Премини към съдържанието
peppone1

Как да открия версията на биоса по продуктовият номер?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да закупя нова дънна платка и по възможност да е с последната версия на биоса, понеже както е известно, обновяването е рискован процес и гаранцията не се поема от производителя. Затова ще поискам от магазина да ми продиктуват продуктовият или серийният номер за да мога да го проверя, ако това е възможно.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 5 минути, peppone1 написа:

Здравейте, искам да закупя нова дънна платка и по възможност да е с последната версия на биоса, понеже както е известно, обновяването е рискован процес и гаранцията не се поема от производителя. Затова ще поискам от магазина да ми продиктуват продуктовият или серийният номер за да мога да го проверя, ако това е възможно.

След като има възможност за инсталиране на различни версии на БИОС на една платка как очаквате серийния номер да ви говори нещо за версията на БИОС?

П.П. А продуктовия номер ще ви даде информация само за модела!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, peppone1 написа:

искам да закупя нова дънна платка и по възможност да е с последната версия на биоса

Тогава питай за дата на производство на платката и да е от преди 2 седмици. Или по-добре от вчера. :ph34r:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От техническата поддръжка знаят какво са инсталирали. Това е първото изискване при запитване за технически проблеми, освен това биоса при някои модели е изписан на стикер върху самият чип. Затова искам при тях да отпратя такова запитване.

преди 10 минути, ExaFlop написа:

Тогава питай за дата на производство на платката и да е от преди 2 седмици. Или по-добре от вчера. :ph34r:

И това съм питал, но те не знаят, казват само че платките им са нови и предишната която бях поръчал я отвориха и видяха стикера и тя беше с послдната версия, точно както исках. Знаят само за харддисковете, където датата се изписва на етикета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Това е интересна идея :) Но не бих се учудил ако производствения отдел монтира чипове със стара версия

преди 1 минута, peppone1 написа:

От техническата поддръжка знаят какво са инсталирали. Това е първото изискване при запитване за технически проблеми, освен това биоса при някои модели е изписан на стикер върху самият чип. Затова искам при тях да отпратя такова запитване.

Вие мислите ли? Нали искате по-горе нова платка, каква връзка има това с техническа поддръжка и инсталации?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, capnemo написа:

стара версия

Стара като предходна стабилна? Е, ако последната стабилна е с вчерашна или днешна дата...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

Стара като предходна стабилна? Е, ако последната стабилна е с вчерашна или днешна дата...

И три, четири седмици доставка на платката с кораб (защото е най-евтино) :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато плува току инджинерите зели, че извадили ново издание.

А съвременните дъна има по няколко варианта за предпазване/възстановяване от проблеми с обновяване на BIOS/фърмуер. Нали това му е хубавото, че с инсталиране/флашване/записванев на нови програмни модули се подобрява/отстраняват се проблеми/ добавят се нови възможности без да е необходимо цялото дъно да ходи в завода за да стане по-стабилно/модерно...

По модела на дъното и хардуерната му версия можеш да провериш в сайта на производителя има ли нови издания на BIOS, колко начесто излизат - честотата показва, колко проблемно е дадено дъно

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, ExaFlop написа:

"Искам дъно, ама прясно!"

:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, ExaFlop написа:

Което ни връща към основния въпрос - за кокошката и яйцето, упс .. не, бе - дали по-новата версия е задължително по-добра от по-старата ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип историята познава и такива случаи, но в повечето такива подобрява работата, отстранявайки проблеми или добавяйки микрокодове за поддръжка на нови мозъци.

преди 2 минути, killchain написа:

"Искам дъно, ама прясно!"

:D

Маската му още да лепне. Нищо, че е печена...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е задължително да е с последната версия, но пък и да не е с най-старата. Както казах по-горе, последно като запитах ми пратиха най-новата платка, а и тази която искам да закупя е от преди 1г.

Какво лошо има да попитам? Веднъж си купувах мрежова карта и те ми дадоха най-старата, която дори нямаше драйвери за Windows 8.1 и тогава ги попитах дали имат по-нови и те от склада извадиха от последното зареждане отпреди 2 седмици и ми дадоха такава с най-новата ревизия на хардуеъра.

Малко ли компютри и лаптопи са си отишли от такова обновяване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, peppone1 написа:

Не е задължително да е с последната версия, но пък и да не е с най-старата. Както казах по-горе, последно като запитах ми пратиха най-новата платка, а и тази която искам да закупя е от преди 1г.

Какво лошо има да попитам? Веднъж си купувах мрежова карта и те ми дадоха най-старата, която дори нямаше драйвери за Windows 8.1 и тогава ги попитах дали имат по-нови и те от склада извадиха от последното зареждане отпреди 2 седмици и ми дадоха такава с най-новата ревизия на хардуеъра.

Това хубаво, но нито серийния номер (в общия случай) нито парт номера ще ви помогнат. По-горе ви предложиха датата на производство, пробвате с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, peppone1 написа:

Не знам къде са отишли, ама при мен не са идвали. Пък аз откога ги чакам   waiting.gif~c200

Btw - моя BIOS е 2009 година

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, peppone1 написа:

Малко ли компютри и лаптопи са си отишли от такова обновяване

Преди 4,5 месеца го обнових нямаше никакви проблеми

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като автора на темата иска да знае модела на биос , коя версия е и от кога е , когато си купува платката да се договори с хората който ще му я продават да я тества преди това . Трябва му процесор , рам и видео ако няма вградено такова . В магазините където се продават тези неща ,а дано имат пък един монитор да я закачат, една клавиатура да му сложат. и да си види с кой биос е и каквото му е нужно . Ако не желаят , вече е въпрос на договорка .

Както се спомена и по нагоре , какви супорти , какви фантасмагории , като се иска нова дънна платка , такава на 5 години ли ще се купува ? Като си има нови биоси на сайта на производителя си се теглят и инсталират , само и единствено при нужда , по други поводи е просто пагубния принцип - има ли ново тегля и инсталирам и за драйвери и за биоси и за всичко , и после .....олеле, здравейте , имам проблем с еди какво си .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубавото е, че дънните платки на Gigabyte разполагат с Dual-Bios функцията. Ако единия Bios се осере - стартира втория и поправя първия. (една уникална глезотия, така, че дори нещо да стане по време на флашване на Bios няма да имам проблеми)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мой късмет ми докараха най-новата дънна платка с последна версия на биоса и ревизия на хардуеъра. Не знам каква е разликата в хардуеъра, може би новопрограмираната памет. Скоро смених старата си видеокарта със същият модел, но с по-нова ревизия, като тази беше по-издължена и бяха добавени елементи, както и етикета с модела вече не го пишат отдолу над слота, а на гърба на картата така че да се прочете без да се сваля цялият модул, както беше до сега.
    Но на дънната платка разлика в продуктовият номер нямаше, а само в серийният.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.