там нататък емоциите са непотребни - следва да се владеят !.....

А светът е пълен с необичайности .....! :)

Това е истина стара колкото света ! Ако искаш да ти е мирна империята - хляб и зрелища за масите !!!....Днес само технологиите са други , но това вече е друга тема...

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, rrruuummm написа:

А да ти е минавало през ума, че причината е в тебе? Щом почти целият форум не те харесва, едва ли е случайно.

Това мнение го очаквах даже по-напред.
    Не е форум, а група. Пояснила съм, че вероятно си имат причина всички, които имат някакво недоброжелателно отношение. И повече от ясно е, че причината е в мен, щом отношението е към мен. НО идеята е, че има доста хора, които и аз не харесвам. И те са причина за това. Все пак не ги унижавам, дразня или провокирам. Така ясно ли е?

преди 4 часа, SHANOVr написа:

Лесно е да кажеш на някой "тва е виртуално и е безмислено да се взима на сериозно".Всъщност не е точно така.Околните са като едно огледало.Независимо дали в интернет или не.Няма как ако няколко човека ти кажат, че си грозен и ти най-спокойно да се обърнеш на другата страна.Е, ако са някакви рандоми става, но ако това ти го каже човек, който довчера е бил мил, а днес не?Едва ли ще ти е все тая.

Аз от това което разбрах от темата, мога единствено да посъветвам авторката да ограничи контактите си с тея образи.Явно завистта им е в доста голямо количество.А да ревеш, задето някой ти е казал, че си тесногръда...Това е признак на слабост и едва ли не липса на самочувствие.Факт е че хората са лицемерни, завистливи, прости, но само си припомни, че единствения им шанс да бъдат "някой" е в интернета и анонимноста, която той предлага.

Много ми хареса точността, с която си разбрал как съм се почувствала, все едно си бил на мое място :) И за другото си прав- за рева и самочувствието. Още повече, че това е наистина брутално психическо изтощение сравнимо не да си избягал километри без да спреш и да се чувстваш размазан, ами ... като на Уили койота да ти се стовари нещо тежко и да те размаже :) Мисля, че си извадих поуките. А и вярвам в едно нечовешко възмездие и че рано или късно причинителите си получават заслуженото :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, Maleficient написа:

....рано или късно причинителите си получават заслуженото :)

Така е ! Получават си го......адреналина !!! :)

Ако искаш да ги "убиеш" , не им го давай - отмини ги , без да ги забелязваш ....!!! :lol6:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като попадна и прочета тема,в която автора се описва като жертва,мога да кажа само едно---'като не му понася виртуала-самоизтриваш се и OUT'!,защото следващата тема ще бъде озаглавена 'Всичко е така,както изглежда'в стил 'Кой уби Лора Палмър'.Господарката на злото още не е разбрала защо само Чък Норис може да пие вода от чешмата на ЕКС!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, <univers> написа:

Като попадна и прочета тема,в която автора се описва като жертва,мога да кажа само едно---'като не му понася виртуала-самоизтриваш се и OUT'!,защото следващата тема ще бъде озаглавена 'Всичко е така,както изглежда'в стил 'Кой уби Лора Палмър'.Господарката на злото още не е разбрала защо само Чък Норис може да пие вода от чешмата на ЕКС!

А според мен тия истории от типа "Никой не ме обича", "Всички ме мразят", "Искам да се самоубия" са чиста измислица на автора с цел внимание и мимолетна популярност във форума. Всички наивнитети се надпреварват да дават акъли и съчувствие. На всички съвети авторката отговаря вежливо, но някак не намира отговор в тях. Следват още по-задълбочни разисквания, конфронтации и т.н.  Темата набъбва, целта е изпълнена.

Разгледайте други подобни теми и ще видите, че схемата е същата. Аман от форумни тролове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, rrruuummm написа:

...Аман от форумни тролове.

Мисля , че се заблуждаваш .

Много от тях са чистосърдечни , вярващи и наивни душици - не знаят в кой свят живеят и как да мислят (никой не ги е учил)....

Може в това и аз да се заблуждавам , но мен пък от това не ме "боли"....ако мога да помогна с нещо - помагам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изчетох всичко и ми стана интересно - как е положението сега при авторката. Има ли някакво развитие? Игнорилала ли е терзанията и виртуалното забатачване :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.