Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Мой приятел иска да вземе нов компютър за сина си, но бюджета му е 500 лева. Знам, че няма как да се измисли нещо добро за тази сума затова мисля да ползвам части от старата му машина и да му поръчам останалите.

CPU - I3 6100 или A10 7850K - ще се ползва вграденото видео доста дълго време затова се чудя дали да не е АМД

MB - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-H110M-HDV-LGA1151/picture.html за I3, за АМД-то незнам не съм на ТИ с тях отдавна, ФМ2+ добър сокет ли е?

RAM - 1 х 8GB DDR4 - 60, 70 лв ако може да ми предложите

кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/Zalman-Case-ATX-Z1-NEO/description.html добра фирма, има входен и изходен вентилатор (ако не греша) и хлапето ще се радва на дизайна

останалите части ще са от стария компютър ако стават де трябва да ги погледна, но ще е през уикенда :)

ако може да ми предложите конфигурация? 

още нещо, Никем ще се съгласят ли да монтират тези части като не са цял компютър тъй като аз досега не съм монтирал процесор и не искам да объркам нещо - все пак не е мой компютъра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква е старата машина и какво може да се ползва от нея? Ако процесорът е сносен, дали няма да е по-добре да се вземе видеокарта (предполагам, че предназначението е игри)?

Никем най-вероятно няма да имат никакъв проблем да сглобят частите, но ако цялото нещо ще пътува междуградско, аз лично ще съм по-спокоен, ако дъното си е в оригиналната кутия. Не е трудно да се сглоби, можем да помогнем с това, ако се стигне до там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Bazrud написа:

ще се ползва вграденото видео доста дълго време затова се чудя дали да не е АМД

преди 10 минути, killchain написа:

предполагам, че предназначението е игри

Някак си не ми се връзват двете неща, но нека автора да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по спомен нито процесора нито видеото ставаха, затова трябва да погледна харда и захранването как са, за жалост трябва да ги вържа за игри доколкото е възможно, затова гледам процесори с вградено видео.

Приемам всякакви предложения за CPU, MB и RAM общо до 500 лева, дано не се окаже, че трябва захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, Bazrud написа:

Приемам всякакви предложения за CPU, MB и RAM общо до 500 лева

Пример - 

AMD FX Series X4 FX-4320 4.0GHz 8MB 95W AM3 box 
    ASUS M5A78L-M LE AM3+ 
    4GB DDR3 1600 A-DATA 
    PALIT GTX750TI STORMX OC 1G D5 

Обща стойност - 484.82 лв. с ДДС

Може да се вземе една плочка от 8GB RAM, но ще се надхвърли бюджета с 15-на лева. От към Интел за тези пари само Пентиум, което е доста по-лош вариант. А този FX е на много добра цена съобразно това, което предлага и с тази дискретна графика нещата са далеч по-приятни. При това е доста икономична и ще се справи кое да е захранване. 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASUS A68HM-K, AMD A68H, DDR3 2400(O.C.)/2133/1866/1600/1333 MHz, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, RAID, FM2+ 
       AMD Athlon X4 Quad Core 880K, 4.00GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan  
     KINGSTON 8GB DDR III 1866 HyperX FURY /Black/, HX318C10FB/8 
     ZALMAN Z1 NEO, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 
     GIGABYTE 1024M GT730, N730D5OC-1GI PCI-E 

Крайна цена 522 лв.

АПУ-тата излизат по-скъпо заради вгр. графика. Тук имаш топ-процесора за сокета на по-ниска цена (без графика е) като е с новите охладители (по-тихи държат и клок).

Видеокартата е слаба ракия но поне е със собствена памет отделно може да се продаде за разлика от вграденото и да се смени с по-добра като има възможност. :P

Варианта на кутията без "прозорче" ще ти излезе 10 лв. по-евтино ако трябва да се намали сумата.

пс. В първия пост се говори за кутията за това съм я добавил ако няма да се взима такава горното предложение по-бива но се напъни за 8GB рам.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята ми е да пазарувам от никем и да ги накарам да сглобят процесора и дъното, защото аз не съм ги сглобявал  досега, а останалите части не са ми проблем да ги свържа.

Да разбирам ли,  че АМД е по-добия вариант?

Не е ли по добре DDR4 ?

