Премини към съдържанието
PC doctor

Ремонти ,"Находки" и цена платена поради умствен мързел

Препоръчан отговор

Пускам темата с цел превенция и стимулиране на четенето , знанието и по-малкото ядове причинени от това че много , много хора приемат лаптопа си или настолния си компютър като нещо си там за фейсбуци , чатове , конзолка за игри и не си дават и минута труд да се прочете или види нещо извън игрите , снимките и филмите , за точно тези техни устройства чрез който имат възможен достъп до света на информацията и развлеченията .

Нека всеки колега който се занимава активно с нещата ако желае да сподели негови находки при ремонти , инсталации и профилактика на системи , пък дано все някой види тези неща и се поне замисли за устройството пред него или сложено долу в краката му .

Ще открия темата със няколко "попадения" който са довели до нерви , ядове и доста пари за хората чиито системи са били на операционната .

1 Лаптоп Toshiba

Донесен не работещ ,описано от клиента че просто си играл и чашата с водичка била до самия лаптоп и без да иска малко я бутнал , има няма 20-30 грама по неговите думи се били излели по клавиатурата . Мисля че този човек беше пил най скъпата вода вода в света , 30 грама за 400 лева .

Цената за ремонта включваща дъно , процесор , wifi , рам , хард , кабели ,  манипулации и инсталация - 450 лв.

Toshiba.jpg

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя дърт циганин си лъже както знае. Това определено не е разляна вода. Това е валяно от киселинен западноевропейски дъжд поне 2 месеца, намерено е за без пари в гюма и по традиция е напъвано да работи докато съвсем е откачило. А че ние ги учим за без пари, няколко пъти по-евтино от западноевропейските колеги не е проблем на мангала.

И ако обичаш качвай снимката, а не целия десктоп.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптоп MSI

Старичък лаптоп , донесен без изгрев на дисплея , отворих го и вътре кече на радиатора и то дебело няколко сантиметра , вентилатора със счупени 2 перки , по обяснение на човека , напоследък се изключвал по 10 пъти на ден .

Цената за ремонта му излезе 120 лева - ново дъно , на старото видеото беше безвъзвратно заминало , а ребол би му струвало същите пари .

MSI.jpg

Лаптоп Acer

Донесен без признаци на живот , по обяснения на собственика , сина  му играл игри от месеци вечер в леглото  и в един момент изгаснал и до тук .Носили го при колега някакъв защото почнал да се изключва често често  който духнал с въздух и уж спрял да гасне , но след 10 дни просто се случило това което се случило .

Модела беше от сериите на който процесора е директно на дъното . Разглобен , духнат за потвърждение на тезата за разлепен чип , доказно отлепен и повреден , при старта изгря , но всичко на дисплея на шарена черга вертикална .

Ремонт - 220 лева - дъно , манипулации и инсталация .

Acer.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптоп Toshiba

Донесен защото не можел да се свързва с интернет през кабел . По обяснение на човека , кабела си го правил той , работил 1 час , после нещо изпукало и изпушило и толкова . Отворен и ....вижда се на снимката .

Ремонт не съм правил , просто отворих и видях . Отидохме и купихме рутер за 30 лева , настройка , и лаптопа работи само на wifi . Цялата процедура струваше на клиента 50 лв , с ходенето до тях за да му свържа и настроя рутера .

T1.jpg

преди 8 минути, adersa написа:

Сериозно ли на първата снимка ремонта излезе 450 лв ?

Да , точно толкова .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ехее човек  ти си патрон бе ако си сам в сервиза на седмица сигурно по 1000 си докарваш ако е твое помещението де без наеми ала бала ....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптоп HP G6

Донесен с потрошена матрица ,Обяснението на човека , бе че запалката му за цигарите била на лаптопа и писал нещо и в яда си затворил капака по силно без да види запалката . Яда и "невиждането " ми струваха 150 лв. -матрица +манипулации .

HP.jpg

Лаптоп HP dv5

Снимката е само на харда , защото проблема беше в него . Обяснението - лаптопа стоял на ръба на дивана и съборен на земята .

Резултата е виден на снимката за харда - Цената на харда 500 GB , манипулации и инсталиране - 85 лева .

image-db012a1bc85fec3f1d7819d5b9534f13a3131c0839a8f2d138ff551092702245-V.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

85 лв за нов хард е добре а ще ми кажеш ли защо на мене ми искаха 150 лв за нов хард , ремонт + инсталация на ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа е HP dv5

Донесен с липса на изгрев . Обяснение - много греел при работа , изключване и така до мига в който имаме черния екран .

Отваряне , охладител от към радиатора задръстен до н-та степен , паста спечена толкова силно че едвам я махнах , минаване през топлия въздух за потвърждение на тезата за отлепено видео на AMD , което се и потвърди . Лаптопа изгря , човека поиска да му се реболне чипа на видеото , казах му че гарантирам работа в зависимост от натоварването минимум 6 месеца до година . Той каза че го устройва , пълен ребол на инфраред-а с цена от 150 лева . Лаптопа работи вече 8 месеца без проблеми .

dv5.jpg

преди 6 минути, adersa написа:

85 лв за нов хард е добре а ще ми кажеш ли защо на мене ми искаха 150 лв за нов хард , ремонт + инсталация на ОС .

Защото си попаднал на такъв техник който разчита че ще изкара 100 лв чисти  от един хард и една инсталация .

Да дадем за днес и няколко находки свързани с "вирусология " ,засечени от мен при обикновен тест .

Лаптопа е Dell

Съответно и след почистването при такова заразяване системата не работеше гладко и се наложи спасяване само на важни снимки и документи , преинсталация и съответно за процедурите 50  лева . Обяснението беше че се ползват сайтове чужди за четене и т.н. но истината беше друга , в историята на браузърите ( имаше три ) 90% от чуждите сайтове за "четене" бяха заети в розовата индустрия .

