Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си ето тази джаджа - http://laptop.bg/gizmodos-laptopbg-blueplaptopbg, но имам малък проблем. Слагам твърдия диск вътре и я свързвам към лаптопа, но не тръгва. LED индикатора свети и чувам как диска се върти, но не ми излиза на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Новият диск освен да се монтира( включи), трябва и да се инсталира. Това става с програма за управление на дискове, напр. AOMEI . С нея ще го кръстиш и ще стане видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Новият диск освен да се монтира( включи), трябва и да се инсталира. Това става с програма за управление на дискове, напр. AOMEI . С нея ще го кръстиш и ще стане видим.

Я пак ???

Силно се надявам да имате предвид инициализиране на диска от ОС което няма нищо общо с инсталиране на драйвер като за видеокарта, мрежова и т.н. Като за целта не е нужно да да се ползва какъвто и да е допълнителен софтуер в Windows си има достатъчно инструменти. 

преди 5 часа, No Pain, No Gain написа:

Слагам твърдия диск вътре и я свързвам към лаптопа, но не тръгва.

Този диск нов ли е? Ако да десен бутон на My  Computer -> Menage -> Disk Menagement там би трябвало да видите диска като непъртитнат в черен цвят с десния бутон вадите меню с което дефинирате партишъни, форматирате и задавате променяте букви. В момента в който създадете партишан буквата сама се присвоява. 

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Кабела с 1 USB ли e или с 2?

Емо кутията е USB3 но пък буксата и не мяза на такава та кой знае какво е сътворил братския китайски инжинерен мозък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, в Disk Management не ми излизаше нищо, а към кутията си има кабел който е USB 3.0 или поне от страната, която се вкарва в компютъра. Проблема вече го оправих, явно е имало някакъв проблем с драйверите на USB порта, решението е тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има трици. Като отвориш "Управление на дискове" и там го няма, ще те питам какво ще правиш. А това е винаги, когато се прибавя нов диск, особено през SATA 3 на втория куплунг на дъното.

444.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо май бъркате драйвера за USB-то с драйвер за диска. Та ми е интересно като няма драйвер за порта кво ше направи тоя вашия софтуер за упрваление на партишъните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.