Премини към съдържанието
peppone1

Преинсталиране на TeamViewer от платен към безплатен лиценз

Препоръчан отговор

Здравейте, по невнимание съм объркал иконата на програмата с инсталационния файл и съм я преинсталирал най-вероятно в комерсиален режим или в двата режима и сега след като е изтекъл пробният период, не мога да я преинсталирам в безплатен лиценз. След деинсталацията и поставяне на отметка за изтриване на настройките и изтрих програмната папка, както и тази в Aplication Data, но явно те трябва да се изтрият от някъде другаде, защото пак изписва че пробният период е изтекъл.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цитат

reg delete hkcu\software\teamviewer /f
    reg delete hklm\software\teamviewer /f
    echo y | del /Q "%AppData%\TeamViewer\MRU\RemoteSupport\*"
    echo y | del /Q "%AppData%\TeamViewer\*"

Стартирай cmd с администраторски права, постави горния текст и натисни Enter.

Не е зле да смениш и мак адреса на мрежовата карта, с която се свързваш с мрежата.

Рестартирай компютъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое от това направи и не става? Ако не искаш да си решиш проблема и/или не ти се пише - да не си губим времето с темата?...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Онова което копирах в cmd -то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А смени ли си мак адреса на мрежовата карта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

@ECHO OFF &SET /A RLINE=1 &SETLOCAL ENABLEEXTENSIONS ENABLEDELAYEDEXPANSION
    FOR /F "tokens=3*" %%I IN ('REG QUERY "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkCards" /S^|FINDSTR /I /L "REG_SZ"') DO (
    SET /A RLINE+=1 &SET /A PARITY=!RLINE!^%%2
    IF !PARITY! EQU 0 (SET "ADAPTERGUID=%%I") ELSE (
    SET "ADAPTERNAME=%%I %%J"
    FOR /F %%A IN ('REG QUERY "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /F "!ADAPTERGUID!" /D /E /S ^|FINDSTR /I /L /V "Linkage"^|FINDSTR /I /L "\\Class\\"') DO SET "REGPATH=%%A"
    CLS &echo       Change MAC script by bobdynlan, release 1 &echo. &echo     RegPath = !REGPATH!  &echo     GUID = !ADAPTERGUID!  &echo     Adapter name = !ADAPTERNAME!
    REG QUERY "!REGPATH!" /V "NetworkAddress" 2>&1 |FINDSTR /I /L "NetworkAddress"
    SET "CHANGEMAC=" &SET "RESETMAC="
    echo. &echo  Enter MAC address for this adapter [0 to reset it] or press [Enter] to skip: &SET /P "CHANGEMAC="
    IF "!CHANGEMAC!"=="0" (SET "RESETMAC=Y" &SET "CHANGEMAC=") ELSE SET "RESETMAC="
    IF DEFINED CHANGEMAC SET "CHANGEMAC=!CHANGEMAC: =!" &FOR %%I IN (: ^< ^> { } [ ] - ^( ^) .) DO SET "CHANGEMAC=!CHANGEMAC:%%I=!"
    IF DEFINED CHANGEMAC REG ADD "!REGPATH!" /F /V NetworkAddress /T REG_SZ /D !CHANGEMAC! >nul 2>&1
    IF DEFINED RESETMAC REG DELETE "!REGPATH!" /F /V NetworkAddress >nul 2>&1
    ))
    IF DEFINED CHANGEMAC FOR /F "tokens=2,4*" %%I IN ('netsh interface show interface^|FINDSTR /I /L "Enabled"') DO (
    netsh interface set interface %%J DISABLED
    netsh interface set interface %%J ENABLED
    )

Запиши като cmak.bat  примерно на десктопа, щракни с десен бутон по файла и избери Run as administrator. Следвай инструкциите. Като завърши - рестартирай. Ама преди това деинсталирай Teamviewer и изтрий всичко както е горе. Рестартирай, смени мак адреса, рестартирай и чак тогава инсталирай Teamviewer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много сложна стана. Така ли трябва да бъде? Ако сменя само мак адреса няма ли да се оправи? Аз удължих пробния период с една седмица и мисля туй да го правя всяка седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като ти е сложно - бодни флашка, реинсталирай Windows и не е сложно.

преди 13 минути, peppone1 написа:

мисля туй да го правя всяка седмица.

Те, онЕя от Teamviewer доматите с колците ги ядат! :) 
    Колко пъти смяташ, че ще ти позволи това?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, peppone1 написа:

А туй как да го запиша на флашката?

Туй си го запиши на хартия с молив. :D 

2016-08-13_19h52_51.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Неща да пускам тия букви да пропълзят в компютъра ми и после да не мога да ги разкарам. Нормално ли е такива сложни неща да се правят за една тъпа програма? По-добре да инсталирам някоя друга програма или да поискам от поддръжката да сменят лиценза. Те ми пратиха някакъв ID билет, но не знам къде да въведа номера му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След дълго чакане, най-после ми отговориха. След като им изпратих Лог-файла от програмата, те я оправиха, но поискаха да им изпратя и друг Лог от някаква поддържаща програмка, но тя не мжа да се инсталира и даде следнот съобщение, въпреки че Net Framework е инсталиран. Но за какво ми е, след като програмата вече е оправена?

8909239l.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30135

Изтегли и стартирай инструмента и следвай инструкциите. Стартирай отново инсталатора. Имаш ли инсталиран и актуализиран DotNet Framework 3.5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия добавки се инсталират по 40 минути. Компютъра е много стар и много от новите програми не работят на него, а и мисля че няма нужда от допълнителни поправки и добавки, без да е ясно откъде е проблема. Но щом работи, за какво да го тъпча с излишни боклуци?

Не знам само  от поддръжката да не ми направят проблем, но те и без това ги чаках цял месец, па дали ще отделят времето си да следят моят компютър?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.