Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си сглобявам нова конфигурация. Но големият ми въпрос е амд или интел. Конфигурацията ще се ползва за офис работа и игри като CS:GO, ETS2.  Бюджета не съм го опредил още но няма да е много голям. Имам захранване 400W, и няколко кутий имам. Трябва ми само дъно, кпу и рам. Ще съм благодарен ако ме посаветвате амд или интел и ако предложите какво да купя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първата част от въпроса отговарям без да се замисля - intel + nvidia

Да кажеш точно колко пари ще дадеш (или поне от-до), щото ако не ти е много голям бюджета, минаваш на машина втора употреба.

Редактирано от velony (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Машината ще си я сглобявам аз, и да рама ще го взема втора ръка, процесора също може 2 ра ръка. За дъното ми се иска да е ново. Предлагайте, за сега съм се носочил към: Дъно: Asus H81MК Процесор: Intel G1820 Рам: 2х4гб ддр3 1600. Но се двоумя амд или интел. Защото нямам голям бюджет.  Парите който мога да дам във момента са около 200лв. Искам да купя нещо което със времето когато имам възможност да го по-добрявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интел и АМД имат много видове процесори. От производствената линия излизат по стотина броя от една силициева плочка. От тях една част имат производствени дефекти-някои функции или цели възли не работят. Това се отделя и се продава евтино. Пентиум е скъп, а с дефекти се продава като Celeron. АМД предлага Athlon като скъп и добър, и Duron за евтини компютри. Също така работната честота не всякога е показател за по-голямо бързодействие-при по-добра вътрешна архитектура и организация някои АМД имат по-добро бързодействие от Интел , макар и с по-ниска честота. Така, че принципа е прост-не Интел или АМД , а скъп и добър , или евтин и посредствен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK H110M-DGS LGA1151
    G3900 2.8GHZ 2M BOX LGA1151
    4G DDR4 2133 ADATA

Обща стойност - 222.58 лв. с ДДС

ASROCK H81M-VG4 R2.0 LGA1150
    G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX
    8GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 201.81 лв. с ДДС

Редактирано от Lenovo606 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, Lenovo606 написа:

ASROCK H110M-DGS LGA1151
    4G DDR4 2133 ADATA

ASROCK H81M-VG4 R2.0 LGA1150
    G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX
    8GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 201.81 лв. с ДДС

G1820 ми предлагат чисто нов за 40лв. Повече ми харесва първата конфигурация която си предложил. Но въпроса ми е след това можели да сложа по-хубав процесор още рам и да върши повече работа ? Благодаря за бързите отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, JoRkA написа:

G1820 ми предлагат чисто нов за 40лв. Повече ми харесва първата конфигурация която си предложил. Но въпроса ми е след това можели да сложа по-хубав процесор още рам и да върши повече работа ? Благодаря за бързите отговори :)

Можеш да сложиш всеки процесор s1151.

I7 6700K Можеш да сложиш максимум.

16 GB RAM DDR4 2133Mhz можеш максимум.

И всяка видео карта можеш да слошиш за тези пари това е най-доброто и можеш най-мощните части да сложиш ,като събереш пари!

ASROCK H110M-DGS LGA1151
    4G DDR4 2133 ADATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно това ми трябва, а така без видео карта би ли подкарало игри като CS:GO, ETS 2 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Пентиум е скъп, а с дефекти се продава като Celeron. АМД предлага Athlon като скъп и добър, и Duron за евтини компютри.

Колега, ти май живееш поне една декада назад във времето, когато P процесорите бяха скъпи и Дюрона все още се произвеждаше.:D Даже повече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвсем прав си-това е информация от 2009г. Но нали говорим  по принцип кои процесори са по-добри, а не за конкретни модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добави си и едно SSD, щом ще е и за офис работа. От всичко най мразя, офис компютъра да се влачи при всичко, което се опитвам да отворя. Недай си Боже и на един път. 

А за тия игри не ти трябва кой знае какъв процесор. По-скоро видеокарта за ETS2, ако искаш да хванеш по-хубавата графика. И да, 40 лева за G1820 са си супер оферта. И да не е нов, все тая. Процесорите не стареят...поне и в смисъла... да се скапват при по-продължителна работа. Така че дали нов или не, няма абсолютно никакво значение, стига да отговаря на нуждите ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, JoRkA написа:

Точно това ми трябва, а така без видео карта би ли подкарало игри като CS:GO, ETS 2 ? 

Ще вървят league of legends ,CS:GO, ETS 2 На low с min 52 fps горе-долу.

А и ще можеш да си upgrade-ваш ,като събереш парички на макс.

За 200лв най-доброто което е възможно.

ASROCK H110M-DGS LGA1151
    4G DDR4 2133 ADATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За ETS 2 забрави с вграденото видео, CS:GO на ниска резолюция я хванеш 50 FPS, я не. LoL ще можеш да играеш без сенките на високи настройки. Може да погледнеш на Andro конфигурацията където направи с G4400 и 8 GB RAM кои игри подкарва и как.

