Премини към съдържанието
KillerBear

Проблем с инсталацията на Уиндоус 7 !

Препоръчан отговор

Добър вечер,хора
    Та нека си дойдем на думата,като отворя инсталатора да започна да инсталирам Уиндоус 7 ми изписва -Инсталацията се стартира- и 1-2 секунди след това излиза грешка на която пише следното: Възникна проблем при инсталацията на Уиндоус,моля рестартирайте инсталационния софтуер и опитайте пак.
    И като го рестартирам пак е същото.В момента съм на Уиндоус 10 и не ми харесва и затова искам Уиндоус 7.Та ако може да ми помогнете в най-скоро време.

Мерси предварително и поздрави ! :)

Редактирано от KillerBear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно инсталационния релийз е повреден. Какъв носител използваш - диск или USB флаш? Как си го правил?

Ако е диск и е била зададена по-висока скорост, стават грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уиндоус 10 има навика да префасонира дял С: във формат MBR [Master Boot Record} , а Уиндоус 7 се инсталира на формат GPT.  Форматираш дяла от 10 и след това не може да се инсталира друго. Трябва ти програма за преработка на дял С: във нужния формат. Мъчна работа, преди време по същия повод се наложи да сложа на компютъра втори харддиск, за да изтрия първия изцяло и тогава можа да се инсталира 8.1. 

333.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, B3M2W0 написа:

Уиндоус 10 има навика да префасонира дял С: във формат MBR [Master Boot Record} , а Уиндоус 7 се инсталира на формат GPT.  Форматираш дяла от 10 и след това не може да се инсталира друго. Трябва ти програма за преработка на дял С: във нужния формат. Мъчна работа, преди време по същия повод се наложи да сложа на компютъра втори харддиск, за да изтрия първия изцяло и тогава можа да се инсталира 8.1. 

333.JPG

А има толкова боотабле  инструменти, ако щеш и един линукс...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какъв е компютъра?Бил ли е преди инсталиран Windows 7?Secure boot изключен ли е BIOS?

преди 34 минути, B3M2W0 написа:

Уиндоус 10 има навика да префасонира дял С: във формат MBR [Master Boot Record} , а Уиндоус 7 се инсталира на формат GPT.

По скоро е обратното.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Уиндоус 10 има навика да префасонира дял С: във формат MBR [Master Boot Record} , а Уиндоус 7 се инсталира на формат GPT.

Всички Windows ОС "префасонират" посоченото дисково пространство като създават два дяла - boot - 100MB(Win Vista/7)300MB(Win8/8.1)500MB(Win10) и втори дял за инсталиране на ОС. От Win 8 нагоре се ползва новата файлова система GPT! Но ако на диска, на който ще се инсталира Win8+ има дял в MBR то инсталаторът автоматично създава дялове в MBR
    A GPT  е абревиатура за GUID Partition Table.

Малко информация за двата метода на организиране на дяловете на диска:
    http://www.howtogeek.com/193669/whats-the-difference-between-gpt-and-mbr-when-partitioning-a-drive/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, KillerBear написа:

Амм ..... На лаптоп съм 

Напиши точния модел, отговори на следните въпроси: " Бил ли е преди инсталиран Windows 7? Secure boot изключен ли е от BIOS?", както и в UEFI режим ли се опитваш да инсталираш 7 и пробва ли с друг инсталационен носител - друга флашка, диск? Едва тогава очаквай адекватна помощ. А, ако не можеш да отговориш на зададените въпроси, по-добре си стой на 10, ще му свикнеш.

И още: ако 10 ти е инсталиран в UEFI режим, то хард дискът ти в момента използва GPT таблица за дяловете, която не се поддържа от 7. За да я промениш обратно на (за момента универсалната) MBR, ще ти се наложи при инсталиране на 7 да изтриеш всички създадени в момента дялове и да ги създадеш отново, поне това е най-лесният начин, другият е да пишеш едни команди. Затова, ако имаш някакви файлове на лаптопа, прехвърли ги другаде.

Редактирано от критичен (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако не са изминали 30 дена от инсталцията, имаш опция да направиш даунгрейд до 7-ца:

windows10-downgrade-to-windows7-0.jpg

преди 10 часа, B3M2W0 написа:

333.JPG

По-скоро 7 е под MBR, а 10 отива под GPT.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде да не смесвате организацията на харда и вида на Уиндоуса.

