Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взех си тази https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit/geforce-gtx-770-jetstream-4gb-gddr5-256bit-pci-e-ne5x770010g2-1041j-p173333005/ видео карта, въпроса ми е на 450 W ще бъде ли добре, достатъчно ли са? Или ще трябват 500W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 22 минути, DangerousWolf написа:

Взех си тази https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit/geforce-gtx-770-jetstream-4gb-gddr5-256bit-pci-e-ne5x770010g2-1041j-p173333005/ видео карта, въпроса ми е на 450 W ще бъде ли добре, достатъчно ли са? Или ще трябват 500W?

A случайно да ни снабдиш с информация относно, процесор, монитор, нещо HDD/SSD, някакви допълнителни неща...

Иначе смятай Процесор около 90, останалите неща 80, монитор 40, видеокартата 230 и колко станаха ? 440W и това, ако караме на изуст :D 

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То 500 може да е по-слабо от 450 демек зависи от захранването. Ако кажеш какво ти е ще ти се отговори точно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дънна платка - INTEL DH67CLB3 /H67/1155/BULK

Процесор - I7-2600 /3.4G/8MB/BOX/LGA1155

Памет - RAM 4GB x2 

Хард диск - 500 GB 

Видео - Palit GeForce GTX 770 JetStream 4GB GDDR5 256bit 

Монитор - BENQ FP91G+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да кажеш точен модел на захранването. Най-добре е е да отвориш кутията и да видиш етикета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е да не е достатъчно, използвах OuterVision, за да пресметна горе-долу колко ще е консумацията и излезе 414W, като съм избрал само основните неща (Процесор, видео карта, хард диск, клавиатура/мишка и то стандартни, а не геймърски), а ако е и някое ниско качествено захранване, просто забрави :D 

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 11.08.2016 г. в 20:48, kyoshinn написа:

A случайно да ни снабдиш с информация относно, процесор, монитор, нещо HDD/SSD, някакви допълнителни неща...

Иначе смятай Процесор около 90, останалите неща 80, монитор 40, видеокартата 230 и колко станаха ? 440W и това, ако караме на изуст :D 

Монитора точи енергия от захранването на компютъра?!? Явно съм липсвал от тази лекция..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих сложил поне 550W качествено захранване. 500W може да и стигнат но е добре да не се товари твърде много захранването за да има по-дълъг живот системата или поне самото захранване да е по-ефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди да му смятате ватовете, вижте какви конектори се изискват от видеото ( 6-pin X1 8-pin X1 ). След това кои захранвания покриват изискванията. 
    450 може и да стигнат, но няма такива, които да поддържат тези конектори, ще трябват преходници, което никак не е добре. 
    Иначе си мисля нещо от рода на CORSAIR CS550M (170лв) или дори Corsair RM550x (200лв).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, Дриско Бийтъ написа:

Монитора точи енергия от захранването на компютъра?!? Явно съм липсвал от тази лекция..

Holy, моя е грешката...

преди 13 минути, danchobg написа:

Преди да му смятате ватовете, вижте какви конектори се изискват от видеото ( 6-pin X1 8-pin X1 ). След това кои захранвания покриват изискванията. 
    450 може и да стигнат, но няма такива, които да поддържат тези конектори, ще трябват преходници, което никак не е добре. 
    Иначе си мисля нещо от рода на CORSAIR CS550M (170лв) или дори Corsair RM550x (200лв).

По-добре това на XFX TS 550W80+ Gold за 135 лева, смята, че е по-добро от тези Corsair-чета..., а и по-евтино. До колкото видях има 6+2 pin и 8 pin конектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, kyoshinn написа:

Holy, моя е грешката...

По-добре това на XFX TS 550W80+ Gold за 135 лева, смята, че е по-добро от тези Corsair-чета..., а и по-евтино. До колкото видях има 6+2 pin и 8 pin конектори.

5 години му дават докато на RMx-a  - 7, но не сме тук да си мерим захранванията :Д, така или иначе автора да си приготви едни 150-200 лева за захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m/integra-m-550w

Едно такова е достатъчно. Вярно е само 80+ Bronze, но ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, plamenbm86 написа:

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m/integra-m-550w

Едно такова е достатъчно. Вярно е само 80+ Bronze, но ще свърши работа.

Да и струва колкото XFX TS 550W 80+ Gold...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От къде го намери толкова евтин тоя XFX. Може и да се намери някой Seasonic за същата цена, но Gold едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, plamenbm86 написа:

От къде го намери толкова евтин тоя XFX. Може и да се намери някой Seasonic за същата цена, но Gold едва ли.

http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-550W-GOLD-P1-550G-TS3X/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пълни простотий говорите всички!!!

