Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взех си тази https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit/geforce-gtx-770-jetstream-4gb-gddr5-256bit-pci-e-ne5x770010g2-1041j-p173333005/ видео карта, въпроса ми е на 450 W ще бъде ли добре, достатъчно ли са? Или ще трябват 500W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, DangerousWolf написа:

Взех си тази https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit/geforce-gtx-770-jetstream-4gb-gddr5-256bit-pci-e-ne5x770010g2-1041j-p173333005/ видео карта, въпроса ми е на 450 W ще бъде ли добре, достатъчно ли са? Или ще трябват 500W?

A случайно да ни снабдиш с информация относно, процесор, монитор, нещо HDD/SSD, някакви допълнителни неща...

Иначе смятай Процесор около 90, останалите неща 80, монитор 40, видеокартата 230 и колко станаха ? 440W и това, ако караме на изуст :D 

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То 500 може да е по-слабо от 450 демек зависи от захранването. Ако кажеш какво ти е ще ти се отговори точно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка - INTEL DH67CLB3 /H67/1155/BULK

Процесор - I7-2600 /3.4G/8MB/BOX/LGA1155

Памет - RAM 4GB x2 

Хард диск - 500 GB 

Видео - Palit GeForce GTX 770 JetStream 4GB GDDR5 256bit 

Монитор - BENQ FP91G+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да кажеш точен модел на захранването. Най-добре е е да отвориш кутията и да видиш етикета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да не е достатъчно, използвах OuterVision, за да пресметна горе-долу колко ще е консумацията и излезе 414W, като съм избрал само основните неща (Процесор, видео карта, хард диск, клавиатура/мишка и то стандартни, а не геймърски), а ако е и някое ниско качествено захранване, просто забрави :D 

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.08.2016 г. в 20:48, kyoshinn написа:

A случайно да ни снабдиш с информация относно, процесор, монитор, нещо HDD/SSD, някакви допълнителни неща...

Иначе смятай Процесор около 90, останалите неща 80, монитор 40, видеокартата 230 и колко станаха ? 440W и това, ако караме на изуст :D 

Монитора точи енергия от захранването на компютъра?!? Явно съм липсвал от тази лекция..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил поне 550W качествено захранване. 500W може да и стигнат но е добре да не се товари твърде много захранването за да има по-дълъг живот системата или поне самото захранване да е по-ефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да му смятате ватовете, вижте какви конектори се изискват от видеото ( 6-pin X1 8-pin X1 ). След това кои захранвания покриват изискванията. 
450 може и да стигнат, но няма такива, които да поддържат тези конектори, ще трябват преходници, което никак не е добре. 
Иначе си мисля нещо от рода на CORSAIR CS550M (170лв) или дори Corsair RM550x (200лв).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Дриско Бийтъ написа:

Монитора точи енергия от захранването на компютъра?!? Явно съм липсвал от тази лекция..

Holy, моя е грешката...

преди 13 минути, danchobg написа:

Преди да му смятате ватовете, вижте какви конектори се изискват от видеото ( 6-pin X1 8-pin X1 ). След това кои захранвания покриват изискванията. 
450 може и да стигнат, но няма такива, които да поддържат тези конектори, ще трябват преходници, което никак не е добре. 
Иначе си мисля нещо от рода на CORSAIR CS550M (170лв) или дори Corsair RM550x (200лв).

По-добре това на XFX TS 550W80+ Gold за 135 лева, смята, че е по-добро от тези Corsair-чета..., а и по-евтино. До колкото видях има 6+2 pin и 8 pin конектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, kyoshinn написа:

Holy, моя е грешката...

По-добре това на XFX TS 550W80+ Gold за 135 лева, смята, че е по-добро от тези Corsair-чета..., а и по-евтино. До колкото видях има 6+2 pin и 8 pin конектори.

5 години му дават докато на RMx-a  - 7, но не сме тук да си мерим захранванията :Д, така или иначе автора да си приготви едни 150-200 лева за захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m/integra-m-550w

Едно такова е достатъчно. Вярно е само 80+ Bronze, но ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamenbm86 написа:

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m/integra-m-550w

Едно такова е достатъчно. Вярно е само 80+ Bronze, но ще свърши работа.

