Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам правилно ли съм подбрал компонентите съвпадат ли частите ако се сглоби ще може ли да тръгне?

IMG_20160811_141902.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Kristian Denkov написа:

Здравейте, искам да попитам правилно ли съм подбрал компонентите съвпадат ли частите ако се сглоби ще може ли да тръгне?

IMG_20160811_141902.jpg

Ще тръгнат ама performan-са ще е бозa:

GB B150M-DS3H LGA1151
    I7-6700K /4G/8MB/BOX/LGA1151 Клокни го на 4.5/4.6ghz
    8G DDR4 2133 ADATA
    1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
    Zalman Case ATX Z1 NEO
    DeepCool PSU 500W 80+ APFC DN500 V2
    ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING
    DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 300 PWM 1151/775/1366/AMD

Обща стойност - 1 857.70 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Lenovo606 написа:

преди 5 минути, Lenovo606 написа:

А на тази която съм направил изобщо игрите как ще вървят питам, защото искам да разбера дали избирам правилно компонентите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Lenovo606 написа:

Съмнявам се да го клокне с този охладител... (То не, че не може, ама ще съсипе процесора), в другата тема, аз си мислех, че ще може да се клокне на 4,2-4,3 с Arctic Freezer i32 (и все още мисля, че ще успее, но не е гаранция), но все пак се оказа, че ще трябва охладител за 80 лева минимум, а ти искаш да го клокне на 4,5-4,6 с охладител за 30 лева... Това захранване, макар и да има 80+ сертификат, едва ли е най-добрия избор, особено за такава конфигурация.

преди 7 минути, Kristian Denkov написа:

А на тази която съм направил изобщо игрите как ще вървят питам, защото искам да разбера дали избирам правилно компонентите?

Доста по-зле от това предложение, което ще дам по-долу.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Lenovo606 написа:

Кое, кое ще е боза?! Някаква нова дума ли сътвори полиглотското ти съзнание?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето го моето предложение:

8G DDR4 2133 ADATA 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    Zalman Case ATX Z1 NEO 
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4 LGA1151 
    CM HYPER 612 V2 

Обща стойност - 1 846.77 лв. с ДДС

П.С. Процесора може да го клокнеш МАЛКО, примерно на 3,8 би трябвало този охладител да е достатъчен, но нека все пак и други да се изкажат, че да не стане като в предишната тема - Достатъчен, достатъчен и накрая недостатъчен.

П.С. 2 В моята конфигурация не съм сложил SSD, защото не останаха пари, ако се вземе обикновено дъно със заключения процесор и без охладителя, спокойно ще може да се вземе добро SSD.

П.С. 3 За да те ориентирам колко по-зле е 950 спрямо 1060 мога да ти кажа, че в повечето игри 1060 ще извади 30-50 FPS повече от 950, примерно в GTA 5, 950 вади 40-50 FPS, 1060 ще извади 75-90 FPS. И това се отнася и до повечето игри. От друга страна си сложил и 6500, a aз 6600 процесор, едва ли ще видиш голяма разлика във FPS-a, но и от там сложи 5 FPS, а ако го клокнеш и повече.

П.С. 4 А @Lenovo606 направо си те пуска по пързалката... С B150M дъно и охладител за 30 лева тръгнал да клокна i7-6700K на 4,6 Ghz:13:, сложил и някакво захранване на Deepcool 500W... Не, че няма да ти свърши работа, но за 8 лева отгоре се взима EVGA 430W 80+, а за още 8-10 лева отгоре се взима XFX TS 430W 80+ bronze/Seasonic SSR430W, a в случая на моята конфигурация за 135 лева се взима и качествено захранване на XFX (Seasonic :D ) TS 550W 80+ Gold, дори да не е XFX-a (550W), за 105 лева се взима be quiet! 550W.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, kyoshinn написа:

Ето го моето предложение:

8G DDR4 2133 ADATA 
    Zalman Case ATX Z1 NEO 
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4 LGA1151 
    CM HYPER 612 V2 

Обща стойност - 1 846.77 лв. с ДДС

П.С. Процесора може да го клокнеш МАЛКО, примерно на 3,8 би трябвало този охладител да е достатъчен, но нека все пак и други да се изкажат, че да не стане като в предишната тема - Достатъчен, достатъчен и накрая недостатъчен.

