Премини към съдържанието
sheigun

Съвет за закупуване джип втора ръка след 2009 г.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бихте ли ме посъветвали какъв джип да избера втора ръка след 2009 год до 27-28000 лв

Имам следните условия:

4 по 4

дизел

автоматик

навигация

панорамен покрив

Предварително ви благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 28 минути, sheigun написа:

Здравейте,

Бихте ли ме посъветвали какъв джип да избера втора ръка след 2009 год до 27-28000 лв

Имам следните условия:

4 по 4

дизел

автоматик

навигация

панорамен покрив

http://www.cars.bg/c1770814 :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, sheigun написа:

Здравейте,

Имам следните условия:

4 по 4

дизел

автоматик

навигация

панорамен покрив

На база собствен опит с няколко марки, които съм карал, бих ти препоръчал BMW Х3, Х5, Мерцедес ML и VW Touareg.

Като поддръжка, най-евтино ще ти дойде BMW (говоря от изброените марки).
    Не знам каква големина те устройва и каква мощност търсиш, затова за сега спирам до тук.

преди 33 минути, simtech написа:

Банка ли ограби?

Пак ли завиждаш?
    Аман...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Х5 си е прекрасен автомобил ,комфортен ,красив ,както външно ,така като интериор ,но за надеждност и проходимост ,и дума не може да става. Имам познат с Х5 2011 и той на 150 000 бе принуден да прави скъп ремонт на скоростите. 

Аз лично бих ви препоръчал да разгледате моделите на Тойота в този клас. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз преди 3 години в момент на слабост си взех един голям гъзарски Endeavor, начесах си бързо крастата и от тогава насам само го дебна да се скапе за да го разкарам. Харчи много повече от стария ми ван, събира по-малко и заради особеният фабричен усилвател Harman-Kardon не мога нито да включа MP3, нито да сменя радиото с друго. Да не говорим колко струват едни нови гуми 255/55/18.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Филипов написа:

Коментарът е излишен . . . 

Е те тия не ги ли правеха в Русия за руския пазар? Тук едва ли има нов внос от Русия :P

преди 14 минути, zemonti написа:

Да не говорим колко струват едни нови гуми 255/55/18.

Карай го като в България - със стари :P

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Имам познат с Х5 2011 и той на 150 000 бе принуден да прави скъп ремонт на скоростите. 

Тия 150 000 от първи или втори собственик са? Щото кола, нов внос Германия на 150 000 за 20 бона, няма в България, ако изключим пучите въшки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Кико написа:

Тия 150 000 от първи или втори собственик са? Щото кола, нов внос Германия на 150 000 за 20 бона, няма в България, ако изключим пучите въшки.

Не ,той си я купи нова и сам направи 150 000. Никъде не съм споменал 20 бона ,автомобилът е закупен за много повече ,чисто нов. Мисълта ми бе ,че не са надеждни и това не е мнение на 1 или двама.

Не съм чувал БМВ да се сглобяват в Русия. Изобщо смисъл има ли ,имайки в предвид ,колко близо е Германия? 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, algor написа:

Пак ли завиждаш? Аман...

Аман от хора, които искат да си купят големи ДЖИПО с излизания гурбетчийски по чужбина, с парите на мама и тате или с 20 годишен кредит, заради който после така ще си стискат задника, че и игла да не може да мине.
    Честно казвам, БМВ Х5 и разни паркетни чудеса са невероятен избор за една средностатистическа тъпа мутра, която иска единствено да се фука на паркета, а като го изкара това чудо някъде оффроуд, ще затъне в калта. Идеално е, ако искаш да имаш кола, с която никъде да не можеш да отидеш, да не можеш да я паркираш и да й плащаш големите разходи за гориво, поддръжка и данъци, граждански...
    Ако иска джип за оффроуд да си купи една УАЗ-ка или Ленд Роувър. Ако ли пък не - да си вземе един Пасат и толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Soviet Soldier написа:

Не ,той си я купи нова и сам направи 150 000. Никъде не съм споменал 20 бона ,автомобилът е закупен за много повече ,чисто нов. Мисълта ми бе ,че не са надеждни и това не е мнение на 1 или двама.

Не съм чувал БМВ да се сглобяват в Русия. Изобщо смисъл има ли ,имайки в предвид ,колко близо е Германия? 

О, не само БМВ се сглобяват в Русия, а и всички западни и източни марки. Имат поне по един завод, някои доста повече. Русия преди Украйна бе на път да мине немския пазар на автомобили, но Украйна и Крим объркаха работата. В Русия има такова производство на западни и източни автомобили, каквото няма дори и в Западна Европа.

преди 2 минути, simtech написа:

Аман от хора, които искат да си купят големи ДЖИПО с излизания гурбетчийски по чужбина, с парите на мама и тате или с 20 годишен кредит, заради който после така ще си стискат задника, че и игла да не може да мине.
    Честно казвам, БМВ Х5 и разни паркетни чудеса са невероятен избор за една средностатистическа тъпа мутра, която иска единствено да се фука на паркета, а като го изкара това чудо някъде оффроуд, ще затъне в калта. Идеално е, ако искаш да имаш кола, с която никъде да не можеш да отидеш, да не можеш да я паркираш и да й плащаш големите разходи за гориво, поддръжка и данъци, граждански...
    Ако иска джип за оффроуд да си купи една УАЗ-ка или Ленд Роувър. Ако ли пък не - да си вземе един Пасат и толкова.

Много си прав...гледах преди години един ML, дето в 30 сантима пресен сняг не можеше да слезе от тротоара :) Дотогава си мислех тия машинки за нещо повече, но явно не са. Още повече, че днес все повече се появяват деривати с 4х2 задвижване, измествайки истинските комбита с голям багажник и стабилно пътно поведение. Не знам ква е тая мода по SUV,  аз също мисля да вземам такъв след време, но то ще е само заради високата позиция на седене, което предполага и по-удобно качване. Нищо друго не виждам като предимство - нито за гъзария става, нито за каране, нито както казваш, за лов :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.