Да и струва колкото XFX TS 550W 80+ Gold...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде го намери толкова евтин тоя XFX. Може и да се намери някой Seasonic за същата цена, но Gold едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamenbm86 написа:

От къде го намери толкова евтин тоя XFX. Може и да се намери някой Seasonic за същата цена, но Gold едва ли.

http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-550W-GOLD-P1-550G-TS3X/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни простотий говорите всички!!!

Ако искаш на тая стара видео карта 1500 w и сложи ,тя дърпа максимум 250 с което с захранване от 450w ще бъде достатъчно напълно.

http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-VS450-450W-ATX-EU-Version/picture.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конектори мисля че има тоя Corsair. 450W и особено с толкова ниско качество си е риск. Но все пак може да изкара известно време. Всичко е въпрос колко пари е готов да даде човек. А картата си е вече старичка, но може в бъдеще да я смени с по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamenbm86 написа:

Конектори мисля че има тоя Corsair. 450W и особено с толкова ниско качество си е риск. Но все пак може да изкара известно време. Всичко е въпрос колко пари е готов да даде човек. А картата си е вече старичка, но може в бъдеще да я смени с по-добра.

Захранването точно това приятел е с него ,и има gtx 780 3 години вече без ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранванията може да издържат много. Хората карат и с захранвания ментета. Естествено не с такива карти. А това захранване е на практика 400W. Да кажем видеокарта 250W и процесор 100W, остават към 50W за всичко останало и за резерва. Това е естествено при пълен товар, което сигурно се случва рядко. Затова и такива захранвания издържат немалко.

Не знам авторът колко се дразни от шум на вентилатори. Вероятно някои захранвания са доста шумни при голямо натоварване.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamenbm86 написа:

Захранванията може да издържат много. Хората карат и с захранвания ментета. Естествено не с такива карти. А това захранване е на практика 400W. Да кажем видеокарта 250W и процесор 100W, остават към 50W за всичко останало и за резерва. Това е естествено при пълен товар, което сигурно се случва рядко. Затова и такива захранвания издържат немалко.

Ще го кара ,колега без ядове 4-5 години да изкара ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео 75 + 75 + 150 ( слот и два конектора) = 300. 
VS... ,поне CX да беше. CapXon кондензатори, после на ръка ще трябва да си ги сменя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, danchobg написа:

Видео 75 + 75 + 150 ( слот и два конектора) = 300. 
VS... ,поне CX да беше. CapXon кондензатори, после на ръка ще трябва да си ги сменя. 

Видеото е 230W...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е под 200W а процесора е далеч от 100W и говорим под товар (игри) тоест към 300W да имаме общо ако говорим за 12В линия. 

Естествено ако ще се заиграва с бенчове и други простотии може и малко отгоре да удари но при всички положения 400W на 12В линия са достатъчни.

пс. Не се опитвайте за смятате всичко особено монитора излишно е. Вече колко е захранването и кое е най-изгодно е съвсем отделна тема.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Roujin Z написа:

Видеото е под 200W а процесора е далеч от 100W и говорим под товар (игри) тоест към 300W да имаме общо ако говорим за 12В линия. 

Естествено ако ще се заиграва с бенчове и други простотии може и малко отгоре да удари но при всички положения 400W на 12В линия са достатъчни.

пс. Не се опитвайте за смятате всичко особено монитора излишно е. Вече колко е захранването и кое е най-изгодно е съвсем отделна тема.

Не знам къде гледаш, но в сайта на Nvidia пише, че видеото е 230W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от ProfessionalGamer_1997
      Здравейте трябва ми ново захранване максимум до 40лв за следната конфигурация: Процесор- AMD Phenom 2 x3 720, Видео карта- GTX 550Ti GDDR5 1GB, Рам памет- 2 плочки по 2GB 1333mhz !
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.