Уиндоус 10 не може да се инсталира с UEFI фърмуер на MBR диск. Дискът трябва да бъде GPT. Но ако е с BIOS фърмуер - няма проблем.

Когато пуснаха Уиндоус 7 - дискове на 2 GB почти нямаше - GPT е след 2010 година.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, B3M2W0 написа:

Това,което виждаш, еУиндоус10.

Да, видях, че е с 10. Стария ми лаптоп, от който пиша в момента, няма UEFI и е с MBR. Без проблем ъгрейднах до 10, без да сменям нищо. После се върнах на 7 поради обективни причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Hierens Boot Cd, рестарт, избираш да зареди диск, от DOS менюто избираш LiveXp, от менюто на Hierens избираш Magic partition. Триеш всички дялове БЕЗ ДА правиш нови и да ги форматираш, само триеш съществъващите и APPLY CHANGES. Рестартираш със сложен диска за Win 7 инсталация, следваш стъпките, правиш нови дялове, правиш ПЪЛЕн формат. Мисля че това ще ти е достатъчно и ще свърши работа

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12.08.2016 г. в 12:38, критичен написа:

Напиши точния модел, отговори на следните въпроси: " Бил ли е преди инсталиран Windows 7? Secure boot изключен ли е от BIOS?", както и в UEFI режим ли се опитваш да инсталираш 7 и пробва ли с друг инсталационен носител - друга флашка, диск? Едва тогава очаквай адекватна помощ. А, ако не можеш да отговориш на зададените въпроси, по-добре си стой на 10, ще му свикнеш.

И още: ако 10 ти е инсталиран в UEFI режим, то хард дискът ти в момента използва GPT таблица за дяловете, която не се поддържа от 7. За да я промениш обратно на (за момента универсалната) MBR, ще ти се наложи при инсталиране на 7 да изтриеш всички създадени в момента дялове и да ги създадеш отново, поне това е най-лесният начин, другият е да пишеш едни команди. Затова, ако имаш някакви файлове на лаптопа, прехвърли ги другаде.

Лаптопът е Acer Aspire E15 (пълен модел: E5-572G-50QZ),преди е бил на Windows 8.1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, KillerBear написа:

Лаптопът е Acer Aspire E15 (пълен модел: E5-572G-50QZ),преди е бил на Windows 8.1 

Това, което според мен трябва да направиш, е следното:
    1. Извади всички твои файлове на друг компютър или на флашка/и.
    2. Снабди се с MSDN версия на Windows 7.
    3. Зареди носителя в BIOS-режим.
    4. При инсталацията трябва да форматираш и изтриеш абсолютно всички локални дискове, включително и системни такива. Накрая трябва да ти остане само "unallocated space". От това голямо "unallocated space" чрез "Create" трябва да си създадеш локалните дискове (C, D... и т.н.). При създаването на първия локален диск ще ти даде предупреждение, че иска да си направи негов си системен дял от 100 mb, разреши му.
    5. Довърши си инсталацията.

Предполагам, че е излишно да ти казвам, че драйвърите за лаптопа трябва да са предварително свалени и съхранени някъде за инсталация. Не е излишно обаче да ти напомня, че инсталирането на ъпдейтите на 7 от месеци насам става много бавно, но, ако решиш все пак да се върнеш на него, ще ти изпратя нужните ъпдейти, които трябва да инсталираш ръчно, за да стане бързо. Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз като по-глупав да попитам - какво точно разбираш под

преди 2 часа, критичен написа:

3. Зареди носителя в BIOS-режим.

Че BIOS ще е в Legacy mode или носителя (на инсталационния пакет) ще е  ... ба ли мааму?

преди 3 часа, критичен написа:

2. Снабди се с MSDN версия на Windows 7.

По-добре е, не само да даваш идей, а решения. MSDN версии на Windows 7. (иска да се логнеш в Майкрософтски акаунт)

Spoiler

1. Извади всички твои файлове на друг компютър или на флашка/и.

1. А не може ли просто да ги изсипе ... някъде, в един кашон примерно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е излишно обаче да ти напомня, че инсталирането на ъпдейтите на 7 от месеци насам става много бавно, но, ако решиш все пак да се върнеш на него, ще ти изпратя нужните ъпдейти, които трябва да инсталираш ръчно, за да стане бързо. Успех!

След много молби от страна на потребителите, MS пуснаха кумулативен ъпдейт. Единствено трябва да имаш инсталиран SP1 плюс един малък ъпдейт, преди да сложиш кумулативния..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, jhoro написа:

Аз като по-глупав да попитам - какво точно разбираш под

Че BIOS ще е в Legacy mode или носителя (на инсталационния пакет) ще е  ... ба ли мааму?