Ако искаш на тая стара видео карта 1500 w и сложи ,тя дърпа максимум 250 с което с захранване от 450w ще бъде достатъчно напълно.

http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-VS450-450W-ATX-EU-Version/picture.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конектори мисля че има тоя Corsair. 450W и особено с толкова ниско качество си е риск. Но все пак може да изкара известно време. Всичко е въпрос колко пари е готов да даде човек. А картата си е вече старичка, но може в бъдеще да я смени с по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, plamenbm86 написа:

Конектори мисля че има тоя Corsair. 450W и особено с толкова ниско качество си е риск. Но все пак може да изкара известно време. Всичко е въпрос колко пари е готов да даде човек. А картата си е вече старичка, но може в бъдеще да я смени с по-добра.

Захранването точно това приятел е с него ,и има gtx 780 3 години вече без ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранванията може да издържат много. Хората карат и с захранвания ментета. Естествено не с такива карти. А това захранване е на практика 400W. Да кажем видеокарта 250W и процесор 100W, остават към 50W за всичко останало и за резерва. Това е естествено при пълен товар, което сигурно се случва рядко. Затова и такива захранвания издържат немалко.

Не знам авторът колко се дразни от шум на вентилатори. Вероятно някои захранвания са доста шумни при голямо натоварване.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, plamenbm86 написа:

Захранванията може да издържат много. Хората карат и с захранвания ментета. Естествено не с такива карти. А това захранване е на практика 400W. Да кажем видеокарта 250W и процесор 100W, остават към 50W за всичко останало и за резерва. Това е естествено при пълен товар, което сигурно се случва рядко. Затова и такива захранвания издържат немалко.

Ще го кара ,колега без ядове 4-5 години да изкара ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видео 75 + 75 + 150 ( слот и два конектора) = 300. 
    VS... ,поне CX да беше. CapXon кондензатори, после на ръка ще трябва да си ги сменя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, danchobg написа:

Видео 75 + 75 + 150 ( слот и два конектора) = 300. 
    VS... ,поне CX да беше. CapXon кондензатори, после на ръка ще трябва да си ги сменя. 

Видеото е 230W...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото е под 200W а процесора е далеч от 100W и говорим под товар (игри) тоест към 300W да имаме общо ако говорим за 12В линия. 

Естествено ако ще се заиграва с бенчове и други простотии може и малко отгоре да удари но при всички положения 400W на 12В линия са достатъчни.

пс. Не се опитвайте за смятате всичко особено монитора излишно е. Вече колко е захранването и кое е най-изгодно е съвсем отделна тема.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, Roujin Z написа:

Видеото е под 200W а процесора е далеч от 100W и говорим под товар (игри) тоест към 300W да имаме общо ако говорим за 12В линия. 

Естествено ако ще се заиграва с бенчове и други простотии може и малко отгоре да удари но при всички положения 400W на 12В линия са достатъчни.

пс. Не се опитвайте за смятате всичко особено монитора излишно е. Вече колко е захранването и кое е най-изгодно е съвсем отделна тема.

Не знам къде гледаш, но в сайта на Nvidia пише, че видеото е 230W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kolib4iata
        Здравейте.Имам захранване FSP HEXA 500W - http://www.fsplifestyle.com/PROP161000104/
        На кратко има две 12 волтови линии всяка по 18 ампера.Да разбирам ли, че едната е за процесора другата за видеото?Ако е така може ли да сложа видео карта GTX 980 като я дават 165 вата или грубо 14 ампера.
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от loranst looa
        Здравейте , може ли да ми кажете има ли някъде такова нещо като сешоар на батерии  които може да се ползва без да бъде включен в контакт   и ако има къде може евентуално да се намери такова нещо Като да уточня става въпрос за истински сешоар не за детска играчка  . Благодаря 
      • от O.o o.O
        Здравейте, бих искал да ми препоръчате оптималното захранване с GOLD сертификат за следната конфигурация до към 200лв +- някой лев.  
      • от Теодор Николов
        Добър вечер. Трябва ми захранване до 100 лева ,което може да поддържа тази конфигурация : 
        1050Ti Palit.
        8GB DDR4
        Intel Pentium G4560 
        Ако може след като предложите да обясните защо предлагате това захранване и т.н  (не мога да си обясня мислите, дано да сте ме разбрали)
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.