Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Днес си взех кабел 10 метра от рутера към лаптопа и като го сложа, изписва "неразпозната мрежа, няма достъп до интернет"

Кабела е пробван в магазина, работеше. Преди това имах 5 метра кабел от същото място, отначалото даваше такива проблеми после само се оправи.

Може ли да ме посъветвате на какво може да се дължи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно проблема не е в кабела. Инсталирани ли са коректните драйвери за мрежовата карта? Пробвал ли си да включиш мрежовия кабел в друг порт на рутера?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да, кабелът работи на другия лаптоп и на настолния компютър без проблеми във всички портове. Всички други кабели работят на въпростия лаптоп освен този. Мистерия :Д Не знам какво толкова се различава от 2 кабела едни и  същи само 5 метра по -дълъг.

Редактирано от tsvetoslav.petkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятни ти е повреден ЛАН порта на проблемния лаптоп. Сигурен ли си, че си инсталирал и правилния драйвер за ЛАН картата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мдаа - на мен досега, ОС (не само Уиндоус) не ми е разпознавала ... кабела.
    Виж - кво има на другия край да, ама да рече - 5 метра кабел, utp, или ftp, или нещо друго ... - не ще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 10, сам намира драйверите , сега пробвах да инсталирам някои други, но от сайта на ейсър казват, че за win10 няма драйвери за теглене. Как е възможно да е повреден лан порта, като с другите кабели тръгва веднага? С този се мъчи да го идентифицира 20-30 секунди и накрая не може. Другите компютри веднага го идентифицират. Моделът е acer aspire e1-522, можете ли да ми препоръчате кои драйвери да инсталирам. Наистина недоумявам как е въжможно това.. мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, tsvetoslav.petkov написа:

Windows 10, сам намира драйверите , сега пробвах да инсталирам някои други, но от сайта на ейсър казват, че за win10 няма драйвери за теглене. Как е възможно да е повреден лан порта, като с другите кабели тръгва веднага? С този се мъчи да го идентифицира 20-30 секунди и накрая не може. Другите компютри веднага го идентифицират. Моделът е acer aspire e1-522, можете ли да ми препоръчате кои драйвери да инсталирам. Наистина недоумявам как е въжможно това.. мерси предварително

Може буксата да не прилепва добре в порта. Аз на лаптопи избягвам да използвам LAN картата след като за малко шях да си изгоря предишния. Може и някакъв софтуер да ти пречи на връзката. Ако лаптопа няма драйвери за Windows 10 може и от това да ти е проблема. Не винаги драйвера предлаган от Windows е правилния.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам HDMI кабел прави ми същите проблеми на едно място работи на друго не след известно време не работи никъде после пак работи а го купих чисто нов.Та съвета ми е следния върни го и си вземи по скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, bobi iordanov написа:

Имам HDMI кабел прави ми същите проблеми на едно място работи на друго не след известно време не работи никъде после пак работи а го купих чисто нов.Та съвета ми е следния върни го и си вземи по скъп.

Марка и модела на лаптопа. Вероятните причини за мен са две:

1. Несъвместимост на драйверите, които е сложил Windows 10. 

2.Хардуерен проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това го прави  при връзка между телевизора и IPTV приемника и между лаптопа и тв. имам още два кабела и с тях няма грижи. Безмислено е да разсъждаваме кабела е дефектен.Същите проблеми съм имал и едно време с какви ли не кабели за връзка между тв и видео между тв и киносистема.

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До сега инсталирам драйвери и пробвам наред. Същия пробрем. Няма логика да е в драйверите, защото си работи перфектно с друг кабел (същия само че 5 метра по-къс). 10 метровия кабел работи перфектно на другите компютри.

Не виждам защо точно с този кабел точно този лаптоп не може да работи........ направо си е мистерия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, bobi iordanov написа:

преди 1 минута, tsvetoslav.petkov написа:

До сега инсталирам драйвери и пробвам наред. Същия пробрем. Няма логика да е в драйверите, защото си работи перфектно с друг кабел (същия само че 5 метра по-къс). 10 метровия кабел работи перфектно на другите компютри.

Не виждам защо точно с този кабел точно този лаптоп не може да работи........ направо си е мистерия

преди 1 час, bobi iordanov написа:

Това го прави  при връзка между телевизора и IPTV приемника и между лаптопа и тв. имам още два кабела и с тях няма грижи. Безмислено е да разсъждаваме кабела е дефектен.Същите проблеми съм имал и едно време с какви ли не кабели за връзка между тв и видео между тв и киносистема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Емил Костов написа:

Марка и модела на лаптопа. Вероятните причини за мен са две:
    1. Несъвместимост на драйверите, които е сложил Windows 10. 
    2.Хардуерен проблем.

преди 2 часа, tsvetoslav.petkov написа:

Моделът е acer aspire e1-522, можете ли да ми препоръчате кои драйвери да инсталирам.