П.С. 2 В моята конфигурация не съм сложил SSD, защото не останаха пари, ако се вземе обикновено дъно със заключения процесор и без охладителя, спокойно ще може да се вземе добро SSD.

П.С. 3 За да те ориентирам колко по-зле е 950 спрямо 1060 мога да ти кажа, че в повечето игри 1060 ще извади 30-50 FPS повече от 950, примерно в GTA 5, 950 вади 40-50 FPS, 1060 ще извади 75-90 FPS. И това се отнася и до повечето игри. От друга страна си сложил и 6500, a aз 6600 процесор, едва ли ще видиш голяма разлика във FPS-a, но и от там сложи 5 FPS, а ако го клокнеш и повече.

Мисля,че разбрах ако рсзполагам с бюджет от 1900лв гледам да истискам максимално от него. Да разбирам ли че моята конфигурация съм я направил правилно само че за тези пари може да се всеме 2х по-мощна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, Kristian Denkov написа:

Мисля,че разбрах ако рсзполагам с бюджет от 1900лв гледам да истискам максимално от него. Да разбирам ли че моята конфигурация съм я направил правилно само че за тези пари може да се всеме 2х по-мощна?

За 130 лева вземи този охладител - Noctua NH-U14S CPU Cooler , че да си нямаш проблеми с клока. Значи за твоята конфигурация, не че е зле, но просто са небалансирани компонентите. От такова дъно няма смисъл, освен ако не се нуждаеш от портовете, примерно HDS-то, което е с 33 лева по-евтино ще ти свърши същата работа. Захранването не е лошо, но за 6 лева отгоре се взима XFX TS 550W 80+ Gold, което е по-качествено, сложил си 2х4 RAM памет на дъно с 2 слота, ами ако след 2 месеца решиш, че ти трябват още 8 GB какво правиш ? Кутията също не е лоша, но за същите пари се взима Define S Black, която мисля, че е най-добрата за тези цени. Сложил си ненужно скъп хард диск, значи дали ще сложиш хард диск от 100 лева или от 150, няма ама никаква разлика, особено в FPS-a, та няма смисъл от този ненужно скъп хард диск, а сега видях, че си сложил и 2 броя :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, kyoshinn написа:

За 130 лева вземи този охладител - Noctua NH-U14S CPU Cooler , че да си нямаш проблеми с клока. Значи за твоята конфигурация, не че е зле, но просто са небалансирани компонентите. От такова дъно няма смисъл, освен ако не се нуждаеш от портовете, примерно HDS-то, което е с 33 лева по-евтино ще ти свърши същата работа. Захранването не е лошо, но за 6 лева отгоре се взима XFX TS 550W 80+ Gold, което е по-качествено, сложил си 2х4 RAM памет на дъно с 2 слота, ами ако след 2 месеца решиш, че ти трябват още 8 GB какво правиш ? Кутията също не е лоша, но за 4 лева отгоре се взима Define S Black, която мисля, че е най-добрата за тези цени. Сложил си ненужно скъп хард диск, значи дали ще сложиш хард диск от 100 лева или от 150, няма ама никаква разлика, особено в FPS-a, та няма смисъл от този ненужно скъп хард диск.

Много ти благодаря за бързите отговори и обяснения просто искам да се науча да правя конфигурци по цял ден чета гледам тестове и затова попитах какво мога да махна какво да сложа. Но ти направи за тези пари много по-мощна с която ще подкарам доста игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега от поста на човека виждам ,че не е съвсем наясно с материала. Не го тормозете с клокване, че ще направи някоя беля :) . Взимай читава i5 с хубаво видео и не се занимавай с клокване и охладители. За тия пари къде си приготвил GTX 950 е подигравка. Не че е лоша картата, но за комп до 1000 лв. И определено си вземи SSD. Разлика... от земята до небето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, XoBoT написа:

Сега от поста на човека виждам ,че не е съвсем наясно с материала. Не го тормозете с клокване, че ще направи някоя беля :) . Взимай читава i5 с хубаво видео и не се занимавай с клокване и охладители. За тия пари къде си приготвил GTX 950 е подигравка. Не че е лоша картата, но за комп до 1000 лв. И определено си вземи SSD. Разлика... от земята до небето.

