Премини към съдържанието
theking44

Инсталиране на РОМ за галакси С6

Препоръчан отговор

Здравейте имам един въпрос към Вас този РОМ http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12318  е точно за моя телефон но на характеристиките пише че е базирана на андроид 5.0 lollipop поне аз така го разбрах та въпроса ми е дали този РОМ ще стане на андроид 6.0.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 минути, theking44 написа:

Здравейте имам един въпрос към Вас този РОМ http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12318  е точно за моя телефон но на характеристиките пише че е базирана на андроид 5.0 lollipop поне аз така го разбрах та въпроса ми е дали този РОМ ще стане на андроид 6.0.1

Пише това:

ROM OS Version: 5.0.x Lollipop

И как мислите да го докарате до 6. Ако инсталирате отгоре някой ъпдейт от Самсунг ще загубите всички къстомизации и оптимизации на ROM-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, theking44 написа:

Ако в момента няма проблеми с РОМ-а на Самсунг (в което съм 99% убеден), по-добре не го сменяй. Така хем ще падне гаранцията (ако още има такава), хем може да има бъгове и дори да се появи проблем в работата на хардуера. Ако целта на смяната е осигуряване на руут достъп, замисли се струва ли си риска на фона на евентуалните ползи, които ще има от него (възможност за употреба на f.lux, например). Ако целта е самоцелно преминаване към андроид 6, то не си струва главоболията - подобренията при него са основно под капака, като едва ли ще ти направят особено впечатление, освен ако не си маниак на тема живот на батерията и т.н. В заключение - S6-цата ще работи най-добре с РОМ-а от производителя ѝ.

Относно последното - сега се сетих, че моделът вече получи официален ъпдейт към андроид 6.

Редактирано от критичен (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, capnemo написа:

Пише това:

ROM OS Version: 5.0.x Lollipop

И как мислите да го докарате до 6. Ако инсталирате отгоре някой ъпдейт от Самсунг ще загубите всички къстомизации и оптимизации на ROM-а

А как мога да инсталирам този http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/samsung-galaxy-s-6--s-6-edge-unified-development/cyanogenmod-13-galaxy-s6-t3269984 пробвам през TWRP Recovery mode версия 3.0.0 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявам се да си обърнал внимание на този текст от сайта, който пращаш:

/* What’s working */

Basic 2D graphics
    Wi-Fi
    AP hotspot
    Audio
    Microphone
    SMS/MMS/Mobile Data(3G, LTE)
    Call
    Sensors
    NFC
    LED(WIP)
    MTP
    Suspend(deep-sleep)

/* What’s not working */

Camera
    GPS
    Hardware accelerated video/audio encoding/decoding
    Proper 3D graphics
    Listing network operator
    Everything else.
    Even what’s listed on “What’s working” has room to improve and may have some serious bugs.
    With 2D graphics, there are noticeable framedrops and tearing.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, критичен написа:

Ако в момента няма проблеми с РОМ-а на Самсунг (в което съм 99% убеден), по-добре не го сменяй. Така хем ще падне гаранцията (ако още има такава), хем може да има бъгове и дори да се появи проблем в работата на хардуера. Ако целта на смяната е осигуряване на руут достъп, замисли се струва ли си риска на фона на евентуалните ползи, които ще има от него (възможност за употреба на f.lux, например). Ако целта е самоцелно преминаване към андроид 6, то не си струва главоболията - подобренията при него са основно под капака, като едва ли ще ти направят особено впечатление, освен ако не си маниак на тема живот на батерията и т.н. В заключение - S6-цата ще работи най-добре с РОМ-а от производителя ѝ.

Относно последното - сега се сетих, че моделът вече получи официален ъпдейт към андроид 6.

В прочем тъй и тъй вече KNOX e 0x1 и телефона си работи под  андроид 6.0.1 Вие само кажете може ли или не може и аз да знам какво да правя не че ще сменям РОМ а но кажете дали ще тръгне или няма 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, theking44 написа:

В прочем тъй и тъй вече KNOX e 0x1 и телефона си работи под  андроид 6.0.1 Вие само кажете може ли или не може и аз да знам какво да правя не че ще сменям РОМ а но кажете дали ще тръгне или няма 

Ако намериш информация как да го инсталираш правилно (защото аз не знам как се инсталира през TWRP) и успееш, ще върви. Може да се сблъскаш обаче с проблемите, които цитирах. Прави ми впечатление, че в сайта на Cyanogenmod в лявата колона устройствата от S-серията на Самсунг стигат до S5 и после няма. Ако искаш, потърси друг ROM и чети внимателно какви възможни грешки са описани. Ние трудно можем да гадаем дали всичко е наред, докато те все пак ги пробват отгоре-отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, критичен написа:

Ако намериш информация как да го инсталираш правилно (защото аз не знам как се инсталира през TWRP) и успееш, ще върви. Може да се сблъскаш обаче с проблемите, които цитирах. Прави ми впечатление, че в сайта на Cyanogenmod в лявата колона устройствата от S-серията на Самсунг стигат до S5 и после няма. Ако искаш, потърси друг ROM и чети внимателно какви възможни грешки са описани. Ние трудно можем да гадаем дали всичко е наред, докато те все пак ги пробват отгоре-отгоре.

Може ли да ми предложите Вие такъв РОМ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, theking44 написа:

Може ли да ми предложите Вие такъв РОМ 

По принцип въобще ме няма в областта на ROM-овете, защото просто съм против използването на нечии... да ги наречем неофициални разработки. Ако толкова държиш да пробваш да работиш с друг ROM, поне опитай този - http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/development/alexis-rom-1-0-feel-game-sound-01-04-t3349944

Пращам ти го заради това, че е качен днес, базиран е на Android 6 и не видях да е писано, че нещо не работи с него. Разбира се, не смятай мнението ми за последна инстанция и премисли дали да използваш ROM-а. Единственото, към което се придържам, е съветът ми да не пипаш добре работещата машинка. :)

http://itechify.com/2016/07/24/root-install-custom-rom-galaxy-s6-samsung/ - Това също виж дали ти е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

СА

преди 14 минути, критичен написа:

По принцип въобще ме няма в областта на ROM-овете, защото просто съм против използването на нечии... да ги наречем неофициални разработки. Ако толкова държиш да пробваш да работиш с друг ROM, поне опитай този - http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/development/alexis-rom-1-0-feel-game-sound-01-04-t3349944

Пращам ти го заради това, че е качен днес, базиран е на Android 6 и не видях да е писано, че нещо не работи с него. Разбира се, не смятай мнението ми за последна инстанция и премисли дали да използваш ROM-а. Единственото, към което се придържам, е съветът ми да не пипаш добре работещата машинка. :)

http://itechify.com/2016/07/24/root-install-custom-rom-galaxy-s6-samsung/ - Това също виж дали ти е полезно.

А как се инсталира това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.