Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопа ми ( Samsung N 100- DA02BG) е с 1 GB RAM и е доста муден. Как да разбера дали ще му понесе модул от 2 GB RAM и с каква операционна система трябва да е- 86 или 64 битова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох можеш да сложиш още 1гб рам а това дали си 32 или 64 бита няма значение.

П.С изчакай и други мнения за по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, mario_ju написа:

Здравейте! Лаптопа ми ( Samsung N 100- DA02BG) е с 1 GB RAM и е доста муден. Как да разбера дали ще му понесе модул от 2 GB RAM и с каква операционна система трябва да е- 86 или 64 битова?

Темата ти в другия форум, повече върви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е нетбук с много слаб процесор и дебилен монитор. Правилното решение е да го метнеш в гюма. Ако сърце ти не дава карай с умрелия джам XP или пък да го шитнеш на някой тракторист за 80 бакса, и да си купиш джам-таблет с проц x5-Z8300, който е светлинни години пред самсунговския.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, mario_ju написа:

Отварял ли си го, за да видиш, колко слота за карти има ? И, каква точно е картата, защото ще е много добре да намериш същата. За лаптоп е нормално да са два, но за тези малки машинки не съм сигурен. DDR3 на 1066 MHz няма да се затрудниш да намериш. 

Досегашната ти памет, наистина е малко и още 1 GB ще облекчи доста работата на ресурсоемките приложение, като уеб браузъра. 

За този маломощен процесор, по- добре ползвай 32 битова система.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия недоразумения са с по един слот и поддържат до 2 GB плочка. Така, че изхвърляш наличната и слагаш една 2GB DDR3, по-голяма няма да разпознае заради процесора. Но не очаквай чудеса от тази машинка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без име.png

:D С един, с два гигабайта- индекса на възприемане е един и същ. Сега остава да си внуша, че има чувствително повишение на бързината. Потвърждавам, работи с РАМ 2 Гб. Благодаря за мненията на включилите се!

Редактирано от mario_ju (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цитат

:D С един, с два гигабайта- индекса на възприемане е един и същ. Сега остава да си внуша, че има чувствително повишение на бързината. Потвърждавам, работи с РАМ 2 Гб. Благодаря за мненията на включилите се!

Няма да си внушиш. Не знам за този "индекса на възприемане", но съвременните уеб браузъри консумират доста ресурс. 1 GB RAM памет трябва да предвидиш само за тяхната работа. Ако имаш повече налична памет, те ще кешират повече данни и ще работят по- ефективно, защото няма да зареждат изображенията повторно. https://s19.postimg.io/796vta06p/cache.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, mario_ju написа:

индекса на възприемане е един и същ

Като начало тоя индекс е ............

Второ индекса засича най ниския показател, като в случая е процесора. 

Трето не се вижда много добре но май на единия шот индекса на паметта е 4,5 а на другия 4,6 

И накрая ефекта от повечето рам ще я усетиш със сигурност заради по-малкото суапене по диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, cybercop написа:

...

Не е точно така. В меню Preferences > Advanced > Network
    отвежда до запазено място на диска - по подразбиране 350MB. Графическите файлове точно там се кешират, като Firefox ползва sqlite база данни за целта. Там е още профила на потребителя, списъка от линкове, сертификати и други. Да, кеширането може да се пренасочи от твърдия диск в физическата RAM памет на машината.
    Лакомията на браузъра се обяснява по ред причини:

• изпълнение на скриптове - JS или Action
    • теми и разширения
    • добавени ADD-ons и Pluggins
    • пореден екземпляр - нов таб, нов прозорец
    • hardware acceleration
    • остаряла версия на браузъра или добавки в него

И накрая за финал.
    Firefox има вграден монитор за разходваната памет. Напишете:
    about:cache?device=memory в адресното поле и набийте Enter. В появилия се прозорец memory > List Cache Entries ще получите подробен отчет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо не е наред тоя индекс - преди имах един нетбук с N270 и той изкарваше 2.2 за процесора .

N455 е малко по-бърз и индекса трябва да е по-голям 

Провери да няма друга пусната програма докато върви теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.