За кутията - неговата е под всякаква критика с горно разположено захранване, но ако се наложи ще си кара със старата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не се помисли и за едно малко SSD ? Какви игри ще играе момчето ? Ако е LoL, Dota 2, CS:GO по-добре да не му се взима нищо, стига е тролвало народа :D Ето го моето предложение:

ASROCK H110M-DGS LGA1151 
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
    ADATA SSD SP600 64G /SATA 6GB 
    Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
    8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 516.54 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, Bazrud написа:

Идеята ми е да пазарувам от никем и да ги накарам да сглобят процесора и дъното, защото аз не съм ги сглобявал  досега, а останалите части не са ми проблем да ги свържа.

Да разбирам ли,  че АМД е по-добия вариант?

Не е ли по добре DDR4 ?

За кутията - неговата е под всякаква критика с горно разположено захранване, но ако се наложи ще си кара със старата.

В Скай също сглобяват безплатно тоест няма значение от къде. 

АМД не е добър вариант просто се съобразяваме с бюджета.

пс. http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/72286-amd-athlon-x4-880k-review.html

По-натам има и тестове с игри при 720p и 1080p.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, kyoshinn написа:

Защо не се помисли и за едно малко SSD ? Какви игри ще играе момчето ? Ако е LoL, Dota 2, CS:GO по-добре да не му се взима нищо, стига е тролвало народа :D Ето го моето предложение:

За какво да ползва SSD-то, при толкова евтина конфигурация диска ще е последното, което ще спъва игрите

преди 22 минути, _nib_ написа:

Стига с тези калорифери,стига с това отопление за зимата-АМД.

ако можеш да предложиш нещо или само трупаш постове ?

преди 15 минути, Roujin Z написа:

В Скай също сглобяват безплатно тоест няма значение от къде. 

АМД не е добър вариант просто се съобразяваме с бюджета.

такава ми е идеята те го сглобяват, аз го до сглобявам и ако мойе да ми предложиш нещо с интел, бях голям фен на АМД когато атхлон 2000+ беше актуален :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Bazrud написа:

такава ми е идеята те го сглобяват, аз го до сглобявам и ако мойе да ми предложиш нещо с интел, бях голям фен на АМД когато атхлон 2000+ беше актуален :)

''Колегата'' Ружин не се е докосвал до продукти на АМД и няма как да е обективен. А и повечето участници тук. АМД отдавна доказаха, че творят. Техен процесор на 4 години е все още актуален и конкурентноспособен. И каквото и да изписват хлапетата тук копирали многократно мнения от куп други форуми истината е една. Като стана дума за игри давам пример веднага - FX 8320 на сток честоти се представя по-добре от Intel I5 4590 в съвременни игри и естествено игри като Overwatch. А процесора на АМД е по-евтин, по-стар и цели 125W TDP.:ohmy: Най-фрапиращото е, че момчетиите тук го сравняват с Core I3. Че даже и ненадминатия ''гуру'' Людмил, който се изявява в съседния форум. Не разбирам това овче мислене. А, сетих се, че при Kризис 3, която се ползва масове за тест FX смазва Core I5. Знам, че ще извадите хиляди тестове от Интернет да ме оборите, но аз няма да ви противореча. Така предпочитам, Томи.;)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Bazrud написа:

FX 8320 e 300+ лева, ако можеш нещо по темата да предложиш?

Вече го направих. 8320 го дадох като пример. Ако бюджета ти бе по-висок щяха да ти напишат, че е по-добре да си вземеш I3 6100 пред FX 8370 примерно, което е ridiculous.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не мога да ти предложа.Бос съм с хардуера.Файда от постове няма.Това което съм чел ми стига-амд-вдига температури.Но ми е интересно че хора които познавам и са на ТИ с тази материя имаха 3 компа а до скоро нямаха и климатик.Та в стаята сигурно е по-горещо и от ада.Разба как се чувства пилето в печка Раховец.Запланувал е покупка на лаптоп,бъзикнах го пак с АМД да си вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, XECUTIONER написа:

''Колегата'' Ружин не се е докосвал до продукти на АМД и няма как да е обективен. А и повечето участници тук. АМД отдавна доказаха, че творят. Техен процесор на 4 години е все още актуален и конкурентноспособен. И каквото и да изписват хлапетата тук копирали многократно мнения от куп други форуми истината е една. Като стана дума за игри давам пример веднага - FX 8320 на сток честоти се представя по-добре от Intel I5 4590 в съвременни игри и естествено игри като Overwatch. А процесора на АМД е по-евтин, по-стар и цели 125W TDP.:ohmy: Най-фрапиращото е, че момчетиите тук го сравняват с Core I3. Че даже и ненадминатия ''гуру'' Людмил, който се изявява в съседния форум. Не разбирам това овче мислене. А, сетих се, че при Kризис 3, която се ползва масове за тест FX смазва Core I5. Знам, че ще извадите хиляди тестове от Интернет да ме оборите, но аз няма да ви противореча. Така предпочитам, Томи.;)

