Премини към съдържанието
Atheros

Не е активна опцията "Скрий режимите, които този монитор не може да показва"

Препоръчан отговор

От известно време при пускането на някои игри ми излиза надпис "Not Optimum Mode. Recommended mode 1920x1080 60 Hz", т.е. играта тръгва на резолюция или честота на опресняване, която не се поддържа от монитора. В този случай се налага да премина към Windowed Mode чрез Alt + Enter и от настройките на играта да си наглася резолюцията и честотата. Запазвам настройките, обаче при следващото пускане на играта пак ми изписва "Not Optimum Mode" и отново трябва да превключвам на Windowed Mode и да настройвам резолюцията и честотата в настройките на играта. Резолюцията обикновено си стои така, както съм я настроил предния път, но честотата е сложена на 240 Hz и трябва да я върна на 60Hz. Забелязах, че в настройките на Windows за разделителна способност на екрана имам налични резолюции до 2560х1600, а мониторът поддържа до 1920х1080. Опцията "Скрий режимите, които този монитор не поддържа" не е активна. Мониторът е Samsung SyncMaster S22B150 и драйверите са му инсталирани. Пробвах да ги деинсталирам и наново да ги инсталирам, но нямаше резултат. Видео картата е GTX 550 Ti и е с най-новите драйвери. Пробвах да върна по-стари, но и това не помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С кой Windows си, някакви оптимизации да си правил с програми като ccleaner, всякакви регистри доктори и т.н.? Кога се появи проблемът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate SP1 64 bits

Оптимизации съм правил с CCleaner, но проблемът го има отпреди това. Появи се преди няколко месеца (тогава забелязах повечето налични резолюции), но понеже не играех игра, която да прави този проблем, не обръщах внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И при мен на 8.1 въпросната опция е неактивна (бледа), но други херци, освен 60, не ми дава да пускам. Сигурно защото съм на лаптоп. На настолен компютър с 10 x64 е активна и работи коректно. Можеш да опиташ да деинсталираш всички възможни драйвъри - дъно, видео, звук и т.н., да рестартираш и пак да му ги инсталираш. И друго да попитам - драйвъра за видео картата през Windows Update ли го обновяваш? Питам, защото доскоро, когато още имахме компютър с XP, въпросното XP все ме подканваше да ми обнови nvidia драйвъра през ъпдейтите. Веднъж се излъгах да му позволя и мониторът откачи - започна да работи с резолюция 800x600 и 8-битови цветове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Там и при мен не дава други херци освен 60 Hz, но в играта дава. Колкото до драйвъра на видео картата, през GeForce Experience го актуализирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Atheros написа:

Там и при мен не дава други херци освен 60 Hz, но в играта дава. Колкото до драйвъра на видео картата, през GeForce Experience го актуализирам.

Ами последното, което ми хрумва, за да ти запазват игрите настройките, е да ги нагласиш винаги да се стартират с администраторски права. Десен клик върху иконата на дадена игра, "свойства", "съвместимост" и "стартирай тази програма като администратор".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега пробвах, но и това не помогна. Все пак благодаря за бързите отговори. :)

Edit: Не знам дали е от значение, но на "Дисплей:" вместо името на монитора ми изписва "1. Показване на устройство на: VGA"

Редактирано от Atheros (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.