Dell.jpg

Ето още един уникум

Лаптопа е Asus - обяснението бе че антивирусната програма не е била нужна защото на човека приятел му казал че Уиндоус си има защита и съответно махнали ативирусната която била Аваст.

Лаптопа се почисти колкото можа за да има все пак някакви възможности . Свалих му диска , закачен като външен през УСБ и сваляне с часове на над 100 Гб снимки и клипове , от който 1/3 бяха повредени .

Нова инсталация с изтриване на дялове и т.н. и връщане на здравите файлове . Цената беше 60 лв.

Virus.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хахахаахахах това е вече наистина върха на уникума . А не беше ли вярно , че вградената антивирусна на Windows работи в легален режим :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Находка при видео карта на настолен компютър

Човека носи компютъра , нямал "картина " на монитора . Изгасил го работещ , после след няколко часа го включил и няма никой . Чувал че нещо вие вътре и то яко , но така си било карало много време .

Вентилатора на видеото изгорял , чипа прегрял и всичко се окотило по това видео .

Цената на картата да я сменим , въпреки че беше старичка си отнесе 40 лв за 512 mb Nvidia .

Цената за манипулации , почистване на цялата система , защото всичко вътре беше като торба на прахосмукачка , смяна на пасти на процесора бе 75 лв.

vk.jpg

преди 2 минути, adersa написа:

хахахаахахах това е вече наистина върха на уникума . А не беше ли вярно , че вградената антивирусна на Windows работи в легален режим :) 

Ако вградените инструменти на ОС бяха нещо смислено , то антивирусни пакети и софтуер нямаше да има изобщо .

Утре ще пусна нови снимки от " колекцията " . Ако някой има желание нека сподели свой неща и да помогнем в идеята хора не запознати с нещата, да помислят че както жента и  колата имат нужда от грижи , както телефоните им купуваме протектори и калъфчета , така и компютрите не са просто кутии и монитори  и имат нужда от грижи .

Хубава ден на всички !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За телефона не ме е грижа развали се голяма работа :) но за пцто там не давам и перце да падне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, adersa написа:

За телефона не ме е грижа развали се голяма работа :) но за пцто там не давам и перце да падне

Всеки си има приоритети , твоя е компютъра , но на Цецка и на Пецко , телефона е като брат и сестра . а компютъра е просто там нещо си , пускаме и гасим и толкова .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забрави и за Боко тиквоча там телефона му е злато как ще си коментира за енергията с аверите му Ердо и Путиняга .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От днес

Лаптопа е Acer

По обяснение на клиента , пече яко и се "гаси " .  Вентилатора нещо издавал странни звуци от няколко дни .Опитал с подложка -ефект 0, повдигал преди това на някакви капачки . Това до снощи когато в един момент вентилатора нещо почнал да вие леко ,  изключил се лаптопа след 2-3 мин  и след това не запалва .

Отворих и вътре - тор . Вентилатора около него в кутията му директни фаши се навили между перките и леглото с оста , изгорял . Сложих друг вентилатор  ,пуснах да видя какво и що и  диодна индикация са секунда и гаснене .Първоначална диагноза разлепен чипсет , тъй като отделно видео няма .

Процедури : дебъг карта - няма връзка , стартира за сек и до тук .

Станция -духване по-продължително - стартирахме и изгряхме

По желание на клиента се реши да му търсим дъно за определени пари , което вече е и поръчано .

Цената на дъното с вентилатора , с процедурите по разгло , сглобяване ,термопасти и инсталация - 140 лв.

Ето снимка на добре изглеждащите  "ленти " стояли незнайно колко време и стрували  не 20 лв, за профилактика а 7пъти по скъпо към днеша дата .

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12.08.2016 г. в 13:38, Филипов написа:

Тоя дърт циганин си лъже както знае. Това определено не е разляна вода. Това е валяно от киселинен западноевропейски дъжд поне 2 месеца, намерено е за без пари в гюма и по традиция е напъвано да работи докато съвсем е откачило. А че ние ги учим за без пари, няколко пъти по-евтино от западноевропейските колеги не е проблем на мангала.

И ако обичаш качвай снимката, а не целия десктоп.

Грешиш , лаптопа е купуван от тук , от Технополис . Дори още е при мен конектора му за харда . Заливан е с вода и окиса си е точно от вода , просто не зная колко време беше минало от "заливката " до донасянето му при мен . Може би няколко дни , въпреки че човека говореше за един .

Качвам целия десктоп защото не ми се занимава да преправям и намалявам снимки , а са големи като МБ-ти .

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто нищо не се вижда. Сайтове за картинки бол , избираш превю и без намаляване. Примерно radikal.ru Можеш едновременно и по 10 - 20 файла, може и в галерия.

А само актичния прозорец с Alt+ PrtScrn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, PC doctor написа:

Заливан е с вода и окиса си е точно от вода , просто не зная колко време беше минало от "заливката " до донасянето му при мен . Може би няколко дни , въпреки че човека говореше за един .

Ясно е, че те е излъгал. Иначе явно е от кътче на БГ, където не са се борили с котления камък.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, XECUTIONER написа:

Ясно е, че те е излъгал. Иначе явно е от кътче на БГ, където не са се борили с котления камък.:D

преди 12 часа, XECUTIONER написа:

Ами човека живее в София , в "Хиподрума " , зная къде живее , защото в последствие ходих на място да прегледам настолния му компютър , който беше си за профилактика , но човека искаше да е на място . А това не е котлен камък .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много индийски цени, аз не бих ти се доверил. 

Човек който не си цени времето и труда няма как да му се има вяра.

И да не съм офтопик явно на никой не му пука за старите машини. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.