По-добре е, не само да даваш идей, а решения. MSDN версии на Windows 7. (иска да се логнеш в Майкрософтски акаунт)

Покажи скритото съдържание1. А не може ли просто да ги изсипе ... някъде, в един кашон примерно?

Да, визирах режима на UEFI. Нямаше как да дам източник за MSDN 7-ца, защото не използвам легални такива. А последното няма да го коментирам изобщо - нагледал съм се на заяждане на дребно. Един г-н Балтов, който допреди време във фб имаше същия аватар като твоя, не е по-различен.

преди 3 минути, Евгени Симеонов написа:

След много молби от страна на потребителите, MS пуснаха кумулативен ъпдейт. Единствено трябва да имаш инсталиран SP1 плюс един малък ъпдейт, преди да сложиш кумулативния..

Да, и това е вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, критичен написа:

Да, визирах режима на UEFI. Нямаше как да дам източник за MSDN 7-ца, защото не използвам легални такива. А последното няма да го коментирам изобщо - нагледал съм се на заяждане на дребно. Един г-н Балтов, който допреди време във фб имаше същия аватар като твоя, не е по-различен.

Да, и това е вариант.

Това е доста препоръчителен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Евгени Симеонов написа:

Това е доста препоръчителен вариант.

За мен не, поради две причини - от една страна не съм сигурен, че не са интегрирали вътре и ъпдейтите за телеметрене (а аз ги избягвам, поради простата причина, че не искам работа на излишни процеси), а от друга, когато го инсталирах преди време, намирането на останалите ъпдейти отново отне едни стабилни 50 минути. Все пак, ако не е придирчив потребителят, то за него кумулативният пакет наистина е препоръчителен вариант пред опцията да търси и инсталира 2-3 ъпдейта ръчно и после да се занимава с обновяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, критичен написа:

А последното няма да го коментирам изобщо - нагледал съм се на заяждане на дребно.

Ти между заяждане и намигване  :wink12:  ... правиш ли разлика?

преди 9 минути, критичен написа:

Нямаше как да дам източник за MSDN 7-ца, защото не използвам легални такива.

Е, аз пък намерих и ги предложих. Дано съм помогнал на питащия - с такива като теб не мисля да се надхващам.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, jhoro написа:

Ти между заяждане и намигване  :wink12:  ... правиш ли разлика?

Сори, напоследък ми се изгуби чувството за хумор, нищо лично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, критичен написа:

За мен не, поради две причини - от една страна не съм сигурен, че не са интегрирали вътре и ъпдейтите за телеметрене (а аз ги избягвам, поради простата причина, че не искам работа на излишни процеси), а от друга, когато го инсталирах преди време, намирането на останалите ъпдейти отново отне едни стабилни 50 минути. Все пак, ако не е придирчив потребителят, то за него кумулативният пакет наистина е препоръчителен вариант пред опцията да търси и инсталира 2-3 ъпдейта ръчно и после да се занимава с обновяване.

Телеметрията се маха с едно малко руско тулче, което се казва Destroy Windows spying. A  за инсталирането на останалите ъпдейти , при мен се оказа, че Windows update agent-a e бил стар. Свалих последната версия и след около минута намери още 71 ъпдейта. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, критичен написа:

Сори, напоследък ми се изгуби чувството за хумор, нищо лично.

Ако имаше нещо лично - отдавна да съм спрял да пиша.

Понякога ми идват (даже "малко" щури) идеи за усмивки. Може би защото не съм притеснен  - психически - в момента.

преди 2 минути, Евгени Симеонов написа:

Телеметрията се маха с едно малко руско тулче, което се казва Destroy Windows Spying. A  за инсталирането на останалите ъпдейти , при мен се оказа, че Windows update agent-a e бил стар. Свалих последната версия и след около минута намери още 71 ъпдейта. ;)

Абсолютно - ето и линк Destroy Windows Spying Отнема много малко време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, jhoro написа:

Ако имаше нещо лично - отдавна да съм спрял да пиша.

Понякога ми идват (даже "малко" щури) идеи за усмивки. Може би защото не съм притеснен  - психически - в момента.

Абсолютно - ето и линк Destroy Windows Spying Отнема много малко време.

Нарочно не съм дал линк, та ако му е  интересно да си намери сам.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.