Бе и двамата сте един дол дренки и си нямате идея,ама той поне се опитва да прехвърля от хардуера тук,а ти само тролиш и обиждаш.Никой от двама Ви не е показал ни конфигурация,ни тест.Та пресмяла се куката на кривото дърво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, Qnko222222 написа:

Бе и двамата сте един дол дренки и си нямате идея,ама той поне се опитва да прехвърля от хардуера тук,а ти само тролиш и обиждаш.Никой от двама Ви не е показал ни конфигурация,ни тест.Та пресмяла се куката на кривото дърво.

Ти не беше ли сина на Джони с лаптопа? Или самият той? Скоро ми писа, че не съм виждал никога вентилатори на CM под регистрацията Орел 171717. А инак пускаш снимки на троен Алпенфюн да си изплакнем очите. Хайде у лево ако обичаш. Явно всички тесни специалисти произхождате от Сетком.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя форум напоследък много забуксува в хардуерния раздел. Само преди 1 седмица повечето питаха за конфиг. А сега дават и акъл...ей...несериозно е.

В тая връзка Roujin е добре запознат, както и Екзекутора с добро мнение тука. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, XECUTIONER написа:

Ти не беше ли сина на Джони с лаптопа? Или самият той? Скоро ми писа, че не съм виждал никога вентилатори на CM под регистрацията Орел 171717. А инак пускаш снимки на троен Алпенфюн да си изплакнем очите. Хайде у лево ако обичаш. Явно всички тесни специалисти произхождате от Сетком.;)

Ако не знаех,че си мизерник,щех да кажа,че си се напушил,ама отде 5 лв за ганджа.И не се прай-всеки който знае де е десния бутон на мишката може да разбере къв е кулера на снимката в гугъл,та не се прай пред децата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Запознат но наистина не съм се докосвал до Athlon 880K а съм чел само тестове. 

Все пак ако детето беше мое и бюджета ми беше 500 лв. щях да му взема това колкото и да не го харесвам.

Но единствено ако захранването е надеждно (първо от него бих почнал).

пс. На "Том и Джери" горе мога само да кажа за пореден път всъщност че това не е час при психиатъра нито личния им отдушник и да ходят някъде другаде да избиват комплексите.

Каква точно връзка има дали съм се докосвал до продукти на АМД? Да не само съм докосвал ами и съм ползвал различни модели през живота си но това какво отношение има към темата? 

Или може би те си купуват абсолютно всяка част-модел за която дават мнение и по-цял ден ги тестват? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, Roujin Z написа:

Запознат но наистина не съм се докосвал до Athlon 880K а съм чел само тестове. 

Все пак ако детето беше мое и бюджета ми беше 500 лв. щях да му взема това колкото и да не го харесвам.

Но единствено ако захранването е надеждно (първо от него бих почнал).

пс. На "Том и Джери" горе мога само да кажа за пореден път всъщност че това не е час при психиатъра нито личния им отдушник и да ходят някъде другаде да избиват комплексите.

Каква точно връзка има дали съм се докосвал до продукти на АМД? Да не само съм докосвал ами и съм ползвал различни модели през живота си но това какво отношение има към темата? 

Или може би те си купуват абсолютно всяка част-модел за която дават мнение и по-цял ден ги тестват? 

Ти пък форумната читанка кат си запознат що не пишеш в хардуера,а там си мълчиш кат с *** в устата.Един дол дренки сте и двамата.Е,ти поне се опитваш ,а оня си е открит трол,дето се заяжда и с тия,които разбират,завижда ли им,кво ли...Ай,че отнесох 4то наказание,ама много важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако не знаех,че си мизерник,щех да кажа,че си се напушил,ама отде 5 лв за ганджа.И не се прай-всеки който знае де е десния бутон на мишката може да разбере къв е кулера на снимката в гугъл,та не се прай пред децата

Ти пък форумната читанка кат си запознат що не пишеш в хардуера,а там си мълчиш кат с *** в устата.Един дол дренки сте и двамата.Е,ти поне се опитваш ,а оня си е открит трол,дето се заяжда и с тия,които разбират,завижда ли им,кво ли...Ай,че отнесох 4то наказание,ама много важно.

Сега обърни внимание за какво е раздела и темата и помисли ама трезво с какво помагаш на питащия и защо въобще пишеш в раздела?

XECUTIONER се придържа към темата та не знам с какво троли освен обичайните му нападки?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.