Премини към съдържанието
G.Koleff

Включване на desire 601 с неработещ power button

Препоръчан отговор

Здравейте.

От край време имам проблеми с power бутона на HTC Desire 601, но преди няколко дни съвсем издаде багажа. Самата "цъкалка" се отлепи от лентовия кабел и в момента няма какво да се натиска - съответно нямам как да си отключвам, заключвам и най-важното, включвам телефона по лесен начин. За отключването и заключването намерих временно решение с приложение, което ми позволява да ползвам бутоните за звука за тази цел. За жалост, обаче, най-неприятното стана вчера и телефона ми се изключи поради липса на батерия и в момента нямам как да го включа. Прерових доста теми из форумите, но в моята ситуация не намерих решение. Апарата е отключен с оригиналната операционна система.

Пробвал съм следните методи:
    - Свързване на телефона със зарадно и задържане на Volume down + home button (и взички други възможни комбинации);
    - Свързване на телефона със зарядно без батерия;
    - Свързване на телефона със зарядно, при което батерията се маха и слага веднага след това;
    - Ръчно наместване на падналата част от копчето и натискането й;

Нищо не помогна. 

Ако някой знае как мога да си включа телефона предвид ситуацията в която се намира, моля да помогне, ще съм много благодарен.

Редактирано от G.Koleff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То, така или иначе пак ще стигнеш един ден до същата ситуация! Всяко временно решение е глупаво така, че най добре на сервиз и там да му мислят какво и как ще поправят, препаравят и пр!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като се е отлепила цъкалката, с една жичка или отвертка правиш късо между двете площадки, където е била запоена и телефонът ще се включи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, simtech написа:

Като се е отлепила цъкалката, с една жичка или отвертка правиш късо между двете площадки, където е била запоена и телефонът ще се включи.

И така до следващия път! :))))

Докато чака за мнения и се стиска за 20 лева така ще да е защото за времето на чакане на празни писаници и коментари, то в някой сервиз телефона вече  щеше да е поправен и работещ вече нормално!

П.П. така и не проумях как се е скепеле щракалката! Явно след безспирни ремонти и подобрения над нещо, което не се е е нуждаело то ремонт и си е работело прилично, но ....!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

П.П. така и не проумях как се е скепеле щракалката! Явно след безспирни ремонти и подобрения над нещо, което не се е е нуждаело то ремонт и си е работело прилично, но ....!

Бутоните за включване са много капризни микро-ключета, а в другият случай са една ламаринка, гъвкава, загърната в найлон. И двете са калпави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Кумчо вълчооо написа:

И така до следващия път! :))))

Докато чака за мнения и се стиска за 20 лева така ще да е защото за времето на чакане на празни писаници и коментари, то в някой сервиз телефона вече  щеше да е поправен и работещ вече нормално!

Познавам няколко човека със същия модел, които имаха абсолютно същия проблем с този бутон. Явно са пестили от материали хората. А до сервизите, ходих на 2 места (уж сервизи с добро име), където ми казаха, че не могат да го оправят (или по точно не се хващат да поправят "такива модели". Аз съм си поръчал копче от Китай, просто го чакам да дойде. Все пак ако знаете добри сервизи във Варна, ще се радвам да споделите.

преди 6 часа, simtech написа:

Може ли да поясните как по-точно да направя късо на платката

Редактирано от G.Koleff (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, G.Koleff написа:

Може ли да поясните как по-точно да направя късо на платката

Да беше пуснал една снимка на ситуацията! Въпросната щракалка как е монтирана ???

Както и да е. Лесно е, но и  неудобно! Проследяваш изводите на въпросната щракалка до място, удобно място където би могло с малка часовникарска отверка да направиш късо между тях!  Повтарям - между самите изводи т.е. имитираш действието на ключето с това действие. Мястото трябва да е електропроводимо т.е да няма  изолационен лак или найлонова изолация! Друг вариант е да последвате описаното от нашия  съфорумник simtech - " Като се е отлепила цъкалката, с една жичка или отвертка правиш късо между двете площадки, където е била запоена и телефонът ще се включи."

Предвид извънредно плътния монтаж, то лесно би настанала беля! За това си намери някакъв алтернативен апарат до идването на резервната част!

Трудно се дава така съвет от разстояние!  Трудно и опасно за апарата!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 11.08.2016 г. в 20:33, Кумчо вълчооо написа:

Да беше пуснал една снимка на ситуацията! Въпросната щракалка как е монтирана ???

Както и да е. Лесно е, но и  неудобно! Проследяваш изводите на въпросната щракалка до място, удобно място където би могло с малка часовникарска отверка да направиш късо между тях!  Повтарям - между самите изводи т.е. имитираш действието на ключето с това действие. Мястото трябва да е електропроводимо т.е да няма  изолационен лак или найлонова изолация! Друг вариант е да последвате описаното от нашия  съфорумник simtech - " Като се е отлепила цъкалката, с една жичка или отвертка правиш късо между двете площадки, където е била запоена и телефонът ще се включи."

Предвид извънредно плътния монтаж, то лесно би настанала беля! За това си намери някакъв алтернативен апарат до идването на резервната част!

Трудно се дава така съвет от разстояние!  Трудно и опасно за апарата!

Ето една снимка на платката (качеството е меко казано ужасно.. просто в момента нямам с какво да снимам). При мен има 4 извода на самата платка. Както предложи @simtech, опитах да дам на късо горен ляв с горен десен и долен ляв с долен десен извод, но нищо не се получи. Апаратът все още реагира на зарядното. Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.