Да не съм много наясно се още се оптивам да се науча как да направя конфигирация максимално мощна според определен бюджет.

П.С Не искам да пипам по клокове първо не разбирам второ не смея хД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5 което си избрал си е достатъчно бърз процесор и без да го тормозиш допълнително. Остави това за ентусиастите :).Моя съвет е разкарай тая кутия и си вземи една за към 60 лв. Такова захранване също ти е излишно. 450w е напълно достатъчно за такава машина. Мога да ти препоръчам Corsair VS450 (сигурен съм,че има и по-добри варианти,препоръчвам го от първа ръка, 4 години безпроблемна работа при мен) има го мисля за 80-90лв. по спомени. Видео карта минимум RX470, ако имаш пари взимай GTX 1060. А да и РАМ-а, вземи си една плочка 8GB, в последствие ще ти се наложи да слагаш още,не е далеч времето в което 8ГБ ще малее. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, XoBoT написа:

i5 което си избрал си е достатъчно бърз процесор и без да го тормозиш допълнително. Остави това за ентусиастите :).Моя съвет е разкарай тая кутия и си вземи една за към 60 лв. Такова захранване също ти е излишно. 450w е напълно достатъчно за такава машина. Мога да ти препоръчам Corsair VS450 (сигурен съм,че има и по-добри варианти,препоръчвам го от първа ръка, 4 години безпроблемна работа при мен) има го мисля за 80-90лв. по спомени. Видео карта минимум RX470, ако имаш пари взимай GTX 1060. А да и РАМ-а, вземи си една плочка 8GB, в последствие ще ти се наложи да слагаш още,не е далеч времето в което 8ГБ ще малее. Успех

Много ти благодаря за изчерпателните отговори мисля че разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом няма да се клоква, ето това предложение не е лошо: 

ASROCK B150M PRO4 
    I5-6600/3.3/6M/BOX/LGA1151 
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 
    ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    FD DEFINE S BLACK 
    CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV 

Обща стойност - 1 891.32 лв. с ДДСколичка Сложил съм дъно с 4 слота за RAM, та може да се вземе 2х4 RAM памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, kyoshinn написа:

Щом няма да се клоква, ето това предложение не е лошо: 

ASROCK B150M PRO4 
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 
    ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    FD DEFINE S BLACK 
    CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV 

Обща стойност - 1 891.32 лв. с ДДСколичка Сложил съм дъно с 4 слота за RAM, та може да се вземе 2х4 RAM памет.

Лол тази конфигурация е 122717171 по-хубава по-мощна от моята.

П.С доро сега разбирам че съм сложим 2 хард диска. Благодаря за отделеното време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори можем да вкараме и 1070 в играта: 

ASROCK H110M-HDS LGA1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    PALIT GTX1070 SUPER JETSTREAM 8GB 
    Zalman Case ATX Z1 NEO 

Обща стойност - 1 912.71 лв. с ДДСколичка, но не смятам, че на фона на SSD, по-добра кутия (и то много) и по-хубаво дъно с 4 слота (не е чак от толкова голямо значение) според мен не си заслужава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вместо това предлагам да вкараш по- добра РАМ. Тая AData нещо доверие и нямам ( лично мое мнение, без да изпадаме в ненужни полемики). Както и да е с това не мисля , че   ще има проблеми да здъвче и изплюе всичко което му подхвърлиш. Освен ако не гоним някви 4 к резолюции и хардкор видео заигравки и обработки. Комп който няма да пипнеш с години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 52 минути, XoBoT написа:

Вместо това предлагам да вкараш по- добра РАМ. Тая AData нещо доверие и нямам ( лично мое мнение, без да изпадаме в ненужни полемики). Както и да е с това не мисля , че   ще има проблеми да здъвче и изплюе всичко което му подхвърлиш. Освен ако не гоним някви 4 к резолюции и хардкор видео заигравки и обработки. Комп който няма да пипнеш с години :)

Влез в другата  тема за конфигурацията до 3 бона и виж колко много се изписа на тема "ADATA". Или нека @Qnko222222 да дойде да драсне 2 реда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.