Премини към съдържанието
cybercop

Проблем с Catfish под Ubuntu 16.04

Препоръчан отговор

При търсене с Catfish, програмата намира файловете, но, като кликна върху тях в списъка на търсачката или, като избера опция "Отваряне", документът не може да се отвори.

Изход : "Catfish could not find the default open wrapper."

Някой друг, констатирал ли е подобен проблем и знае ли, на какво може да се дължи?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не може да екзекне дефолтния текстов редактор, явно не е указан и не го намира, като цъкнеш на Show in File Manager бачка ли

/usr/share/appdata/catfish.appdata.xml

/usr/share/applications/catfish.desktop

/usr/share/catfish/appdata/catfish.appdata.xml.in

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не работи и тази опция. Позволява само изтриване и копиране. Това е много оголена инсталация върху ubuntu-server. Може да не се е инсталирала някоя зависимост, която не е критична, но да се изисква за създаването на асоциативни връзки.

преди 1 час, kovalski написа:

не може да екзекне дефолтния текстов редактор, явно не е указан и не го намира, като цъкнеш на Show in File Manager бачка ли

/usr/share/appdata/catfish.appdata.xml

/usr/share/applications/catfish.desktop

/usr/share/catfish/appdata/catfish.appdata.xml.in

Липсват ми първия и последния файл. Би ли ми ги изпратил. Аз през това време ще инсталирам catfish на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под коя работна среда е това ?

Програмата catfish е направена така, ,че да отваря файловете с wrapper според работна среда .

Xfce - exo-open

Gnome - gnome-open

Не намерена среда  - xdg-open

Ако речем ,че ползваш Xfce , трябва да имаш exo-open , какво връща ? 

type exo-open

Ако имаш пакета exo-open и проблема е все още на лице , тогава най добре форсирай приложението да го използва ,ето така :

catfish --wrapper=exo-open

Мисля ,че опцията --wrapper прави точно това, макар ,че може в някои версии да я няма тази опция . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, ivoarch написа:

Ако имаш пакета exo-open и проблема е все още на лице , тогава най добре форсирай приложението да го използва ,ето така :

catfish --wrapper=exo-open

Мисля ,че опцията --wrapper прави точно това, макар ,че може в някои версии да я няма тази опция . 

Благодаря ! Тази команда в стартера ми реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всяко нещо си иска неговото:

def open_file(self, filename):
            """Open the specified filename in its default application."""
            logger.debug("Opening %s" % filename)
            command = ['xdg-open', filename]
            try:
                subprocess.Popen(command, shell=False)
                return
            except Exception as msg:
                logger.debug('Exception encountered while opening %s.' +
                             '\n  Exception: %s' +
                             filename, msg)

self.get_error_dialog(_('\"%s\" could not be opened.') %
                                  os.path.basename(filename), str(msg))

липсва ти xdg-utils дебът и ше минеш по мързеливия начин

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, kovalski написа:

всяко нещо си иска неговото:

липсва ти xdg-utils дебът и ше минеш по мързеливия начин

Да, прав си. Оказва се, че наистина не са инсталирани.

П.П.: Оказа се, че последната версия на Catfish не поддържа wrapper. След инсталацията на xdg-utils, вече всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

еми пропуск на тъпия девелопър, след като в кода си ползва xdg тулсовете не ги е посочил в зависимостите, че да не се занимаваме с неговите пропуски, посочил е само:

gir1.2-gdkpixbuf-2.0

gir1.2-glib-2.0

gir1.2-gtk-3.0

gir1.2-pango-1.0

python3:any (>= 3.3.2-2~)

python3-gi-cairo

python3-pexpect

Редактирано от kovalski
    двусмислие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@kovalski

Не ми трябва да се занимавам повече. Проблемът се реши с инсталирането на xdg-utils. Това е може би единствената инсталация в която този пакет липсва. Досега, винаги е бил в списъка със зависимостите на някое от приложенията и е бил инсталиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

допуснал съм в бързината двусмислие:emoji_smiley-02: имах предвид , че заради пропуска в творението(което в превод значи сом:emoji_smiley-02:)  на девелопъра ровим в тия работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами, най вероятно я е тествал и е видял, че стартира и търси коректно. Чак до отваряне на файл от списъка не се е стигнало. Иначе от GTK3 базираната версия съм много доволен. В търсенето няма разлика, но изглежда много красиво.

https://s19.postimg.org/6xsn84ub5/catfish.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от glowmaster7
         Лаптопа е с Ubuntu и с голямо нежелание го ползвам заради тази система, има ли начин да копирам/клонирам този от PC върху лаптопа.
         Win 10 pro е директена актуализация от предишният ми win 7 pro и няма ключ за активация, така като всичко става автоматично, когато update-вах.
        Добро утро на всички ^^
      • от streleca_stz
        Здравейте,
        Имам пробем с линукса ми - не мога да се свърша с никаква LAN мрежа. До колкото виждам от лога (прикачен по-долу) се оказва, че адаптерът е спрян, но не мога да го пусна - през мениджъра в настройките така и не ми дава като опции да го "включа", а ръчното създаване на LAN мрежа не оказа някаква промяна... Някой ако може да даде предложение как да реша този проблем ще съм Ви много благодарен!

• от Programmer-01
        Здравейте! Имам таблет с андроид, но съм голям фен на ubuntu и искам да си го инсталирам на самия таблет. Възможно ли е да се направи double boot двойно зареждане и да имам и двете операционни системи?
      • от cybercop
        Причината да пусна тази статия е, че, разглеждайки Xubuntu-core, забелязах, че хибернацията е изключена по подразбиране. Възможно е, положението да е същото и в Xubuntu Desktop.
        Включването на хибернацията е много лесно.
        Отваряте файловия мениджър, като администратор, като натиснете едновременно Alt+F2 и напишете в полето gksu thunar
        http://s19.postimg.org/vzmq44ttf/hibernate1.png
        Отивате във файлова система /var/lib/polkit-1/localauthority/10-vendor.d/ и отваряте с текстов редактор файла com.ubuntu.desktop.pkla
        http://s19.postimg.org/u93p2ncab/vir_lib.png
        Променяте параметрите на последните редове на тези две секции от "no" на "yes"
        http://s19.postimg.org/uzwf8fenn/hib2.png
        [Disable hibernate by default in upower]
        Identity=unix-user:*
        Action=org.freedesktop.upower.hibernate
        ResultActive=yes
        [Disable hibernate by default in logind]
        Identity=unix-user:*
        Action=org.freedesktop.login1.hibernate;org.freedesktop.login1.handle-hibernate-key;org.freedesktop.login1;org.freedesktop.login1.hibernate-multiple-sessions;org.freedesktop.login1.hibernate-ignore-inhibit
        ResultActive=yes

Запазвате промените, затваряте файла и файловия мениджър. Обикновено, хибернацията се появява, като опция веднага, без да е необходим рестарт.
        Можете да отворите гореописания файл директно от терминала с командата:
        sudo leafpad /var/lib/polkit-1/localauthority/10-vendor.d/com.ubuntu.desktop.pkla
        където да направите корекциите. Ако ползвате друг текстов редактор, замествате с неговото име leafpad в командата.
        http://s19.postimg.org/t9de6xx4j/term.png
      • от HardJ
        Здравейте преди 3 дена си инсталирах Убунту чрез Windows 8.1,но не съм въобще доволен като OS бих искал да се върна,но не мога да разбера как опитах сумати и начини то не беше ли Yumi,Netbootin и незнам си още какво
        Бихте ли ми помогнали искам инсталацията да е през USB
        Благодаря предварително
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.