Я по добре кажи какъв е хардуерния идентификатор на ЛАН картата

Ако адаптера е Qualcomm Atheros AR8171/8175 PCI-E Gigabit Ethernet Controller - на този сайт има драйвери за Windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кабела къв е, прав, кроснат, картата  не е от старите че да няма Auto-MDIX,

phonegeek_2258_31277613

то да не е над 100м кабел, че да сетнеш картата на 10Мb half duplex

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, kovalski написа:

кабела къв е, прав, кроснат, картата  не е от старите че да няма Auto-MDIX,

phonegeek_2258_31277613

то да не е над 100м кабел, че да сетнеш картата на 10Мb half duplex

Така си го обяснил, че ... и аз се замислих.

Не можа ли да кажеш, че ако е прав - в двата конектора подреждането е по един и същ начин.

А ако е кръстосан (crosover cable) - се разменят, разметешват. В единия конектор ако е като на лявата картинка - на другия ще е като на дясната.

Ей така - EthernetCross.jpg Самите цветове нямат, ама абсолютно никакво значение. Важни са усуканите двойки.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, jhoro написа:

Така си го обяснил, че ... и аз се замислих.

Не можа ли да кажеш, че ако е прав - в двата конектора подреждането е по един и същ начин.

А ако е кръстосан (crosover cable) - се разменят, разметешват. В единия конектор ако е като на лявата картинка - на другия ще е като на дясната.

Ей така - EthernetCross.jpg Самите цветове нямат, ама абсолютно никакво значение. Важни са усуканите двойки.

щом си разбрал за кво иде реч, а не да се въртите около някви драйвъри, значи е нямало нужда се пояснява :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, kovalski написа:

щом си разбрал за кво иде реч, а не да се въртите около някви драйвъри, значи е нямало нужда се пояснява :)

Аз не съм го разбрал сега - знам го ... може би и преди теб. Но човек, който не го знае - от твоето обяснение ... пак няма да го знае.

Освен това, ако е кросовър - как работи на другите машини ? А?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, jhoro написа:

Аз не съм го разбрал сега - знам го ... може би и преди теб. Но човек, който не го знае - от твоето обяснение ... пак няма да го знае.

кой какво от кога го знае, не е важно а и няма как да се знае кой какво и от кога :)  важното е че е дадена нова посока да се търси проблема :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, kovalski написа:

кой какво от кога го знае, не е важно а и няма как да се знае кой какво и от кога :)  важното е че е дадена нова посока да се търси проблема :)

Бля-бля-бля. Не давай насоки - там няма нищо. Човека си каза - на другата машина работи, на тази не ще. Значи нито е кросовър, нито проблема е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, jhoro написа:

Бля-бля-бля. Не давай насоки - там няма нищо. Човека си каза - на другата машина работи, на тази не ще. Значи нито е кросовър, нито проблема е от него.

еми хвърляйте на боб тогава, като пренощува кабела може и да се оправи на сутринта :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, tsvetoslav.petkov написа:

кабелът работи на другия лаптоп и на настолния компютър без проблеми във всички портове.
    Всички други кабели работят на въпростия лаптоп освен този.

преди 1 час, tsvetoslav.petkov написа:

Няма логика да е в драйверите, защото си работи перфектно с друг кабел (същия само че 5 метра по-къс). 10 метровия кабел работи перфектно на другите компютри.

Наистина стандартната логика се губи. Намирисва на повишено затихване в този кабел съчетано със слаб сигнал от ЛАН картата.

@tsvetoslav.petkov - разполагаш ли с друг, 10-метров кабел?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, tsvetoslav.petkov написа:

преди 2 минути, jhoro написа:

Наистина стандартната логика се губи. Намирисва на повишено затихване в този кабел съчетано със слаб сигнал от ЛАН картата. 

@tsvetoslav.petkov - разполагаш ли с друг,

Кабела е дефектен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, bobi iordanov написа:

Кабела е дефектен

Е нали на другите компютри няма проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, bobi iordanov написа:

преди 1 минута, jhoro написа:

Е нали на другите компютри няма проблеми?

Кабела е от модела Китайска котка в торба

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този кабел - единия край на тавана (на гредата), а другия край ... на врата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Roki_03
        Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
        Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
        Благодаря предварително!
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от loranst looa
        Здравейте , може ли да ми кажете има ли някъде такова нещо като сешоар на батерии  които може да се ползва без да бъде включен в контакт   и ако има къде може евентуално да се намери такова нещо Като да уточня става въпрос за истински сешоар не за детска играчка  . Благодаря 
      • от Petar Stoynov
        Здравейте.
        Искам да направя окабеляване на апартамент за колонки - ето тези http://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906 , но по първоначални сметки дължината на кабела идва по-голяма от тази, която се предлага стандартно с колонките. Бихте ли ми препоръчали какъв кабел да използвам - дължината на най-дългия идва около 15-16м. Трябва ли да бъде екраниран с нещо и какво да бъде сечението му?
        Гледах тук: http://bauhaus.bg/search?phrase=кабел+високоговорител 
        тук: https://vikiwat.com/za-tonkoloni.html 
        и тук:http://www.avitel-bg.com/kabli-intrkonekti-akssoari-cat32
        но изборът е голям, разликата в цените също...
        Приятел има същите тонколони, гледах им кабела - нищо особено не изглежда - не е дебел и нищо не пише по -него...:(

Благодаря предварително
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.