П.С. Говоря за конфигурацията с G3900.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що не си вземеш дъно с тоя чипсет http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/h87-chipset.html

Пак не поддържа овърклок,но поне малко по-добро от тоя H81

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, kyoshinn написа:

За ETS 2 забрави с вграденото видео, CS:GO на ниска резолюция я хванеш 50 FPS, я не. LoL ще можеш да играеш без сенките на високи настройки. Може да погледнеш на Andro конфигурацията където направи с G4400 и 8 GB RAM кои игри подкарва и как.

П.С. Говоря за конфигурацията с G3900.

30 fps на low При ETS 2 ще има!

Гарантирам ти клип искаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Lenovo606 написа:

30 fps на low При ETS 2 ще има!

Гарантирам ти клип искаш ли?

30 FPS на low ще ги хване, но ако мислиш, че на low с 30 FPS си е игравуемо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, kyoshinn написа:

30 FPS на low ще ги хване, но ако мислиш, че на low с 30 FPS си е игравуемо...

Еми за 200 лв с 60 fps на ultra с пентиум ли искаш и с вграденото видео, толкова му е силичката!

Минимум за игри i3 4170 и нагоре.

Аз ще взимам Intel Core i5 4590 s1150 ,че пентиума g3258 stutte-ра го убиваааа надявам се колегата с g3900 да не очаква да вървят gta v / crysis 3 / bf4 просто за малки нужди като cs go ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Lenovo606 написа:

Еми за 200 лв с 60 fps на ultra с пентиум ли искаш и с вграденото видео, толкова му е силичката!

Минимум за игри i3 4170 и нагоре.

Аз ще взимам Intel Core i5 4590 s1150 ,че пентиума g3258 stutte-ра го убиваааа надявам се колегата с g3900 да не очаква да вървят gta v / crysis 3 / bf4 просто за малки нужди като cs go ще върши работа.

Затова казах, за ETS 2 да забрави... Дори и на CS:GO няма да го бъде много, но пак ще може да се играе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, kyoshinn написа:

Затова казах, за ETS 2 да забрави... Дори и на CS:GO няма да го бъде много, но пак ще може да се играе.

Еми да братле ,с пентиум с вградено видео игри трудно ,но cs go нa low с ниска резолюция ще го бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казаха ми че със тази конфигурация  Дъно: Asus H81MК Процесор: Intel G1820 Рам: 2х4гб ддр3 1600  На CS:GO ще играя със 100-110фпс. Иначе да ссд задължително 120гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Излъгали са те дори да си пропуснал видеокартата в цитираните части. 

За да докараш над 100 фпс при стандартен монитор (1920х1080) ти трябва I3 от Хасуел нагоре.

Ако говорим за ниски настройки и Санди-Айви ще свършат работа с разлика от около десетина фпс. 

Със Селероните едва ли положението е особено добро а остава и въпроса със видеокартата...

пс. Споменатият работи на 2.7 GHz а паметта ще работи на 1333MHz. 

Колкото до вградената графика тя е най-скопената и резултатите няма да са като с пълноценната HD 4600 или пък актуалната.

Всъщност дори да беше с най-добрата и процесор отговарящ на изискванията нямаше да постигнеш споменатите резултати и си трябва видеокарта.

Единствено SSD-то е без значение за резултата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монитора няма нищо общо с ограничението от процесора. Още повече да се пишат неща от сорта...че за 1080p. трябвал i3,  а Celeron  не ставал. А тогава да попитам, как е на 720p.? Или пък каква е разликата спрямо 1440p.  със същите тия два процесора? След като хората играят CS  и с по-слаби процесори за стари платформи и след като по принцип CS  има и опция за използване на едно ядро от процесора или по-скоро за ползване на повече, каква е логиката с G1820  да не могат да се хванат 100  fps? За тия игри повече от G1820  не трябва. За ETS2  просто трябва по-добра видеокарта, ако се иска добра графика при 1080p.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, JoRkA написа:

Казаха ми че със тази конфигурация  Дъно: Asus H81MК Процесор: Intel G1820 Рам: 2х4гб ддр3 1600  На CS:GO ще играя със 100-110фпс. Иначе да ссд задължително 120гб.

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХААХА!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

С селерон 110 fps на cs go hahaha пръсна ме!

30-47 фпс ако има ще е много...

Ахаха развесели ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Lenovo606 написа:

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХААХА!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

С селерон 110 fps на cs go hahaha пръсна ме!

30-47 фпс ако има ще е много...

Ахаха развесели ме.

Аз във момента със Pentium D 945 4GB Ram и видео карта HD 5450 държа стабилно 60-65 фпс. На моменти 80фпс. И ми казаха че ако зема 1820 ще си цъкам стабилно с 100-110фпс без да слагам видео карта. Затова съм решил и да сглобявам нова машина. То като ще ми държи 50фпс аз мога и със старата да карам ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, JoRkA написа:

Аз във момента със Pentium D 945 4GB Ram и видео карта HD 5450 държа стабилно 60-65 фпс. На моменти 80фпс. И ми казаха че ако зема 1820 ще си цъкам стабилно с 100-110фпс без да слагам видео карта. Затова съм решил и да сглобявам нова машина. То като ще ми държи 50фпс аз мога и със старата да карам ;) 

Абе ти в фрет ли си аз с G3258 4.30Ghz с вграденото видео едвам на минимум имам 45-60 ти с умрелия селерон ще имаш 110 бахти развитата фантазия ,лапешки истроий...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.